Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Druty w stanikach

27 sie 2013 - 08:36:01

Hej.

Chciałabym się dowiedzieć od Was , czy macie jakieś własne sposoby na wyłażące druty ze staników?
Poza zaszywaniem rzecz jasna bo mimo tego i tak wyłażą za jakiś czas i ranią boleśnie.

Jest to baardzo uciążliwe no i głupio z tego względu kupować co chwila nowy. ;/
No a też wyciągnąć druty to nie sztuka bo wtedy stanik nie spełnia swojego zadania.

Pomocy

Druty w stanikach

27 sie 2013 - 08:39:55

Mi tam rzadko wyłażą,a jak już jakiś wylezie to zszywam;nie znam innego sposobu.

Druty w stanikach

27 sie 2013 - 08:43:19

Skoro tak często ci wyłążą te druty to: może masz nieodpowiednio dobrany rozmiar i uciskanie powoduje rozerwanie materiału, pierzesz je w pralce - pierz ręczne, pierz je ręcznie - za mocno wykręcasz.

nie wiem, gdzie kupujesz staniczki, mi się tak działo z tymi na targu. teraz "odkryłam" tanią marką w auchan i tylko je kupuję.

Druty w stanikach

27 sie 2013 - 08:44:53

może kupuj lepsze staniki to ci wychodzić nie będą.

Druty w stanikach

27 sie 2013 - 08:46:40

Wlasnie dlatego lepiej zainwestowac w biustonosz i dlugo sie nim cieszyc niz kupic na rynku za dyche i miec takie problemy.

Druty w stanikach

27 sie 2013 - 08:47:47

Sorry za kategorie nie wiem jak to sie stało. ;//

Cytat
SunFlower23
Skoro tak często ci wyłążą te druty to: może masz nieodpowiednio dobrany rozmiar i uciskanie powoduje rozerwanie materiału, pierzesz je w pralce - pierz ręczne, pierz je ręcznie - za mocno wykręcasz.

nie wiem, gdzie kupujesz staniczki, mi się tak działo z tymi na targu. teraz "odkryłam" tanią marką w auchan i tylko je kupuję.

Rozmiar mam dobry.
Piorę w pralce w specjalnym koszyczku żeby się nie gniotły itd.
A staniki kupuję w sklepach z bielizną..
Cytat
nicolenkaa
może kupuj lepsze staniki to ci wychodzić nie będą.

A przepraszam bardzo czym się różni "lepszy" stanik od "gorszego" ?
Myślę, że tylko ceną bo "lepsza" czy "gorsza" firma.
Wypróbowałam tą metodę i jakoś nie widzę różnicy.

Tak szczerze to nie wychodzą mi druty tylko w stanikach z "chinola" , ale one nie mają push-up`u. Więc nie zamierzam ich kupować.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-27 08:55 przez Briillantt.

Druty w stanikach

27 sie 2013 - 08:53:07

kupuj lepsze staniki zamiast co troche nowy;)
pranie w pralce tez niestety je niszczy

kupilam kilka lepszych i od roku zaden drut mi nie wylazl;) w tych tanich bazarowych czy najtanszych sieciowkowych prawie kazdy konczyl w smietniku

Druty w stanikach

27 sie 2013 - 08:57:18

Cytat
Briillantt

Cytat
nicolenkaa
może kupuj lepsze staniki to ci wychodzić nie będą.

A przepraszam bardzo czym się różni "lepszy" stanik od "gorszego" ?
Myślę, że tylko ceną bo "lepsza" czy "gorsza" firma.
Wypróbowałam tą metodę i jakoś nie widzę różnicy.

Tak szczerze to nie wychodzą mi druty tylko w stanikach z "chinola" , ale one nie mają push-up`u. Więc nie zamierzam ich kupować.

lepszy w sensie - lepszy jakościowo materiał, lepsze wykonanie, lepiej skrojony, lepiej dopasowany, już o dobrze dobranym rozmiarze nie wspominając. To to zazwyczaj wiąże się z odpowiednio wyższą ceną, choć i drogie staniki potrafią być beznadziejne.

Druty w stanikach

27 sie 2013 - 08:57:49

no to coś jest nie tak, bo ja swoje biustonosze piorę bez koszyczków, w pralce normalnie z innymi rzeczami i jakoś jeszcze mi nigdy druty nie wyszły.

Druty w stanikach

27 sie 2013 - 08:57:57

musze cie ostrzec ,gdy leżałam na onkologii , w kilinice na operacji guza z piersi ,to lezała kobieta ze mna, na sali ,która właśnie jak sama opowiadała ,miała ulubiony stanik ,z którego wystawał drucik ,i często jak go nosiła to w tym samym miejscu ,robiła jej się non stop ranka ,na piersi ,bo co zaszywała jakos tak ten drucik ,to on wychodził i ranił,trwało to jakiś czas ,az w końcu w tym miejscu lekarze wykryli zmiany ,niestety po szczegółowych badanich znaleźli złośliwe komórki nowotworowe ,pani czekała na operacje ,ja już opuściłam szpital ,wiec nie wiem co działo się z nia dalej ,ale z tego co mówła to własnie ztego jej się zrobiło,ja mam ,pieperzyk pod sama pacha ,na samym srodku miejsca ,gdzie się goli :) i w trakcie przygotowania do operacji ,lekarz p;owiedział mi ,ze jak kiedy będe ,miała więcej czasu ,to żeby go sobie na spokojnie usunąc,gdyz ,jeśli się golę i może maszynka zachaczac o tego pieprzyka ,co może spowodować własnie zmiany nowotworowe ,i żeby tego uniknąć to usunąć ten piepszyk



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-27 09:03 przez brunetka71.

Druty w stanikach

27 sie 2013 - 08:58:21

Też nieraz mi się tak działo, wtedy zszywałam, a jak zaczęły coraz bardziej druty wychodzić wtedy je wyciągałam i po problemie..

Druty w stanikach

27 sie 2013 - 09:00:32

SunFlower23 to nie do końca tak jak piszesz

rozmiar mam dobry 70K dobrany odpowiednio
z racji że jest to taki rozmiar tylko firmowe biustonosze
piorę owszem w pralce ale bez wirowania i to na najkrótszym praniu
a druty ciągle wyłażą

Druty w stanikach

27 sie 2013 - 09:01:11

Cytat
nicolenkaa
Cytat
Briillantt

Cytat
nicolenkaa
może kupuj lepsze staniki to ci wychodzić nie będą.

A przepraszam bardzo czym się różni "lepszy" stanik od "gorszego" ?
Myślę, że tylko ceną bo "lepsza" czy "gorsza" firma.
Wypróbowałam tą metodę i jakoś nie widzę różnicy.

Tak szczerze to nie wychodzą mi druty tylko w stanikach z "chinola" , ale one nie mają push-up`u. Więc nie zamierzam ich kupować.

lepszy w sensie - lepszy jakościowo materiał, lepsze wykonanie, lepiej skrojony, lepiej dopasowany, już o dobrze dobranym rozmiarze nie wspominając. To to zazwyczaj wiąże się z odpowiednio wyższą ceną, choć i drogie staniki potrafią być beznadziejne.

No dobrze,wszystko super.
Ale jeśli kogoś nie stać na stanik za 100zł czy tam dobra 50zł + to co ma chodzić bez stanika i problem z głowy? ..
Cytat
naughty_
Też nieraz mi się tak działo, wtedy zszywałam, a jak zaczęły coraz bardziej druty wychodzić wtedy je wyciągałam i po problemie..

Po dłuższym bawieniu się z zaszywaniem w końcu druty wyjęłam a wtedy co? Stanik lata, nie podtrzymuje wgl biustu tak jak powinien. Przez to można nabawić się jakiś zmian itp.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-27 09:03 przez Briillantt.

Druty w stanikach

27 sie 2013 - 09:03:43

Cytat
brunetka71
musze cie ostrzec ,gdy leżałam na onkologii , w kilinice na operacji guza z piersi ,to lezała kobieta ze mna, na sali ,która właśnie jak sama opowiadała ,miała ulubiony stanik ,z którego wystawał drucik ,i często jak go nosiła to w tym samym miejscu ,robiła jej się non stop ranka ,na piersi ,bo co zaszywała jakos tak ten drucik ,to on wychodził i ranił,trwało to jakiś czas ,az w końcu w tym miejscu lekarze wykryli zmiany ,niestety po szczegółowych badanich znaleźli złośliwe komórki nowotworowe ,pani czekała na operacje ,ja już opuściłam szpital ,wiec nie wiem co działo się z nia dalej ,ale z tego co mówła to własnie ztego jej się zrobiło,ja mam ,piperzyk pod sama pacha ,na samym srodkumiejsca ,gdzie się goli :) i w trakcie przygotowania do operacji ,lekarz p;owiedział mi ,ze jak kiedy będą ,miała więcej czasu ,to żeby go sobie na spokojnie usunąc,gdyz ,jeśli się golę i może maszynka zachaczac o tego pieprzyka ,co może spowodować własnei zmiany nowotworowe ,i żeby tego uniknąć to usunąć ten piepszyk

o ja, ale mnie nastraszyłaś..
Cytat
Briillantt
Cytat
nicolenkaa
Cytat
Briillantt

Cytat
nicolenkaa
może kupuj lepsze staniki to ci wychodzić nie będą.

A przepraszam bardzo czym się różni "lepszy" stanik od "gorszego" ?
Myślę, że tylko ceną bo "lepsza" czy "gorsza" firma.
Wypróbowałam tą metodę i jakoś nie widzę różnicy.

Tak szczerze to nie wychodzą mi druty tylko w stanikach z "chinola" , ale one nie mają push-up`u. Więc nie zamierzam ich kupować.

lepszy w sensie - lepszy jakościowo materiał, lepsze wykonanie, lepiej skrojony, lepiej dopasowany, już o dobrze dobranym rozmiarze nie wspominając. To to zazwyczaj wiąże się z odpowiednio wyższą ceną, choć i drogie staniki potrafią być beznadziejne.

No dobrze,wszystko super.
Ale jeśli kogoś nie stać na stanik za 100zł czy tam dobra 50zł + to co ma chodzić bez stanika i problem z głowy? ..

Lepiej kupić jeden za 100zł i mieć na dłużej niż za 10zł i zaraz druty wyłażą, kupisz w sklepie to przynajmniej masz gwarancję.
"Biednych nie stać na tanie rzeczy" tak mówi moja mama :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-27 09:05 przez Doti91.

Druty w stanikach

27 sie 2013 - 09:04:38

Oglądałam kiedyś taki program, tytuł chyba 'Gok Wan - Made in China' i Gok był właśnie w fabryce staników.

I koleś z tej fabryki mówi coś w stylu: od 8 do 12 szyjemy dla Victoria's Secret, potem dajmy na to dla Primarka, a potem to już takie no name na bazar.

No i Gok się pyta: ale to chyba jakoś inaczej szyjecie?

Koleś: nie, tak samo.

Gok: czyli za funta gdzieśtam kupię taki stanik jak z Victoria's Secret?

Koleś: tak.

Czyli kupuj śmiało na bazarze do skutku;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-27 09:05 przez Tubbi.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Coś pysznego na urodziny faceta?