Obecnie rozmawiamy o:

dieta przy cukrzycy

39 minut temu

motywacja na diecie

godzinę temu

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 210
Ostrzeżenia: 1/5

piersi z kurczaka - Wasze sposoby :)

24 sty 2013 - 16:29:10

Hejka dziewczyny, jak przyrządzacie piersi z kurczaka?
szukam jakiegoś ciekawego pomysłu na obiad ;)

piersi z kurczaka - Wasze sposoby :)

24 sty 2013 - 16:31:20

Miałam ten sam problem w niedzielę więc mam nadzieję, że ktoś tu poda sprawdzone sposoby na pyszności z piersi ;) Byle nie "pomysły na.." czy inne "fixy knorr".



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-24 16:31 przez 19BaMbOoChA90.

piersi z kurczaka - Wasze sposoby :)

24 sty 2013 - 16:34:15

JA akurat mam w piekarniku piersi :) bo dzis na obiad zrobilam fajny tani i dosc Dietetyczny przepis ;)

Pierś w płatkach kukurydzianych - składniki:
3 jajka
2 piersi z kurczaka
1/2 szklanki mąki
1 szklanka płatków kukurydzianych
sól
pieprz
Pierś w płatkach kukurydzianych - sposób przygotowania:
Przygotować piersi z kurczaka, przekroić je na pół i rozbić na cienkie plastry. W oddzielnych talerzach przygotować rozmieszane jajka, mąkę oraz płatki kukurydziane. W międzyczasie w dużej patelni rozgrzewamy dość sporą ilość oleju tak by kotlet był w połowie zanurzony. Piersi przyprawić zgodnie ze swoimi preferencjami, obtoczyć w mące, jajku, a następnie w płatkach. Smażyć na średnim ogniu. Podawać z ziemniakami lub frytkami i surówką.

Przepis z ineternety uzywam tego samego :) Pozdrawiam

zweryfikowana
Posty: 4.122
Ostrzeżenia: 1/5

piersi z kurczaka - Wasze sposoby :)

24 sty 2013 - 16:35:29

ja ostatnio normalnie panierowalam i wlozylam je na patelnie z nagrzagnym olejem i czosnkiem :-) później w trakcie pieczenia trochę wody dodałam by panierk była miększa... oczywiście pryskało mi równo :D ale mięsko wyszło pyszne, więc jeśli ktoś lubi czosnek to polecam! :-)

piersi z kurczaka - Wasze sposoby :)

24 sty 2013 - 16:36:19

2 piersi z kurczaka kroisz na małe kawałki, do tego 30dag pokrojonych pieczarek, 20dag startego sera, 2-3 całe jajka, 2-3 łyżki mąki ziemniaczanej, sól, pieprz. Wszystko mieszasz, formujesz kotlety i smażysz, bardzo dobre :)

Kurczak w kostkę, sól, pieprz, przyprawa do kurczaka, papryka słodka i na oliwę. Potem dodać paprykę kolorową pokrojoną w kostkę i posypać to jeszcze słodką papryką. Jak zmięknie, odlać oliwę, opruszyć mąką, jak mąka się zeszkli, dodać śmietankę do sosów i trochę wody. Jak konsystencja jest już taka jak chcesz, to dodać wyciśnięty ząbek czosnku i trochę sosu sojowego. Do ryżu pycha :)

Albo pokroić w kawałki, przysmażyć na patelni, potem dodać trochę śmietany wymieszanej z majonezem, doprawić curry i masz kurczaka w sosie :) Do tego ryż albo makaron.

Mam jeszcze taki przepis, wypróbowany i bardzo smaczny. Wprawdzie z filetem z indyka, ale raz się pomyliłam i kupiłam z kurczaka i zrobiłam wg. tego przepisu i też był dobry: http://www.przepisy.pl/przepis/medaliony-z-indyka-z-oscypkiem-i-suszona-zurawina

Jeszcze gotowane na parze z przyprawami też są dobre.

czarnulka1000 to smażyłaś czy masz w piekarniku? Nie powiedziałabym, że smażone to dietetyczne ;p



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-24 16:37 przez skasna.

piersi z kurczaka - Wasze sposoby :)

24 sty 2013 - 16:36:46

Ostatnio pokroiłam fileta i paprykę czerwoną w kostkę,podsmażyłam,zalałam wodą i udusiłam,wszystko pycha :)

piersi z kurczaka - Wasze sposoby :)

24 sty 2013 - 16:37:44

Pierś po Pierzynką:

Pierś z kurczaka (w całości) przyprawiamy przyprawą do kurczaka. Układamy w jakimś naczyniu lub blaszce z olejem. Na kurczaka dajemy białą część pora pokrojoną w plastry, na to czerwona papryka pokrojona w paski. Następnie ser żółty w plastrach i na samą górę warstwę majonezu. Zapiekamy w piekarniku 25-30 minut. 180-200 stopni. Najlepiej smakuje z frytkami i jakąś soczystą surówką ;)

piersi z kurczaka - Wasze sposoby :)

24 sty 2013 - 16:38:14

Moja mama robi piersi z kurczaka z tym ,,pomysł na'' co tam jest papirus ;) ja nie jadłam bo nie lubię mięsa ale podobno bardzo smaczne.

piersi z kurczaka - Wasze sposoby :)

24 sty 2013 - 16:38:27

tłuczoną pierś posmarować szpinakiem z dużą ilością czosnku i przypraw zwijam w roladkę i we folię- gotuję w wodzie z warzywkiem. Do tego sos serowy: masło+mąka+mleko+gałka muszkatołowa+tarty ser+warzywko... Pychota :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-24 16:39 przez chomiczowka83.

piersi z kurczaka - Wasze sposoby :)

24 sty 2013 - 16:38:36

Pierś z kurczaka podsmażona, do tego cebula na drobno, szpinak, ser feta, wszystko podsmażamy, czosnek, dodajemy do ugotowanego makaronu (rurki, świderki).

Pierś z kurczaka, cebula na półplasterki, papryka na kostkę (nie za małą), cukinia w dużą kostkę podsmażamy (cukinia na sam koniec) + przyprawa indyjska masala do tego ryż.

Pierś z kurczaka, cebula w kostkę, papryka w kostkę, fasolka, kukurydza, cukinia w kostkę, do smaku koncentrat pomidorowy, trochę wody jeśli za gęste, czosnek, przyprawy: pieprz, sól, papryka czerwona, papryka chilli, oregano + inne które lubisz.

Swoją drogą zamiast kurczaka polecam pierś z indyka. Kosztuje może i więcej, ale zdrowsza (kurczaki są bardziej chemią faszerowane)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-24 16:39 przez justangel.

piersi z kurczaka - Wasze sposoby :)

24 sty 2013 - 16:38:39

A da się żrobić w folii w piekarniku? i ile musiala by siedziec i w jakiej temperaturze? Rybka wychodzi super ale z filet jedyne co to dusilam z cebulka na patelni z ziolami prowansalskimi sola i pieprzem a chcialabym sprobowac przyrządzic inaczej.

piersi z kurczaka - Wasze sposoby :)

24 sty 2013 - 16:39:03

piersi kurczaka w pomidorach :D każdemu to polecam bo jest dobre i szybkie w przygotowaniu maks. 25 minut nie dłużej.

w szkole też robiłam, taki przepis że piersi kurczaka, na ser, plasterek kiełbasy, i zawinąć w cieście francuskim. dokładnie nie pamiętam za bardzo przepisu ale oczywiście mogę sprawdzić w zeszycie :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-24 16:46 przez nattala21.

piersi z kurczaka - Wasze sposoby :)

24 sty 2013 - 16:39:22

Cytat
ta_oryginalna20
Moja mama robi piersi z kurczaka z tym ,,pomysł na'' co tam jest papirus ;) ja nie jadłam bo nie lubię mięsa ale podobno bardzo smaczne.

Dla mnie to jest niedobre i nie podzielam tych zachwytów :/

piersi z kurczaka - Wasze sposoby :)

24 sty 2013 - 16:39:28

ja lubię pokroić fileta, posypać go przyprawą do kebabu/gyrosa i usmażyć.

piersi z kurczaka - Wasze sposoby :)

24 sty 2013 - 16:39:59

Cytat
chomiczowka83
tłuczoną pierś posmarować szpinakiem z dużą ilością czosnku i przypraw zawijam we folię i gotuję we wodzie z warzywkiem. Do tego sos serowy: masło+mąka+mleko+gałka muszkatołowa+tarty ser+warzywko... Pychota :D

A ja lubię też taką wersję, tylko do środka szpinak + ser feta i na patelnię :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ramoneska bershka