Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Pomocy !!!

26 lis 2012 - 11:45:53

Jak już pisałam w poprzednim wątku potrzebuje pomysłu na kolację urodzinową dla Faceta ( ma być 10 osób) . Doszłam do wniosku że zrobię różne mięsa i tu moja prośba do Was macie może jakieś sprawdzone przepisy na przepyszne mięsa ?

Pomocy !!!

26 lis 2012 - 11:47:47

fajny wątek, chętnie poczytam:p

Pomocy !!!

26 lis 2012 - 11:54:34

moja mam ostatnio zrobiła roladę z piersi kurczaka z fetą i szpinakiem - była przepyszna i kroi się to w takie plasterki- :)
u szwagra jadłam polędwice marynowaną w musztardzie i miodzie - tez całkiem to dobre było :)

Pomocy !!!

26 lis 2012 - 11:54:52

poszperaj w necie,od tego on jest...
albo przejrzyj dzial kuchnia na forum

Pomocy !!!

26 lis 2012 - 11:55:45

Też sie dowiem:)Wiem z doswiadczenia,że na kolacje ze znajmowymi super sprawdza sie raclette:)przetestowane.Tylko ważne by miec specjalny ser.A na większe imprezy robiłam specjalne sałatki,bo własnie na miesach nie zabradzo się znam.

Pomocy !!!

26 lis 2012 - 12:01:47

Może schab z morelami.

1,5 kg schabu bez kości przekroić wzdłuż natrzeć suszonym czosnkiem, solą, pieprzem(najlepiej białym) odstawić do lodówki na 1,5 godzinki. Pół kg suszonych moreli namoczyć w 250 ml może być żubrówka lub jakiś alkohol 40% ja czasami moczę w ballantinesie( jak mam większą imprezę), do tej zalewy 3 duze łyżki miodu i takie morelki też odstawić na godzinę co jakiś czas mieszając.
Na pierwszej części schabu równo ułożyć dobrze nasączone morele(ciasno), nakryć drugą częścią, pospinać klipsami czy wykałaczkami.

Piec ok 1 h,bez termoobiegu pilnując stopnia wypieczenia, mi najwygodniej piecze się w rękawie(troche krócej), schab jest miękki i soczysty, a nie suchy/ jesli pieke w brytwance podlewam schab wywarem z kostki rosołowej.

Smacznego:)

Pomocy !!!

26 lis 2012 - 12:05:01

Ja robię tak : pierś z indyka wkładam na 24 H do marynaty może być gotowa staropolska lub robię sama z rozmarynu, papryki słodkiej, czosnku i łyżki miodu mogą być też orzechy włoskie. po 24 godz wyciągam mięsko i nacinam ukośnie aby powstał wzorek w karo i wkładam do piekarnika bez przykrycia na ok 1 godz podlewam w trakcie pieczenia wytopionym sosem. Można podawać z żurawiną lub dynią w occie na ciepło i na zimno pokrojone mięso w plastry ok 0,5 cm. Najlepsze że to co zostanie świetnie nadaje się do kanapek

Pomocy !!!

26 lis 2012 - 12:10:02

Ja robię zawsze bardzo smaczną pieczeń ala rzymską. Mięso mielone wyrabiamy z jajkiem, bułką tartą oraz z pietruszką i pistacjami, można też dodać trochę wątróbki. Doprawiamy solą i pieprzem. Formujemy z tego owal i okładamy rozbitymi bardzo cienko filetami z kurczaka (najlepiej rozbijać przez folię). Pieczemy około godziny, w temperaturze 180 stopni. Pieczeń bardzo dobrze smakuje zarówno na ciepło, jak i na zimno dlatego nie zmarnuje się ani odrobina :-)

Pomocy !!!

26 lis 2012 - 12:10:25

Moj niestety nie jada miesa:( Moze zrob spaghetti albo piersi z kurczaka? :)

Pomocy !!!

26 lis 2012 - 12:10:27

AA no i w necie sa przepisy z ugotowanych,masterchef i kuchennych rewolucji czy ewa gotuje,tam tez zajrzyj.Dużo fajnych przepisów.

Pomocy !!!

26 lis 2012 - 12:18:43

Jesli zalezy Ci na czasie, to poprostu kupujesz idyczka, kurczaczka, karkoweczki, mogą być filety, jak kto woli. Przyprawiasz wszystko w swoich smakach, ja przewaznie daje, papryki ostrej, soli, pieprzu, czosnku i skrajam kilka papryczek chili. Na blaszke wlewam troche oleju, maczam papryczki, klade miesko(ktore postalo z 2h w przyprawach) i do tego na osobnej blaszce klade pokrojone na kawalki ziemniaczki w przyprawie i elegancko to wszystko sie piecze. Ja nastawiam na 160 stopni w termobiegu. Do tego salatka z kapusty pekinskiej, kukurydzy, fasolki czerwonej, marchewki, szcypiorku i kto tam co woli, do tego majonezu i przyprawy do smaku. To jest szybki sposob na dobre jedzenie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-26 12:19 przez sandziii536.

Pomocy !!!

30 lis 2012 - 22:38:27

ja bym zrobiła pasztet wlasnej roboty z kurczaka do tego zurawina. Można to pdoac na przystawkę.

Pomocy !!!

30 lis 2012 - 22:47:00

Kiedyś na blogu Kasi Tusk był fajny pomysł na obiad dla gości. Szukałam ale nie moge znaleść, może Tobie się uda ;) To było coś takiego że kupujesz duży kawał mięcha, przyprawiasz, kładziesz na blasze i na około warzywa i ziemniaki. Pysznie to wyglądało :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pomocy cześć II !!!