Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

wesele kucharka a katering

22 maj 2013 - 00:35:18

Hej dziewczyny mam pytanie:) za rok biore ślub i nie mozemy zdecydować się czy kucharka czy katerink cenowo. Napoje i ciasta czy tak czy tak kupujemy we własnym zakresie. Cała reszta na glowie kucharki lub katerinku. Co barziej sie opłaca? kucharka na czw pt i sobote + w sobote 3 kelnerki. Wesele na ok 150-160 osób. Katering za jedzenie bez ciast i napojow bierze 90zł za osobę. jaki może być koszt na osobę pzy kucharce? Bardzo posze o odpowiedzi. pozdrawiam

wesele kucharka a katering

22 maj 2013 - 00:47:52

Zależy, jedna zażyczy sobie dużo, inna (np. znajoma, znajomej) weźmie grosze. No i ważne też jest jeszcze, czy produkty też będziecie musieli dokupić, czy sama się tym zajmie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-22 00:49 przez Evans18.

wesele kucharka a katering

22 maj 2013 - 00:50:06

Ale ja tu czegoś nie rozumiem...

Chcesz na ok 150 osób wynająć jedną kucharkę ?? :O

zweryfikowana
Posty: 2.295
Ostrzeżenia: 1/5

wesele kucharka a katering

22 maj 2013 - 00:53:24

Kucharka zawsze taniej wychodzi.

Moja kuzynka przy 130 osobach bodajże miala kucharkę i bylo pyszne jedenie!

klaudiii, kucharka przeciez nie robi tego w ostatniej chwili :D

wesele kucharka a katering

22 maj 2013 - 00:54:05

moim zdaniem lepiej katering. jest to wygoda i pewność . nie będziesz się stresowała czy kucharki się wyrobią itp. A przy kateringu jeszcze fajnie Ci resztki spakują ;)) moim zdaniem lepiej wydać troszkę więcej ale mieć tą pewność ;) w końcu to najważniejszy dzięn w życiu i wszystko musi być idealne ;))

wesele kucharka a katering

22 maj 2013 - 01:00:08

kucharka za czw pt i sobote wezmie 500 zl a 3 kelnerki po 200 zl za sobote i pani do kuchni na sobote jako pomoc 200 zl, czw i pt pomagac beda siostry wiec za free, bez pieczenia ciast wiec czw i pt wystarczy w zupelnosci i mniej pracy bo najwiecej pracy przy ciastach ale je zamawiamy, wiem ze wiecej nerwow ale kazdy grosz sie liczy dlatego zastanawiamy sie co lepiej :) katering super ale trzeba miec sprawdzony a nie mamy a kucharke mamy tylko czy sie oplaca...

wesele kucharka a katering

22 maj 2013 - 01:01:55

Cytat
_Mada_


klaudiii, kucharka przeciez nie robi tego w ostatniej chwili :D

Tak się składa , że razem z moją mamą pracujemy przy weselach i nie wyobrażam sobie , że jedna osoba smaży np. mięsa czy inne dania na obiad w ilości ok 150 na raz! Przecież wesele to nie niedzielny obiad na 5 osób ! Są dania, które można wykonać na dzień czy dwa przed ale przecież nie usmażysz ponad stu kotletów wcześniej...
Tzn. może gdzieś indziej się tak robi ale my wolimy wydawać świeże dania dla gości... :)

wesele kucharka a katering

22 maj 2013 - 01:07:36

To chyba zależy gdzie...
Z tego co ja wiem to u nas kucharki biorą 2000 zł za gotowanie na weselu i jeszcze trzeba zrobić im zakupy - takie rzeczy się opłacają przy dużej ilości gości.
Z kateringiem chyba jest wygodniej. Choć to też zależy gdzie się wesele odbywa...

wesele kucharka a katering

22 maj 2013 - 01:36:06

Cytat
klaudiii_6
Cytat
_Mada_


klaudiii, kucharka przeciez nie robi tego w ostatniej chwili :D

Tak się składa , że razem z moją mamą pracujemy przy weselach i nie wyobrażam sobie , że jedna osoba smaży np. mięsa czy inne dania na obiad w ilości ok 150 na raz! Przecież wesele to nie niedzielny obiad na 5 osób ! Są dania, które można wykonać na dzień czy dwa przed ale przecież nie usmażysz ponad stu kotletów wcześniej...
Tzn. może gdzieś indziej się tak robi ale my wolimy wydawać świeże dania dla gości... :)


dokładnie
moja mama też gotowała na weselach i przy takiej ilości osób było z reguły 2-3 kucharki



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-22 01:36 przez ememka.

wesele kucharka a katering

22 maj 2013 - 01:47:34

"KATERINK" mnie powalił hehehe sorki :P
musisz podzwonic po kucharkach w twoim miescie co miasto to ceny moga sie roznic przeciez, ja bym wolała kucharke - wydaje mi sie że bedzie smaczniej i na pewno swieże jedzenie.

wesele kucharka a katering

22 maj 2013 - 07:29:02

miałam ślub rok temu na 160 osób, mieliśmy kucharkę. Do tej pory wszyscy goście wspominają że takiego jedzenia nigdy na żadnym innym weselu nie było. Zrobiła bardzo dużo potraw i naprawdę pysznych i pokazowych. Wyszło ok 85zł za osobę z ciastami i tortem. Kelnerki u nas nie stawiały na stoły od razu tylko najpierw częstowały z wielkich tac, dzięki temu wszyscy mieli okazję praktycznie każdej potrawy spróbować. Bałabym się zamówić katering. Nigdy nie wiadomo jakie to będą porcje i czy wszystko będzie ciepłe w odpowiednim momencie. w razie pytań dawaj na priv:)

Cytat
klaudiii_6
Ale ja tu czegoś nie rozumiem...

Chcesz na ok 150 osób wynająć jedną kucharkę ?? :O

u nas była jedna kucharka na 160 osób, ona ma oczywiście swoje pomocnice (u nas były 3) i tak się mówi po prostu że kucharkę a nie kucharki.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-22 07:31 przez funkyred.

wesele kucharka a katering

22 maj 2013 - 08:00:04

3 kelnerki na tyle osób? 1 kucharka?

Życze Ci, aby to był nejpiękniejszy dzien w Twoim zyciu!

Zrezygnuj z zapraszania ciotek, których nie znasz a te pieniądze które zaoszczędzisz przeznacz na dodatkową obsugę.

wesele kucharka a katering

22 maj 2013 - 08:04:29

Ja mam wesele s sierpniu, u nas będzie ok 150 osób, kucharka jest jedna. Zaczyna w piątek, w sobotę bierze sobie kelnerki do pomocy 4 panie. W piątek ma jej pomóc ktoś z naszej rodziny. i ta sama kucharka gotowała u mojego Narzeczonego siostry na 200 osób i była sama plus kelnerki dopiero w sobotę. co najlepsze u nas wymyśliła ze do rosołu zrobi swojski makaron.
Nam wyliczyła ze przy 150 osobach na samym jedzeniu wyniesie nas 6 tysięcy taniej niż przy kateringu. Dla nas ta różnica jest ogromna. Dodatkowo kucharka przyjdzie na poprawiny i weźmie ze sobą dwie kelnerki. za Kucharke z kelnerkami wyniesie nas ok 2200zł.

wesele kucharka a katering

22 maj 2013 - 08:13:32

my bedziemy slubowac w przyszlym roku i rowniez bedziemy miec kucharke. z kilku powodow
- nie masz wyliczonych "kotletów na głowe", tylko robi wieksza ilosc
- sami robimy zakupy i nie wezmiemy najtanszego miesa, ktre juz samo wychodzi ze sklepow
- mamy wesele na 150 osob,. co przy kateringu ok.150 zl/os daje jakies masakryczne sumy
- jedzenie jest smaczniejsze i bardziej świeże.

takie jest moje zdanie. kucharka bierze 2300 za sobote niedziele i swoje kelnerki, a mieso i warzywa na szczescie możemy mieć hodowane przez sąsiadów, wiec wiemy co jemy :)
dla nas wybor byl prosty. :)

wesele kucharka a katering

22 maj 2013 - 08:13:51

Ciekawy temat, ja nawet nie wiem skąd się bierze nasze jedzenie :D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

UROCZYSTY OBIAD