Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Co ugotować ? :)

10 wrz 2013 - 12:56:41

Zrób spaghetti bologniese, troche pomidorków, przyprawy, makaron, noi tarty ser.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Co ugotować ? :)

10 wrz 2013 - 13:02:47

nigdy nie rozumiałam takiego dania jak kurczak z ananasem...

Co ugotować ? :)

10 wrz 2013 - 13:03:49

Cytat
roksolana83
nigdy nie rozumiałam takiego dania jak kurczak z ananasem...
a próbowałaś?? mi bardzo smakuje

Co ugotować ? :)

10 wrz 2013 - 13:07:39

agniesza0906- risotto akurat trudne nie jest, grunt to mieć dobry ryż i go nie rozgotować (szefem kuchni nie jestem, a zawsze mi wychodzi). Już naleśniki są trudniejsze bo tu musisz dobrze z ciastem zakombinować.

danuta369 i jak danie które się powinno min. z 4-5 godzin dusić ma przygotować na lekcji? Chyba że chodzi o gotowy makaron spaghetti z sosem pomidorowym..

Od siebie polecam cokolwiek na parze (jak macie możliwość, mięso, warzywa, przyprawy i obiad gotowy), risotto właśnie (tylko tu potrzebujesz dobrych składników), wszelkie wariacje na temat filetu z kurczaka (np.: z ananasem, serem i sosem żurawinowym) z frytkami i sałatką, kotlety mielone (możesz jako hamburgery, a możesz z ziemniaczkami i jakąś sałatką), tortille lub nadziewane na wytrawnie naleśniki, smażony ser z żurawiną lub sosem tatarskim..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-10 13:08 przez Deirdre.

Co ugotować ? :)

10 wrz 2013 - 13:09:12

naleśniki z brokułami i piersią kurczaka zapiekane zólotym serem

Co ugotować ? :)

10 wrz 2013 - 13:18:19

Cytat
Deirdre
agniesza0906- risotto akurat trudne nie jest, grunt to mieć dobry ryż i go nie rozgotować (szefem kuchni nie jestem, a zawsze mi wychodzi). Już naleśniki są trudniejsze bo tu musisz dobrze z ciastem zakombinować.

danuta369 i jak danie które się powinno min. z 4-5 godzin dusić ma przygotować na lekcji? Chyba że chodzi o gotowy makaron spaghetti z sosem pomidorowym..

Od siebie polecam cokolwiek na parze (jak macie możliwość, mięso, warzywa, przyprawy i obiad gotowy), risotto właśnie (tylko tu potrzebujesz dobrych składników), wszelkie wariacje na temat filetu z kurczaka (np.: z ananasem, serem i sosem żurawinowym) z frytkami i sałatką, kotlety mielone (możesz jako hamburgery, a możesz z ziemniaczkami i jakąś sałatką), tortille lub nadziewane na wytrawnie naleśniki, smażony ser z żurawiną lub sosem tatarskim..


może masz po prostu talent do risotto lub najzwyczajniej w świecie nauczyłaś się je robić, ale to nie jest danie dla osoby uczącej się gotować. naleśniki są trudne?oooooo nie będę się wykłócać,ale mam bardzo odmienne zdanie.

i myślę, że statystycznie więcej osób potrafi i robi naleśniki niż risotto

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Co ugotować ? :)

10 wrz 2013 - 13:24:35

Cytat
-anja-
Cytat
roksolana83
nigdy nie rozumiałam takiego dania jak kurczak z ananasem...
a próbowałaś?? mi bardzo smakuje
próbowałam kilka razy - wyjątkowo obrzydliwe. Dla mnie to postPRLowskie ĄĘstwo. Szczególnie z serem żółtym - fuj. Smaki sie w ogóle nie łączą. Uwielbiam i gotować i jeść, ale tego dania nie ogarniam
Cytat
Deirdre
agniesza0906- risotto akurat trudne nie jest, grunt to mieć dobry ryż i go nie rozgotować (szefem kuchni nie jestem, a zawsze mi wychodzi). Już naleśniki są trudniejsze bo tu musisz dobrze z ciastem zakombinować.

danuta369 i jak danie które się powinno min. z 4-5 godzin dusić ma przygotować na lekcji? Chyba że chodzi o gotowy makaron spaghetti z sosem pomidorowym..

Od siebie polecam cokolwiek na parze (jak macie możliwość, mięso, warzywa, przyprawy i obiad gotowy), risotto właśnie (tylko tu potrzebujesz dobrych składników), wszelkie wariacje na temat filetu z kurczaka (np.: z ananasem, serem i sosem żurawinowym) z frytkami i sałatką, kotlety mielone (możesz jako hamburgery, a możesz z ziemniaczkami i jakąś sałatką), tortille lub nadziewane na wytrawnie naleśniki, smażony ser z żurawiną lub sosem tatarskim..
deidre, przecież spagetti bolognese robi sie 40 minut max, jakie 4-5 godzin? podsmażasz mieso, warzywa, dodajesz pomidory, przyprawy, gotujesz 15 minut, w międzyczasie masz już gotowy makaron... Może pomyliłas dania?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-10 13:30 przez roksolana83.

Co ugotować ? :)

10 wrz 2013 - 13:27:59

Ostatnio robiłam na obiad i wszystkim smakowała pierś z indyka w całości w marynacie musztardowej z piekarnika i domowa salatka z buraczkow z jablkiem i cebulka

Co ugotować ? :)

10 wrz 2013 - 13:28:56

zapiekanke serow0 makaronowa z kurczakiem i brokułami;) Łatwa i smaczna

Co ugotować ? :)

10 wrz 2013 - 13:32:20

Cytat
roksolana83
Cytat
-anja-
Cytat
roksolana83
nigdy nie rozumiałam takiego dania jak kurczak z ananasem...
a próbowałaś?? mi bardzo smakuje
próbowałam kilka razy - wyjątkowo obrzydliwe. Dla mnie to postPRLowskie ĄĘstwo. Szczególnie z serem żółtym - fuj. Smaki sie w ogóle nie łączą. Uwielbiam i gotować i jeść, ale tego dania nie ogarniam
Cytat
Deirdre
agniesza0906- risotto akurat trudne nie jest, grunt to mieć dobry ryż i go nie rozgotować (szefem kuchni nie jestem, a zawsze mi wychodzi). Już naleśniki są trudniejsze bo tu musisz dobrze z ciastem zakombinować.

danuta369 i jak danie które się powinno min. z 4-5 godzin dusić ma przygotować na lekcji? Chyba że chodzi o gotowy makaron spaghetti z sosem pomidorowym..

Od siebie polecam cokolwiek na parze (jak macie możliwość, mięso, warzywa, przyprawy i obiad gotowy), risotto właśnie (tylko tu potrzebujesz dobrych składników), wszelkie wariacje na temat filetu z kurczaka (np.: z ananasem, serem i sosem żurawinowym) z frytkami i sałatką, kotlety mielone (możesz jako hamburgery, a możesz z ziemniaczkami i jakąś sałatką), tortille lub nadziewane na wytrawnie naleśniki, smażony ser z żurawiną lub sosem tatarskim..
deidre, przecież spagetti bolognese robi sie 40 minut max, jakie 4-5 godzin? podsmażasz mieso, warzywa, dodajesz pomidory, przyprawy, gotujesz 15 minut, w międzyczasie masz już gotowy makaron... Może pomyliłas dania?

też nie ogarniam tego duszenia....fakt jest lepsze jak chwilę odstoi. smaki się dobrze przegryzą...ale 4-5 h....ooooo :O

Co ugotować ? :)

10 wrz 2013 - 13:44:02

Cytat
roksolana83
(...)
deidre, przecież spagetti bolognese robi sie 40 minut max, jakie 4-5 godzin? podsmażasz mieso, warzywa, dodajesz pomidory, przyprawy, gotujesz 15 minut, w międzyczasie masz już gotowy makaron... Może pomyliłas dania?
Nie pomyliłam - prawdziwe włoskie spaghetti bolognese robi się długo bo sos jest na pomidorach które trzeba konkretnie odparować i rozgotować na miazgę (na wolnym ogniu kilka godzin, względnie godzinę do dwóch w piekarniku), a wcześniej trzeba jeszcze mięso i warzywa konkretnie poddusić. Gwarantuję że zrobione w ten sposób smakuje o niebo lepiej niż taki sos pomidorowy robiony na szybcika. No i jak nasz polski bigos najlepsze jest drugiego dnia :)

agniesza0906 zgadzam się, statystycznie więcej osób w Polsce wie jak zrobić zrobić naleśniki niż risotto (nie dość że mało popularne, to wciąż niektórzy próbują ryż gotować oddzielnie zamiast podsmażać na oliwie i zalewać winem). Statystycznie też w Rzymie na kilometr kwadratowy przypada dwóch papierzy.. ogólnie statystyka fajna jest ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-10 13:48 przez Deirdre.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Sokowirówka czy może wyciskarka?