Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Sokowirówka czy może wyciskarka?

11 wrz 2013 - 10:44:56

Witajcie, mam nadzieję że doradzicie mi bo mam mały problem :/ ostatnio zmieniam sobie dietę i chcę też zacząć pić świeże soki owocowe i warzywne, ale nie wiem czy lepsza do ich robienia będzie sokowirówka czy wyciskarka??:)

Sokowirówka czy może wyciskarka?

11 wrz 2013 - 10:46:01

Sokowirówka :) Będziesz mogła robić soki z większej ilości gatunków niż przy używaniu wyciskarki

Sokowirówka czy może wyciskarka?

11 wrz 2013 - 10:47:26

sokowirówka szybko zrobi sok , ale jest masa czyszczenia tego szitu ze skórek itd i tych wszystkich części .
z wyciaskarka nie miałam styczności.
mój facet kupił sokowirowke i gnebi mnie tymi sokami - blehhh :P nienawidze tego.

zweryfikowana
Posty: 343
Ostrzeżenia: 1/5

Sokowirówka czy może wyciskarka?

11 wrz 2013 - 10:50:22

Sokowirówka. Wyciskarką chyba soku z warzyw nie zrobisz ;)
Chyba że to jakaś inna wyciskarka niż moja (nadaje się w sumie tylko do cytrusów).

Sokowirówka czy może wyciskarka?

11 wrz 2013 - 10:51:12

Sokowirówka jest lepsza, bo bez problemu poradzi sobie z warzywami (wyciskarką w tym wypadku raczej nic nie zdziałasz, jest bardziej przystosowana do owoców).

Sokowirówka czy może wyciskarka?

11 wrz 2013 - 10:51:16

Osobiście posiadam sokowirówkę i jestem mega zadowolona szybko można mieszać wiele składników no może w utrzymaniu gorzej bo mycia jst ale warto . Wyciskarki nie znam ..

Sokowirówka czy może wyciskarka?

11 wrz 2013 - 10:55:47

sokowirówka, ale radze w nia zainwestowac, te po ok 150 zl mialam juz ze 3... i wszystkie polamane albo spalone... poza tym tanie sokowirowki to marnotrawstwo owoców, nie wyciskaja calego soku i duzo cennych wartosci sie po prostu marnuje.

Sokowirówka czy może wyciskarka?

11 wrz 2013 - 10:56:42

Cytat
myszkins
sokowirówka szybko zrobi sok , ale jest masa czyszczenia tego szitu ze skórek itd i tych wszystkich części .
z wyciaskarka nie miałam styczności.
mój facet kupił sokowirowke i gnebi mnie tymi sokami - blehhh :P nienawidze tego.

E tam,jak się umyje od razu po zrobieniu to wystarczy w zasadzie przepłukać wodą :) No ale jak się czeka aż zaschnie to faktycznie mycie potem sprawia pewne problemy :P

Sokowirówka czy może wyciskarka?

11 wrz 2013 - 10:58:39

Cytat
ecri16
Cytat
myszkins
sokowirówka szybko zrobi sok , ale jest masa czyszczenia tego szitu ze skórek itd i tych wszystkich części .
z wyciaskarka nie miałam styczności.
mój facet kupił sokowirowke i gnebi mnie tymi sokami - blehhh :P nienawidze tego.

E tam,jak się umyje od razu po zrobieniu to wystarczy w zasadzie przepłukać wodą :) No ale jak się czeka aż zaschnie to faktycznie mycie potem sprawia pewne problemy :P
tu masz rację :) ja sie nie garne pierwsza do garów :P

zweryfikowana
Posty: 5.381
Ostrzeżenia: 2/5

Sokowirówka czy może wyciskarka?

11 wrz 2013 - 11:00:12

wyciskarka jest do owoców, do cytrusów głównie, z warzywami nic na niej nie zrobisz, za to sokowirówka jest do warzyw ale nie do owoców
więc jeśli chcesz mieć soki z warzyw i owoców to musisz kupic obie rzeczy, chyba że znajdziesz robot który ma to i to (mam taki w domu ale był drogi koło 1000zł ale ma jeszcze ze 3 inne funkcje)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-11 11:01 przez blackchocolate.

Sokowirówka czy może wyciskarka?

11 wrz 2013 - 11:04:37

jeżeli wyciskarka to ta do owoców i warzyw ( tzw.sokowirówka ślimakowa) polecam poczytać super urządzenie i wydajniejsze od najmocniejszych sokowirówek :)

Sokowirówka czy może wyciskarka?

11 wrz 2013 - 13:05:29

Ogólnie sokowirówka i wyciskarka to są tak naprawdę dwa różne urządzenia chociaż mają wspólne cechy... Moim zdaniem jednak lepiej jest używać sokowirówki, jest szybsza i wygodniejsza. Mój znajomy (notabene fanatyk treningów i zdrowej diety) ma taką Philipsa i mówi, że nie ma nic lepszego niż świeży sok rano i wieczorem. Ostatnio byłam u niego i częstował mnie bodaj marchwiowo-jabłkowo-selerowym, pycha :) i faktycznie bardzo szybko można go przygotować w takiej sokowirówce.

Sokowirówka czy może wyciskarka?

11 wrz 2013 - 13:08:42

A nie lepiej dobry mikser bądź blender? Wtedy obierasz se skórki, a resztę mielisz, otrzymując pożywny i pełnowartościowy miąższ.

Sokowirówka czy może wyciskarka?

12 wrz 2013 - 10:47:40

Blendery faktycznie są okej, ale do robienia soku jednak lepsza będzie sokowirówka albo wyciskarka ;)

Sokowirówka czy może wyciskarka?

19 wrz 2013 - 17:20:12

Generalnie lepsza jest wyciskarka, bo wychodzą z niej zdrowsze soki, takie, które nie tracą wartości odżywczych i nie utleniają się przez co są dłużej świeże. Ale, tak jak dziewczyny piszą, wyciskarki są raczej tylko do owoców i to zwykle cytrusowych, więc nici z soków warzywnych. Mam w domu wyciskarkę Bodum taką jak na zdjęciu i jeśli chodzi o wyciskarki to mogą ją polecić (łatwo się myję). Sokowirówkę miałam jeszcze w rodzinnym domu sto lat temu, była wielka i miała mnóstwo części, których mycie było bardzo upierdliwe i źle mi się kojarzy przez sok z buraków, którym poili mnie rodzice bleee. Ale teraz sokowiróki można trafić takie małe, porządne, chyba w każdym sklepie z RTV i AGD.


Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

poszukuję przepis sprawdzony na sos koperkowy i białą kapustę