Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Menu na wesele

03 lut 2013 - 14:42:52

w sumie to ja specjalistą nie jestem od wesel bo nasze zorganizował mój mąż. ja tylko kupiłam kieckę i powiedziałam, że przyjdę ;)

niezweryfikowana
Posty: 1.046
Ostrzeżenia: 1/5

Menu na wesele

03 lut 2013 - 14:48:17

Pokaze Ci moje:)
Obiad:
-rosol
-ziemniaki
-sos do ziemniakow
-miesa:devolaje, schabowy, mielony, kurczak, zawijane schabowe z pieczarkami i szpinakiem
-surowki: buraczki, surowka z bialej kapusty, surowka z kapusty pekinskiej

Dania cieple:
- golabki,bigos,barszcz+krokiety,flaczki,gulaszowa,szaszlyki, zagrzebki+sos czosnkowy,pieczarki faszerowane,
Jako atrakcja bedzie pieczony prosiak i kaczki

Przekaski:
-ryba po japonsku, salatka gyros,salatka warzywna,pomidory z mozarella, ryba w galarecie,tatar, sledzie po kaszubsku i matijasy, galareta z miesem, rolada szpinakowa, losos, wedliny

No i do tego owoce i ciasto:)
Wczoraj bylismy ustalac wiec pamietam wszystko:) takie samo swojski jedzenie bez wymyslania;)

Acha i na poprawiny zurek i kluski slaskie z karkowka:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-03 14:51 przez misiek18203.

Menu na wesele

03 lut 2013 - 14:53:19

Cytat
misiek18203
Pokaze Ci moje:)
Obiad:
-rosol
-ziemniaki
-sos do ziemniakow
-miesa:devolaje, schabowy, mielony, kurczak, zawijane schabowe z pieczarkami i szpinakiem
-surowki: buraczki, surowka z bialej kapusty, surowka z kapusty pekinskiej

Dania cieple:
- golabki,bigos,barszcz+krokiety,flaczki,gulaszowa,szaszlyki, zagrzebki+sos czosnkowy,pieczarki faszerowane,
Jako atrakcja bedzie pieczony prosiak i kaczki

Przekaski:
-ryba po japonsku, salatka gyros,salatka warzywna,pomidory z mozarella, ryba w galarecie,tatar, sledzie po kaszubsku i matijasy, galareta z miesem, rolada szpinakowa, losos, wedliny

No i do tego owoce i ciasto:)
Wczoraj bylismy ustalac wiec pamietam wszystko:) takie samo swojski jedzenie bez wymyslania;)

Acha i na poprawiny zurek i kluski slaskie z karkowka:)
Oooo nawet fajne :) a jakie napoje będziecie mieli i jaką wódkę bo u mojej przyjaciółki jest właśnie wybór firm

niezweryfikowana
Posty: 1.046
Ostrzeżenia: 1/5

Menu na wesele

03 lut 2013 - 15:01:46

Cytat
Tereska90
Cytat
misiek18203
Pokaze Ci moje:)
Obiad:
-rosol
-ziemniaki
-sos do ziemniakow
-miesa:devolaje, schabowy, mielony, kurczak, zawijane schabowe z pieczarkami i szpinakiem
-surowki: buraczki, surowka z bialej kapusty, surowka z kapusty pekinskiej

Dania cieple:
- golabki,bigos,barszcz+krokiety,flaczki,gulaszowa,szaszlyki, zagrzebki+sos czosnkowy,pieczarki faszerowane,
Jako atrakcja bedzie pieczony prosiak i kaczki

Przekaski:
-ryba po japonsku, salatka gyros,salatka warzywna,pomidory z mozarella, ryba w galarecie,tatar, sledzie po kaszubsku i matijasy, galareta z miesem, rolada szpinakowa, losos, wedliny

No i do tego owoce i ciasto:)
Wczoraj bylismy ustalac wiec pamietam wszystko:) takie samo swojski jedzenie bez wymyslania;)

Acha i na poprawiny zurek i kluski slaskie z karkowka:)
Oooo nawet fajne :) a jakie napoje będziecie mieli i jaką wódkę bo u mojej przyjaciółki jest właśnie wybór firm


A i wesele mamy na sali wiejskiej na 130 osob, nie w restauracji:)
A co do wodki i napoji to mamy tak ze nasz znajomy ma sklep i za atrakcyjna cene hurtowa zalatwi nam albo wodke de luxe albo soplice:) u nas w rodzinie na kazdej imprezce domowej te wodki kroluja wiec wymyslac nie bedziemy:) no i zalatwi nam rowniez pepsi i coca cole tego z doswiadczenia z wesel idzie najwiecej:) no i do tego rozne smaki napoji ze zbyszka no i soki...
Dodatkowym napojem bedzie tez woda niegazowana z limonka,mieta,miodem i spritem,robia to kucharki,napoj orzezwiajacy no i na zmeczenie po tancu idealnie gasi pragnienie heh:)

Menu na wesele

03 lut 2013 - 15:04:18

mi się nie podobają tradycjne menu. nie mogę patrzeć na rosół i flaki, gdzie się nie pójdzie to tam są podawane. powiedzcie czy naprawdę jecie na weselach tatara, galarety, karkówki i żeberka?

Menu na wesele

03 lut 2013 - 15:08:48

Bo my z przyajciółką pewnie weźmiemy soki z Tymbarka, i oczywiście cola sprite i fanta, a moja babcia specjalnie zrobi podpiwek, i oczywiście będzie czysta mineralna woda pewnie z żywca. A wódka to pewnie gorzka żołądkowa

Cytat
ifYOUlike
mi się nie podobają tradycjne menu. nie mogę patrzeć na rosół i flaki, gdzie się nie pójdzie to tam są podawane. powiedzcie czy naprawdę jecie na weselach tatara, galarety, karkówki i żeberka?
Osobiście tatara bardzo lubie, ale reszte nie bardzo, choć ostatnio pyszną galarete domowej roboty jadlam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-03 15:11 przez Tereska90.

niezweryfikowana
Posty: 1.046
Ostrzeżenia: 1/5

Menu na wesele

03 lut 2013 - 15:10:18

Cytat
ifYOUlike
mi się nie podobają tradycjne menu. nie mogę patrzeć na rosół i flaki, gdzie się nie pójdzie to tam są podawane. powiedzcie czy naprawdę jecie na weselach tatara, galarety, karkówki i żeberka?

My bierzemy pod uwage ze u nas bedzie duzo starszych osob,ciotki wujki, babcie dziadki i oni takie jedzenie sobie chwala, ludzie jedza takie rzeczy normalnie, trzeba wszystkich brac pod uwage, bo nie sztuka jest nastawiac frytek chipsow i paluszkow,trzeba sie liczyc ze wszystkimi. Apozatym u kazdego inna tradycja...

Menu na wesele

03 lut 2013 - 15:11:50

chętnie poczytam co proponujecie

Menu na wesele

03 lut 2013 - 15:14:45

kurczę, same mięcha w tych menu, a może lżej? jakieś ryby, makarony, ryż, sałaty?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-03 15:16 przez male_p.

Menu na wesele

03 lut 2013 - 15:14:51

Cytat
misiek18203
Cytat
ifYOUlike
mi się nie podobają tradycjne menu. nie mogę patrzeć na rosół i flaki, gdzie się nie pójdzie to tam są podawane. powiedzcie czy naprawdę jecie na weselach tatara, galarety, karkówki i żeberka?

My bierzemy pod uwage ze u nas bedzie duzo starszych osob,ciotki wujki, babcie dziadki i oni takie jedzenie sobie chwala, ludzie jedza takie rzeczy normalnie, trzeba wszystkich brac pod uwage, bo nie sztuka jest nastawiac frytek chipsow i paluszkow,trzeba sie liczyc ze wszystkimi. Apozatym u kazdego inna tradycja...
Tego to ja sobie nawet nie wyobrażam :D

Menu na wesele

03 lut 2013 - 15:18:01

na kolacje będą różnego rodzaju ryby rybki itd :) oczywiście też lekkie sałatki (z sałaty, kapusty pekińskiej itd) :) ale obiad jest treściwy, ale dla każdego coś się znajdzie :)

Menu na wesele

03 lut 2013 - 15:20:25

Cytat
male_p
kurczę, same mięcha w tych menu, a może lżej? jakieś ryby, makarony, ryż, sałaty?
Sałatki będą jako przystawki :)

Będzie jeszcze barman z drinkami :D to jest najlepsze :D

Menu na wesele

03 lut 2013 - 15:23:59

Cytat
Tereska90
Cytat
male_p
kurczę, same mięcha w tych menu, a może lżej? jakieś ryby, makarony, ryż, sałaty?
Sałatki będą jako przystawki :)

Będzie jeszcze barman z drinkami :D to jest najlepsze :D

ale to i tak strasznie ciężko i tłusto, mi się takie manu kojarzy z typowym niedzielnym obiadem u dziadków ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-03 15:24 przez male_p.

Menu na wesele

03 lut 2013 - 15:25:04

strasznie dużo tego jedzenia, naprawde aż tyle tego idzie? i wszystko takie ni z gruchy ni z pietruchy. Robi się teraz wybór 5 mięs do obiadu? i tyle dań gorących w trakcie? i jeszcze świniak i kaczka pieczona? Piszę na podstawie jednego z menu tu przedstawionego. niezłe spusty ;) a co później z tym jedzeniem? bo nie wierzę, ze wszystko pójdzie. wyrzucacie?

Menu na wesele

03 lut 2013 - 15:25:26

Przepis na zupę jeżeli masz możliwość podania własnego menu:

25dag surowej białej kiełbasy
3/4l rosołu
25dag cebuli (kostka 1x1cm)
20dag ziemniaków (kostka 1x1cm)
2 papryki
olej do smażenia
2 łyżki przecieru pomidorowego
1 puszka pomidorów
1 łyżka posiekanego koperku
2 łyżki kwaśnej śmietany
1/2 łyżki ostrej papryki
1/2 łyżki kminku (zmielonego)
1/2 łyżki majeranku
1łyżka mielonej papryki słodkiej'
sól i czarny pieprz
2 ząbki czosnku

Cebulę, ziemniaki i paprykę pokroić w kostkę (1x1cm - około ale żeby kawałki nie były za duże).
Kiełbasę "wycisnąć" formując kulki i podsmażyć.
Na osobnej patelni podsmażyć cebulę, gdy cebula będzie szklista dodać ziemniaki i paprykę oraz przyprawy (papryka ostra i słodka, majeranek, kminek, czosnek)
Chwilę smażyć, dodać rosół i gotować aż ziemniaki będą prawie miękkie.
Dodać przecier pomidorowy i pomidory w puszcze.
Gotować aż pomidory się rozgotują, a ziemniaki będą miękkie.
Zmiksować połowę zupy blenderem, pozostawiając niektóre kawałki warzyw w całości
Podawać posypaną koperkiem i z kleksem kwaśnej śmietany.

Z tego przepisu wychpodzi duży garnek zupy.

Też miałam barmanów i bardzo polecam koszto około 3200zł

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Gulasz