Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

KREWETKI - jak przyrządzić?

21 lut 2013 - 16:53:04

Ostatnio mam jakiegoś 'hopla' na tym punkcie i bardzo chciałabym spróbować tych 'dużych' krewetek. Póki co jadłam tylko takie w pizzy (malutkie) i te średniej wielkości w panierce. Macie jakieś ciekawe przepisy, pomysły na przyrządzenie krewetek? Gdzie kupię najlepsze? Wiem, że w jakiejś hurtowni, gdzie jest świeża dostawa ale takowej w mojej okolicy z krewetkami nie ma.. Czekam na propozycje :)

KREWETKI - jak przyrządzić?

21 lut 2013 - 16:54:40

Nie znam przepisów ale też chętnie poczytam bo ostatnio męczy mnie chęć na krewetki :P

KREWETKI - jak przyrządzić?

21 lut 2013 - 16:59:27

możesz zrobić sałatkę z krewetkami sałata lodowa pomidor ogórek papryka sos balsamiczny a krewetki smaży się na oleju lub na maśle ale uważaj bo masło szybko się pali musisz na wolny ogniu ,pomału smażyć na koniec dodaj czosnek i pietruszkę gotowę

KREWETKI - jak przyrządzić?

21 lut 2013 - 17:02:22

Cytat
blanucha
możesz zrobić sałatkę z krewetkami sałata lodowa pomidor ogórek papryka sos balsamiczny a krewetki smaży się na oleju lub na maśle ale uważaj bo masło szybko się pali musisz na wolny ogniu ,pomału smażyć na koniec dodaj czosnek i pietruszkę gotowę

KREWETKI - jak przyrządzić?

21 lut 2013 - 17:02:41

Cytat
blanucha
możesz zrobić sałatkę z krewetkami sałata lodowa pomidor ogórek papryka sos balsamiczny a krewetki smaży się na oleju lub na maśle ale uważaj bo masło szybko się pali musisz na wolny ogniu ,pomału smażyć na koniec dodaj czosnek i pietruszkę gotowę

Dokładnie, przepyszne! Popieram ten przepis:)
Krewetki w lidlu możesz dostać, ale z główkami i troche jest pracy:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-21 17:03 przez malenka90.

KREWETKI - jak przyrządzić?

21 lut 2013 - 17:04:47

Pyszne są krewetki z czosnkiem.


Ale za to dla i tak numerem jeden będą krewetki w sosie curry.

Potrzebne składniki;

1 kg odwłoków krewetek królewskich, tygrysich
2 łyżki wiórek kokosowych
1 łyżeczka białego, mielonego pieprzu
¼ szklanki wody
6 łyżek oliwy
3 pokrojone w plastry cebule
4 pomidory, obrane i drobno pokrojone
1 drobno pokrojona, oczyszczona papryczka chili
kurkuma, anyż, mielone chili i sól do smaku

Sposób przyrządzenia:
Jeśli odwłoki krewetek są nie oczyszczone należy je oczyścić. W tym celu każdą z nich ostrożnie zgniatamy, obieramy z chitynowego pancerza. Następnie ostrym nożem nacinamy od strony grzbietowej i usuwamy czarny przewód pokarmowy. Wiórka kokosowe mieszamy z wodą i pozostałymi przyprawami. W dużym rondlu rozgrzewamy olej, dodajemy wodę z dodatkami, a gdy ta zacznie wrzeć, dodajemy cebulę, powoli dusimy mieszając aż cebula się zeszkli. Dodajemy pomidory i nadal dusimy aż te się zaczną rozpadać. Dodajemy krewetki i dusimy jeszcze około 3 – 5 minut. Sos przyprawiamy do smaku i podajemy najlepiej z ryżem na sypko.
Smacznego! :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-21 17:06 przez pttysia.

KREWETKI - jak przyrządzić?

21 lut 2013 - 17:05:14

Na masle oselkowym zasmazyc z czosnkiem,a na koniec stopic troche serka topionego-pycha,lub w oleju i panierce

KREWETKI - jak przyrządzić?

21 lut 2013 - 17:05:50

A jakie krewetki chcesz kupić? Surowe, czy już gotowane? Dobre, choć drogie, znajdziesz w Kuchniach Swiata. Szkoda, ze nie jesteś z Warszawy, polecilabym Ci dobre miejsca na zakup (sklepy z chińskimi produktami). Co do przepisów, to krewetki na maśle z czosnkiem i pietruszką- bomba :) albo na białym winie z pomidorami, cebula i papryka :)

KREWETKI - jak przyrządzić?

21 lut 2013 - 17:09:46

Cytat
fasolinska
A jakie krewetki chcesz kupić? Surowe, czy już gotowane? Dobre, choć drogie, znajdziesz w Kuchniach Swiata. Szkoda, ze nie jesteś z Warszawy, polecilabym Ci dobre miejsca na zakup (sklepy z chińskimi produktami). Co do przepisów, to krewetki na maśle z czosnkiem i pietruszką- bomba :) albo na białym winie z pomidorami, cebula i papryka :)

a no szkoda ;< w Warszawce to chyba wszystko macie :P
A przepisy świetne, już mi ślinka leci, na pewno wyprubuje :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-21 17:11 przez avalershop.

KREWETKI - jak przyrządzić?

21 lut 2013 - 17:18:10

mam nadzieję, że dobrze zapamiętałam:) ost jadłam takie przyrządzone przez wujka i bardzo mi smakowały
1kg krewetek
3 albo 4 ząbki czosnku (lub kto ile lubi)
jedna papryczka chili
oliwa z oliwek
świeża natka pietruszki
sól, pieprz, papryka ostra w proszku
czosnek i papryczkę kroimy w małą kosteczkę i podsmażamy na średnim ogniu na oleju ok 5-7min, dodajemy krewetki i dalej smażymy ok 10-15 min na sam koniec doprawiamy i dodajemy pokrojoną drobno natkę pietruszki mieszamy chwilę i gotowe:) podawać z bagietką

KREWETKI - jak przyrządzić?

21 lut 2013 - 17:35:57

Oprócz tych na górze znany mi jest taki oto przepis (z Włoch przywiozłam ich trochę):
- na patelnię oliwa + czosnek w grubszą kostkę, aby się nie spalił przypadkiem, bo wszystko trafi szlag :P,
- krewetki obsmaż z każdej strony nie dłużej niż minutkę,
- wyłóż krewetki, dodaj obrane ze skórki pomidory i podlej białym winem,
- duś około 5 minut, aż wytworzy się sos,
- dodaj pietruszkę i krewetki jeszcze na około minutę,
- dopraw solą i pieprzem do smaku

To tak na szybko i bardzo prosto. Włosi jedzą z makaronem lub bagietką (moczą w tym sosie). Zamiast krewetek możesz dodać mule - też pyszne :)


KREWETKI - jak przyrządzić?

21 lut 2013 - 17:37:32

Cytat
pttysia
Pyszne są krewetki z czosnkiem.


Ale za to dla i tak numerem jeden będą krewetki w sosie curry.

Potrzebne składniki;

1 kg odwłoków krewetek królewskich, tygrysich
2 łyżki wiórek kokosowych
1 łyżeczka białego, mielonego pieprzu
¼ szklanki wody
6 łyżek oliwy
3 pokrojone w plastry cebule
4 pomidory, obrane i drobno pokrojone
1 drobno pokrojona, oczyszczona papryczka chili
kurkuma, anyż, mielone chili i sól do smaku

Sposób przyrządzenia:
Jeśli odwłoki krewetek są nie oczyszczone należy je oczyścić. W tym celu każdą z nich ostrożnie zgniatamy, obieramy z chitynowego pancerza. Następnie ostrym nożem nacinamy od strony grzbietowej i usuwamy czarny przewód pokarmowy. Wiórka kokosowe mieszamy z wodą i pozostałymi przyprawami. W dużym rondlu rozgrzewamy olej, dodajemy wodę z dodatkami, a gdy ta zacznie wrzeć, dodajemy cebulę, powoli dusimy mieszając aż cebula się zeszkli. Dodajemy pomidory i nadal dusimy aż te się zaczną rozpadać. Dodajemy krewetki i dusimy jeszcze około 3 – 5 minut. Sos przyprawiamy do smaku i podajemy najlepiej z ryżem na sypko.
Smacznego! :)

również polecam

KREWETKI - jak przyrządzić?

21 lut 2013 - 17:43:21

Mój mąż ostatnio przyrządził pyszne krewetki w Walentynki, na maśle z czosnkiem :)

KREWETKI - jak przyrządzić?

23 lut 2013 - 09:46:41

ja robię krewetki po tajsku podpatrzone z tajskiej knajpy w panierce z migdałami i/lub kokosem, mniaaami pychotka!

KREWETKI - jak przyrządzić?

23 lut 2013 - 09:52:45

ja polecam krewetki w cieście z sezamem! pycha! nie wiem jak je przyrządzić z tym sezamem bo kupuje takie w chińskiej knajpie na wynos czasami. ale dam Ci przepis na krewetki w cieście piwnym. też są pyszne:):)

250g mąki tortowej
1 szklanka piwa
0,5 łyżeczki proszku do pieczenia
2 jajka

miksujesz wszystkie składniki i maczasz w cieście krewetki a później na głęboki olej. rewelacyjne wychodzą:)

Cytat
SunFlower23
ja robię krewetki po tajsku podpatrzone z tajskiej knajpy w panierce z migdałami i/lub kokosem, mniaaami pychotka!

a masz może przepis na te krewetki? bo nie mogę dojść do tego jak oni robią te krewetki w cieście z czymś dodatkowo. :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-23 09:54 przez megi314.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wyjdzie? Pomocy! ;)