Obecnie rozmawiamy o:

róże mydlane

gorący temat

Otwarcie sklepu online

6 minut temu

FARBA A UTLENIACZ

godzinę temu

Dom - remont i budowa

wczoraj o 17:50

doskonałe jedzenie

wczoraj o 13:59

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

PRZEPIS na dobre i niedrogie ciasto

27 lip 2009 - 14:13:27

SZUKAM PRZEPISU NA DOBRE I NIEDROGIE CIASTO
PODZIELCIE SIĘ SWOJĄ KUCHNIĄ OTO JEDNO Z MOICH ULUBIONYCH CIAST I JEST TANIE I SMACZNE


Składniki:
1 i 1/4 szklanki mąki, 1 szklanka cukru, 3/4 kostki margaryny, 4 jajka, 1 łyżeczka proszku do pieczenia, aromat do ciasta np. śmietankowy, 4-5 bananów, wiórki kokosowe

Przygotowanie:
* Margarynę trzeba roztopić w garnku i odstawić do ostudzenia.
* Do naczynia przesiej przez sitko mąkę i proszek do pieczenia - wymieszaj.
* Jajka należy ubić z cukrem na puszystą masę i po łyżce dodawać mąkę z proszkiem cały czas ubijając wszystko mikserem.
* Do powstałej masy powoli dolewać roztopionej margaryny i cały czas ubijać.
* Banany pokroić w cienkie plasterki.
* Formę wysmarować tłuszczem i posypać wiórkami kokosowymi.
* Wlać do niej najpierw 1/3 ciasta, ułożyć na cieście banany i posypywać wiórkami. Resztą ciasta zakryć banany. Posypać spód ciasta wiórkami.
* Piec ok. 40 minut w temperaturze 200 stopni. SMACZNEGO

PRZEPIS na dobre i niedrogie ciasto

01 sie 2009 - 01:22:41

Ja mam cudny przepis, ciasto jest banalne, a przeeeepyszne :)) Tylko jest jeden haczyk - od razu po zrobieniu nie nadaje się do pokrojenia, musi postać ckilka godzin owinięte folią aluminiową w lodówce.. to jest dopiero ból :)

Ciasto nazywa się KRÓLEWIEC :-)

4 szklanki mąki (zazwyczaj daję dużo więcej - ok 2 szkl, ponieważ za bardzo się lepi do rąk)
1 szklanka cukru
4 łyżki miodu płynnego - wiadomo im więcej tym lepiej, ale też nie do przesady :-)
2 łyzeczki sody oczyszczonej
30dkg margaryny (wystarczy kostka - 250g)
2 jajka
dżem kwaśny - najlepiej wiśniowy

CIASTO:

Na stolnicę wysypać mąkę. Zmieszać z sodą. Dodać margarynę i posiekać nożem. Cukier utrzeć z jajkami i dodać do mąki. Wlać miodek i zarobić ciasto. Podzielić je na 4 równe części, upiec 4 placki w jednakowych foremkach, w temp. 180-200st. przez około 10-15 min (zalezy od piekarnika. W oryginalnym przepisie napisane jest od 20-30, ale mnie np zaczyna się przed 20 palić, także musisz pilnować :)
Wyjąć placki jeszcze ciepłe.

KREM:

1 kostka margaryny (nie jest składnikiem budyniu oczywiście :P)
3/4 l mleka
3 łyżki mąki ziemniaczanej
3/4 szkl cukru
3 łyżki mąki pszennej
wg składników ugotować budyń. OSTUDZIĆ

Kostkę margaryny zmiksować z wystudzonym budyniem (budyń dodawać powoli po łyżce)

Warstwę na spodzie smarujemy dżemem, dwie pozostałe kremem. Na wierzch już dowolne dodatki :)

Smacznego! :)

PRZEPIS na dobre i niedrogie ciasto

01 sie 2009 - 01:41:04

dlaczego jesteście takie okrutne?? ;( mi się popsuł na gwiazdkę '08 piekarnik i nikt go jeszcze nie naprawił ;((( xD nie mogę robić ciast! aj, jak ja bym chciała sobie popiec...:PPP

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

przetwory z ogórków