Obecnie rozmawiamy o:

najtańsza apteka

gorący temat

polecany dentysta

32 minut temu

elektryka sklep

38 minut temu

wakacje last minute

53 minut temu

Budowa domu

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

bita smietana

09 kwi 2013 - 17:13:02

pytanie brzmi jak zrobic masę z bitej smietany do tortu? mam nadzieje ze sa tu kobietki ktorym eychodzi i podziela sie swoim przepisem poniewaz znudzily mi sie kremy maslane a chcialbym cos lekkiego i oczywiscie bita smietane do ozdobienia tortu.
1. jaka smietane kupic?polecacie jakies marki?
bardzo rozni sie smietana 30% od 36%? uzywaja 36 ubial sie ale podczas dodania cukru nie byla juz sztywna
dodajecie zagestnikow typu smietan-fix lub zelatyny bo jak ozdobicie tort czy nie zleci z niego ta smietana?
prosze
o pomoc
nikt??



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-09 17:20 przez Funny_Sunny.

zweryfikowana
Posty: 334
Ostrzeżenia: 1/5

bita smietana

22 kwi 2013 - 12:01:12

Ja bardzo lubię masy śmietanowe, które przygotowuje się ze śmietany 30% do której pod koniec ubijania dodaje się saszetkę masy śmietanowej oetkera i jeszcze chwilę miksuje.
Masa jest pyszna w smaku i sztywna. Świetna jest na torty, ale ja jeszcze używam ją do deserów z lodami, galaretką, deserów owocowych :) polecam naprawdę pyszna :D
Te masy są w kilku smakach, ja uwielbiam śmietankowa i malinową :)


bita smietana

22 kwi 2013 - 12:08:14

używam zawsze śmietanki 36% i na dwa opakowania jedną śmietan-fix. wychodzi sztywna masa, która się nie rozpuszcza od razu po wyjęciu z lodówki.
poza tym żeby sie śmietana elegancko ubiła trzeba ją trzymac co najmniej jeden dzeń w lodówce.

bita smietana

22 kwi 2013 - 12:08:41

ja kupuje smietane 30% z biedronki i ubija sie dobrze, dodaje smietan fix, a jesli robie tort na zamowienie daje troche rozpuszczonej zelatyny, zeby masa sie nie rozjechała, jak na razie reklamacji nie miałam:)

bita smietana

22 kwi 2013 - 17:24:00

Do masy używam zazwyczaj 36% śmietany. Robię tak, jak większość dziewczyn, ubijam, dodaję smietan fix. Czasami bawię się w dodawanie kolorowej galaretki, żeby masa miała ciekawszy wygląd i smak.

bita smietana

22 kwi 2013 - 17:25:46

moja mama kupuje śnieżkę, ubija i dodaje żelatyny czasem cukru waniliowego :)

bita smietana

22 kwi 2013 - 17:27:39

Kupuję taką 30% i podczas ubijania dodaję śmietan-fix. Śmietana musi być baardzo mocno schłodzona,żeby się dobrze ubijała,powinna postać w lodówce przynajmniej jedną noc ;)

bita smietana

22 kwi 2013 - 17:29:41

Cytat
Women-Collection
Do masy używam zazwyczaj 36% śmietany. Robię tak, jak większość dziewczyn, ubijam, dodaję smietan fix. Czasami bawię się w dodawanie kolorowej galaretki, żeby masa miała ciekawszy wygląd i smak.

ja dokładnie tak samo :) z dodana galaretką jest super :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Marshamallow masa