Obecnie rozmawiamy o:

zakupy w sieci

gorący temat

sklep detailingowy

13 minut temu

kosmetyki samochodowe

58 minut temu

dresy na ulice

godzinę temu

Studia online

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Placek marchewkowy

05 sie 2009 - 10:18:31

Ma ktoś sprawdzony przepis na taki placek? Mam ochotę go zrobić, bo kiedyś jadlam i mi bardzo smakował! Jednak znalazłam jakiś przepis w internecie ale chciałabym sprawdzony przez kogoś :) Pozdrawiam i z góry dziekuje :))

Placek marchewkowy

05 sie 2009 - 13:54:50

Ja kiedyś robiłam, ale jakieś dziwne wyszło, więc nie podam przepisu. Ale Pan kashmir082 ponoć jest dobry w te klocki, więc może On by pomógł? :)

Placek marchewkowy

05 sie 2009 - 13:56:54

Cytat
oleczka83
Ja kiedyś robiłam, ale jakieś dziwne wyszło, więc nie podam przepisu. Ale Pan kashmir082 ponoć jest dobry w te klocki, więc może On by pomógł? :)
Pewnie tak :]

Placek marchewkowy

05 sie 2009 - 13:58:34

Cytat
oleczka83
Ja kiedyś robiłam, ale jakieś dziwne wyszło, więc nie podam przepisu. Ale Pan kashmir082 ponoć jest dobry w te klocki, więc może On by pomógł? :)
Ktoś mnie wywołał do tablicy. Sorki, nie pomoge. Pierwsze słysze o takim placku. Do ust bym nawet nie wział :D

Placek marchewkowy

05 sie 2009 - 14:02:38

Cytat
kashmir082
Cytat
oleczka83
Ja kiedyś robiłam, ale jakieś dziwne wyszło, więc nie podam przepisu. Ale Pan kashmir082 ponoć jest dobry w te klocki, więc może On by pomógł? :)
Ktoś mnie wywołał do tablicy. Sorki, nie pomoge. Pierwsze słysze o takim placku. Do ust bym nawet nie wział :D


kashmir ten placek jest bardzo dobry :-) Choc rozumiem ze marchew w tej formie moze nie zachecac:-)

rowniez podlaczam sie pod prosbe o sprawdzony przepis

Placek marchewkowy

06 sie 2009 - 12:16:07

Heheh :) zrobiłam jednak z pewnego przepisu z neta i powiem Wam jedynie PYCHOTKA :) Polecam :)))

niezweryfikowana
Posty: 996
Ostrzeżenia: 2/5

Placek marchewkowy

06 sie 2009 - 12:20:06

moja babcia kiedyś taki robiła, nie jadłam akurat..ale przyglądam się jak robI:. ROBISZ CIASTO JAK NA NALEŚNIKI I WCIERASZ DODATKOWO W TO MARCHEWKĘ. cos takiego ;p
kashmir082 jak jestes taki obcykany w takich ' rzeczach' to podaj mi lepiej przepis na dobra sałatkę, bo pomysły mi się już wyczerpał y.xD



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-08-06 12:24 przez czerwona_mona.

Placek marchewkowy

06 sie 2009 - 12:30:36

Ja mam już wypróbowany i zaraz znajdę zeszyt z przepisami i Ci wyśle :)

Placek marchewkowy

06 sie 2009 - 12:36:00

ja mam przepis na babke marchewkową ;) proste i pyszne. smakuje podobnie jak piernik ;)

jak ktoś by chciał to piszcie. dodam wtedy przepis, bo narazie nie chce mi się szukać xD

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

Placek marchewkowy

06 sie 2009 - 12:38:31

uwielbiam ciasto marchewkowe :)
mam przepisa :D jak chesz mogę ci dać
składniki

* 1 i 1/4 szkl. oleju
* 4 jaja
* 2 szkl. drobno utartej marchewki
* 2 szkl. mąki 2 szkl. cukru
* 2 łyżeczki proszku do pieczenia
* 2 łyżeczki cynamonu
* 2 łyżeczki sody szczypta soli
* orzechy
* rodzynki
polewa: czubata łyżka kakao
* 4 łyżeczki cukru łyżeczka masła
* 2 łyżeczki zimnej wody

Jaja utrzeć z cukrem na puszystą masę. Dodawać stopniowo mąkę i olej, na końcu marchew, proszek do pieczenia, sodę, cynamon, orzechy i rodzynki. Piec w temp. 180 st., ok. 40 min. Polewa: wszystkie składniki połączyć i gotować na bardzo małym ogniu aż do rozpuszczenia cukru. Smarować zimne ciasto.


ja zawsze korzystam z tego przepisu
tylko robię polewę cytrynową z torebki :D



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-08-06 12:41 przez CHRUPEK.

Placek marchewkowy

06 sie 2009 - 12:39:41

Cytat
M_a_d_z_i_a
Ja mam już wypróbowany i zaraz znajdę zeszyt z przepisami i Ci wyśle :)

Ja też bym mogła poprosić przepis na priv? Dzięki:-)

Placek marchewkowy

06 sie 2009 - 12:41:07

Ja kiedys robilam i jadlam i smakowal... jak piernik :D najlepiej poszukaj w internecie przepisu

Placek marchewkowy

06 sie 2009 - 12:45:25

PRZEPIS !

Składniki:
3 szklanki utartej marchwi ,
3 szklanki mąki
1 szklanka cukru
1/2 szklanka oleju
1/2 szklanki orzechów
2 łyżeczki cynamonu
2 łyżeczki sody
2 łyżeczki proszku do pieczenia
5 jaj
Wykonanie:
Białka ubić z cukrem, dodać żółtka, po troszku wlewać oleju, a potem mąkę pomieszaną z sodą, cynamonem i proszkiem do pieczenia i dodać jeszcze orzechów. Jeśli ktoś lubi można wsypać trochę bakalii. Wszystko dokładnie wymieszać i wylać do brytfanki. Piec ok.45 minut - tem. 170-180 stopni.
Smacznego !!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dziwne i nietypowe jedzenie, które lubicie.