Obecnie rozmawiamy o:

dieta organizacja

gorący temat

dieta przy cukrzycy

dzisiaj o 19:27

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

GOFRY :)

11 mar 2013 - 11:04:00

kochane kobitki znacie może przepis na chrupiące gofry,dokładnie takie jak nad morzem serwują?Przerobiłam kilka przepisów ale to nie jest to:( znaczy zaraz po wyjęciu z gofrownicy są lekko chrupiące,ale za kilka chwil gumowe niestety.Gdy byłam nad morzem,zapytałam Panią czego dodają,że ta chrupkośc się tak długo utrzymuje ale Pani uśmiechnęła się i powiedziała,że to jest objęte ścisłą tajemnicą...Znacie może ich sekret?:)

GOFRY :)

11 mar 2013 - 11:06:31

nie znam ale podbijam, chętnie się dowiem i ja

GOFRY :)

11 mar 2013 - 11:06:47

sama chce wiedziec,wiec podbijam

GOFRY :)

11 mar 2013 - 11:07:18

Gofry są robione wcześniej i wywieszone (aby nie zaparowały). Potem tylko jeszcze raz są podgrzewane w gofrownicy przed podaniem, tak przynajmniej zaobserwowałam stojąc pod budą ;).

GOFRY :)

11 mar 2013 - 11:08:10

A ja mialam na swiezo i byly chrupiace i gorace,widzialam jak ciasto lala do gofrownicy

GOFRY :)

11 mar 2013 - 11:10:03

Dużo zależy od ciasta i gofrownicy.

GOFRY :)

11 mar 2013 - 11:10:58

2 jajka, 80 ml oleju, płaska łyżeczka proszku do pieczenia, 2 szklanki mleka, 2 szklanki mąki, 1/4 szklanki wody mineralnej, szczypta soli, cukier waniliowy.

Wykonanie: najważniejsze jest to, by oddzielić żółtka od białek . Białka ubijamy z solą na sztywną pianę. Żółtka natomiast miksujemy z resztą składników do uzyskania jednolitej masy. Na koniec dodajemy do niej białka i mieszamy powolnymi ruchami. Pieczemy ok. 4 minuty.

GOFRY :)

11 mar 2013 - 11:11:17

Cytat
BadMedicine
Gofry są robione wcześniej i wywieszone (aby nie zaparowały). Potem tylko jeszcze raz są podgrzewane w gofrownicy przed podaniem, tak przynajmniej zaobserwowałam stojąc pod budą ;).
nie...chyba drugi raz nie odgrzewają...widziałam jak leją surowe ciasto:)ich gofry mają mega chrupiącą skórkę-wręcz można je łamac,a moje się ciągną:(
Cytat
beaw74
2 jajka, 80 ml oleju, płaska łyżeczka proszku do pieczenia, 2 szklanki mleka, 2 szklanki mąki, 1/4 szklanki wody mineralnej, szczypta soli, cukier waniliowy.

Wykonanie: najważniejsze jest to, by oddzielić żółtka od białek . Białka ubijamy z solą na sztywną pianę. Żółtka natomiast miksujemy z resztą składników do uzyskania jednolitej masy. Na koniec dodajemy do niej białka i mieszamy powolnymi ruchami. Pieczemy ok. 4 minuty.
tak też robiłam-lecz nie o taki efekt mi chodzi.Myślę,że oni dodają jakiś proszek powodujący taki efekt bo niemożliwe żeby praktykowac 10 przepisów i za każdym razem rozczarowanie.A gofrownicę mam w miarę dobrą-1200v



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-11 11:17 przez agnieszkano.

GOFRY :)

12 mar 2013 - 12:30:27

ktos jeszcze



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-12 12:32 przez tatiana29.

GOFRY :)

12 mar 2013 - 12:37:55

Po prostu wszystko zależy od gofrownicy. Kiedyś miałam dobra i gofry wychodziły mi takie chrupiące, ale mi się zepsuła :| Niedawno kupiłam nową i te z kolei wychodzą jak guma..

GOFRY :)

12 mar 2013 - 12:40:48

ja mam takie robiac gofrownica :)
jajko, mleko, woda, maka, cukier, olej, sól (wszystko na oko :P)

może to od gofrownicy zależy? bo wcześniej jak miałam inna to też były gumowe.. nie wiem :)

GOFRY :)

12 mar 2013 - 12:48:00

Pare miesięcy pracowałam nad morzem i te pyszne, chrupiące gofry to efekt.. chemii ;)
Prawda jest taka, że sekret tkwi w składnikach. W przypadku słynnych budek z goframi nie są one jednak robione z normalnych składników ale z kupionej już substancji, którą po prostu mieszka się z wodą i powstaje glut na podobiznę ciasta. Wyjątkowo duża ilość chemikaliów, zagęszczaczy i polepszaczy smaku, w tym prawie wcale prawdziwych jajek i odżywczych produktów ;)

GOFRY :)

12 mar 2013 - 12:50:36

mam przepis na mega sycące gofry, zjesz 1-2 i masz dość :)

GOFRY :)

12 mar 2013 - 12:51:23

Cytat
ania123bania
Pare miesięcy pracowałam nad morzem i te pyszne, chrupiące gofry to efekt.. chemii ;)
Prawda jest taka, że sekret tkwi w składnikach. W przypadku słynnych budek z goframi nie są one jednak robione z normalnych składników ale z kupionej już substancji, którą po prostu mieszka się z wodą i powstaje glut na podobiznę ciasta. Wyjątkowo duża ilość chemikaliów, zagęszczaczy i polepszaczy smaku, w tym prawie wcale prawdziwych jajek i odżywczych produktów ;)
tak właśnie myślałam.Wniosek więc taki,że lepiej niech one będą lekko gumowe niż mega chrupiące a nafaszerowane chemią
Cytat
mzap88
mam przepis na mega sycące gofry, zjesz 1-2 i masz dość :)
poproszę o przepis :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-12 12:52 przez agnieszkano.

GOFRY :)

12 mar 2013 - 12:56:52

o jejjuuu jaką ochotę mi teraz zrobiłaś na gofry ;)

ja robiłam zazwyczaj ciasto jak na naleśniki, tylko dodawałam trochę proszku do pieczenia. ale niestety nie znam magicznego składnika.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Menu na komunie