Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jaki chleb lubicie?

17 wrz 2013 - 21:41:10

żytni z żurawiną, bułki z pestkami dyni ( serce ) i bułeczki kukurydziane w różnych smakach. Wasą też nie pogardzę, ale bardziej jako przekąska niż do kanapek.
Biały też jest spoko, ale mając wybór białe pieczywo - ciemne pieczywo zawsze biorę ciemne.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Jaki chleb lubicie?

17 wrz 2013 - 21:42:46

Cytat
klasiula
Cytat
krasnal222
Cytat
klasiula
nie jadam,ani chleba,ani bułek.
A co jesz jeśli mogę spytać?

Chleba i bułek nie bo nie jadam kanapek, dla mnie to zwykłe zapychacze. Na śniadanie wolę sobie jakiś owoc zjeść, jogurt, musli, koktajl.
właściwie dobry chleb jest bardzo zdrowy, ma mnóstwo żelaza, witamin i powinien stanowić podstawę żywienia. Żaden zapychacz, tylko naprawdę wartościowe jedzenie. Nie mówię oczywiście o białym chlebie na spulchniaczach, tylko o chlebie drożdżowym lub na zakwasie, z dobrej mąki. Osobiście uwielbiam żytni na zakwasie. Dziennie wcinam z pół bochenka

Jaki chleb lubicie?

17 wrz 2013 - 21:43:25

Jem pszenne pieczywo, od żytniego, razowego mam nadkwasotę.

Ale fakt faktem - polskie pieczywo mi się nie nudzi. Od kiedy przez 2 tygodnie byłam zmuszona jeść codziennie pitę - cieszę się, że mogę sobie kupić tanio zwykłe pieczywo ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-17 21:44 przez ilayla.

Jaki chleb lubicie?

17 wrz 2013 - 21:44:42

Nie wiem, czemu się tak dziwicie wypowiedziami osób, które nie lubią białego pieczywa - nie ma nic gorszego niż biały chleb czy bułki. Dla mnie tylko i wyłącznie prawdziwy chleb razowy i z ziarnami.

Jaki chleb lubicie?

17 wrz 2013 - 21:44:55

Cytat
skradzionaa
Teraz dopiero doceniłam Polski chleb.
2 miesiące byłam w Holandii i powiem wam,że chleb tam, a tu bez porównania.
Praktycznie każdy chleb w Holandii nadaje się do tostów..2dni trzymany w foliowym woreczku ma zapach sfermentowanego wina ( kwas chlebowy).OKROPIEŃSTWO!
Najbardziej lubię ciemny z ziarnami chleb i bułki, niestety o to ciężko za granicą..
ojj tak, znam ten ból a 'najlepsze' to, że mozna zjesc cały, żeby zaspokoić głód, bo jest tzw. "dmuchany", niczym bulka kiepskiej jakości

Jaki chleb lubicie?

17 wrz 2013 - 21:47:06

uwielbiam litewski i kornel :)

Jaki chleb lubicie?

17 wrz 2013 - 21:55:49

u mnie w domu tylko razowy bez dodatków, czasem ze słonecznikiem jak czystego zabraknie w piekarni. Czasem kupię też orkiszowy ale juz mi tak nie smakuje.

Jaki chleb lubicie?

17 wrz 2013 - 21:57:08

tostowy ino :3

Jaki chleb lubicie?

17 wrz 2013 - 21:59:08

Ja nie jem pieczywa, ale od czasu do czasu jak jestem w domu, zajadam sie chlebem pieczonym przez moja mame.

Jaki chleb lubicie?

17 wrz 2013 - 22:01:01

Nie jadam,ewentualnie tostowy,ale rzadko:)

Jaki chleb lubicie?

17 wrz 2013 - 22:01:28

Najbardziej ten który sama upiekę :)
Jem żytni i pełnoziarnisty z dodatkami - słonecznikiem, dynią :) a jak mam czas i piekę - dodaję prażonej cebulki - pycha :)

Jaki chleb lubicie?

17 wrz 2013 - 22:04:51

Żaden sklepowy chleb mi nie smakuje od kiedy zaczęłam piec swój... Wszystkie sklepowe są takie nijakie i fuj :x Mój ulubiony to chyba ze słonecznikiem i dynią ^^

Cytat
askasu
Coś mi się wydaje, że ten odruch wymiotny u niektórych bierze się z 'głowy' i myślenia, że od białego chleba się tyje itp, a że ciemny jest zdrowy.
Ważę 44 kilo, a nie lubię sklepowego chleba, bo jest paskudny - Twój argument jest inwalidą :P Serio, po 2 latach pieczenia swojego chleba, jak wracam do rodziców to wolę zjeść cokolwiek innego, byle nie chleb sklepowy.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-17 22:27 przez sariel.

Jaki chleb lubicie?

17 wrz 2013 - 22:53:22

Cytat
askasu
Coś mi się wydaje, że ten odruch wymiotny u niektórych bierze się z 'głowy' i myślenia, że od białego chleba się tyje itp, a że ciemny jest zdrowy.

No to dobrze ci się wydaje, bo taka jest prawda o chlebie. Biały jest bez wartości i niezdrowy, a ciemny (o ile nie farbowany) jest zdrowy i godny polecenia każdemu. Smaczniejszy, zdrowszy, bardziej różnorodny - same plusy. A jak się samemu piecze, to już w ogóle.

Jaki chleb lubicie?

17 wrz 2013 - 22:54:44

sojowy z Piotra i Pawła :)

Jaki chleb lubicie?

30 wrz 2022 - 20:31:17

Ja ostatnio znalazłam fajną piekarnię https://sklep.piekarniakieltyka.pl/?fbclid=IwAR0Ocdl69Gkp2_xDhUpiM6IIKEailikoigkk91xTd75Gc3PoW--KIhq-h88, gdzie mogę kupić dietetyczne chlebki, bo właśnie też nie lubię białego pieczywa a sklepowe mi się już znudziły...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ciasto dla leniuchów:)