Obecnie rozmawiamy o:

Wakacje w Hiszpanii.

gorący temat

najtańsza apteka

godzinę temu

Meble

dzisiaj o 19:04

Sypialnia tapeta

dzisiaj o 16:04

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

tanie ciasta przepisy

18 sty 2013 - 19:14:32

Ciasto na herbatnikach jest chyba najtańszym i najsmaczniejszym znanym mi ciastem :) No i.. nie trzeba go piec,a część składników na ogół mamy w domu..

Litr mleka zagotowujemy ze szklanką cukru i kostką margaryny najzwyklejszej. Jak doprowadzimy do wrzenia,wsypujemy szklankę kaszy manny,mieszamy aż zgęstnieje,dodajemy jeszcze cukier waniliowy i ok.4łyżki kakao. Masę wylewamy na spód pokryty herbatnikami,na górę znów herbatniki i zalewamy polewą. W najbardziej ekonomicznej wersji zrobionej z mleka,margaryny i kakao. :) Chłodzi się w lodówce,a potem ma się ochotę zjeść całą blachę,polecam,nie wygląda może zjawiskowo,ale nie znam osoby,której nie smakowało :))

tanie ciasta przepisy

19 sty 2013 - 23:22:23

ależ ta tarta smakowicie wygląda..ale ile kalorii :(

tanie ciasta przepisy

21 sty 2013 - 10:24:32

Sernik bez sera:
Ciasto:
5 żółtek
1 szkl cukru
3 łyżeczki proszku do pieczenia
3 szkl mąki
1 margaryna
Masa:
3 duże śmietany 18%
2 op. budyniu śmietankowego
1 cukier waniliowy
1 szklanka cukru
olejek cytrynowy
5 białek
Ze składników zagnieść ciasto. Połową wyłożyć natłuszczoną i posypaną mąką formę. Resztę schłodzić.
Białka ubić z cukrem na sztywno. Śmietany wymieszać z cukrem waniliowym, olejkiem i budyniami. Dodać do białek. Delikatnie wymieszać. Wylać na ciasto. Włożyć do piekarnika i piec w temp. 180 st. C przez 20 min. Po tym czasie na wierzch zetrzeć pozostałe ciasto. Piec 20 min. Po wystudzeniu posypać cukrem pudrem.
RAFAELLO

mleko, 1 szklanka
mleko kokosowe, 400
mąka ziemniaczana, 2 łyżki
Mąka pszenna, 2 łyżki
cukier waniliowy, 1 szt
cukier, 0,5 szklanki
masło, 0,5 kostki
uprażone wiórki kokosowe, 3 łyżki
malibu, 3 lyzki
słone krakersy, 1 opakowanie
wiórki kokosowe, 3 lyzki
płatki migdałów, 50 g





Opis przygotowania

1. Sposób przygotowania:
Szklankę mleka łączymy z mąką ziemniaczaną i pszenną.
Mleko kokosowe wlewamy do garnka, dodajemy cukier i cukier waniliowy.Grzejemy.Gdy mleko będzie gorące, dodajemy mleko wymieszane z mąkami.Całość mieszamy bez przerwy, żeby nie powstały grudki.Gdy budyń zrobi się gęsty - odstawiamy do wystygnięcia.Masło ubijamy.dodajemy po łyżce budyniu kokosowego i malibu.Gdy powstanie jednolita masa dodajemy prażone wiórki.Mieszamy i odstawiamy na ok. 10 minut do lodówki.
Blachę o wymiarach ok. 28 cm x 21 cm wykładamy warstwą krakersów.
Na każde ciastko nakładamy przygotowany krem.
Na krem kładziemy kolejną warstwę krakersów.
I tak do skończenia kremu.Całość posypujemy wiórkami i kawałkami migdałów.
Odstawimy do lodówki



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-21 10:27 przez agaw02.

tanie ciasta przepisy

21 sty 2013 - 12:14:34

proste ciasteczka a`la francuskie.

http://ciastkozwisnia.blogspot.com/2013/01/ciasteczka-ala-francuskie.html

ciasteczka a`la francuskie

- kostka masła
- ok 300g mąki
- łyżka jogurtu naturalnego lub śmietany
- cukier w miseczce do ,,maczania" ciasteczek

tanie ciasta przepisy

26 sty 2013 - 12:16:39

Cytat
macia1
Marchewkowe - niedrogie, nieskomplikowane, szybkie i pyszne :)
Też chciałam napisać o marchewkowym ;)

tanie ciasta przepisy

05 lut 2013 - 14:10:12

Ja robię bardzo podobne jak ckin2u, tylko że przekładam gotową masą krówkową następnie masą budyniową, a na koniec bita śmietana posypana wiórkami z czekolady ;) oczywiście wszystkie warstwy przełożone herbatnikami ;))

tanie ciasta przepisy

05 lut 2013 - 14:58:27

http://www.bangla.pl/opinie/p8450/delecta-duza-blacha-ciasto-czekoladowe
Gdy zrobiłam to ciasto wszyscy bardzo sie zachwycali jest nieziemsko pyszne, łatwe w wykonaniu i do tego mega tanie! Kosztuje chyba 6 zł + składniki ok 5 zł tam dużo nie trzeba dodawać ;) Gorąco polecam! Daj znać jeżeli wybierzesz to ciasto to dam ci dokładne wskazówki :)

tanie ciasta przepisy

07 lut 2013 - 21:46:20

babeczki , koszt takiego pudełeczka z foremkami jakimiś proszkami i w ogóle to jakieś 4-5 zł , do tego jajka , mleko , serek no nie wiem zależy jakie kupujesz , plus jakiś krem na wierzch , a wyjdzie cię to około 10 zł ;)
ewentualnie sernik na zimno z proszku ;) również to kupienia w markecie , koszt też około 10 zł już ze wszystkim .

tanie ciasta przepisy

11 lut 2013 - 23:20:14

jaaacie, co Wy tu piszecie, aż się głodna zrobilam <mniam> :D

tanie ciasta przepisy

12 lut 2013 - 15:24:56

widzę, że już ktoś mnie ubiegł i wkleił przepis na tzn sypaną szarlotkę. Zawsze ją robię jak mam ochotę na ciasto, ale zarazem mam niewiele składników. Robi się ją szybciutko, a jest przepyszna! :)

tanie ciasta przepisy

14 lut 2013 - 16:02:20

Ja mogę Wam dać przepis na przepyszne babeczki ;)
Będą potrzebne składniki, które zazwyczaj każdy ma w swojej szafce a mianowicie :
1,75 szklanki cukru
0,5 szklanki kakao
2 duże łyżki proszku do pieczenia
1 cukier waniliowy ( ja daję ale nie koniecznie musi być)
0,75 szklanki cukru

To wszystko wymieszać na jednolity proszek. Następnie dodać :
2 jajka i 1 szklankę mleka (wymieszać to wszystko razem bądź zmiksować na jednolitą masę)
Dodać (jeśli się ma) owoce do smaku- pokrojone w mała kostke banany bądz maliny.
Wlać do foremek (polecam silikonowe, wtedy babeczki wyrosną duże )
w papierowych wylewa sie masa jeśli wlejemy za dużo. Na wierzh starta czekolada lub pokrojona w drobna kostke. ( ja daje gorzka i biala)
pieczemy to w 160 stopniach przez 5 minut.
Smacznego ;))
Robi się łatwo,szybko i przyjemnie a wszyscy oblizują palce ;))



tanie ciasta przepisy

17 lut 2013 - 15:52:41

ciasto z mikrofalówki :) tanie, szybkie, smaczne, kaloryczne :)
1 Jajko
4 łyżki mąki
4 łyżki cukru
2 łyżki kako
3 łyżki oleju
3 łyzki mleka
pół łyzeczki proszku do pieczenia
wymieszać wszystko (można dodać bakalie), wlać ciasto do szklanego naczynia, piec w mikrofali 3-4min.
Smacznego :))

tanie ciasta przepisy

18 lut 2013 - 13:47:45

zwykle herbatniki
krem do tortow w proszku
mleko
maslo
galaretka
szybkie ciasto
poukladac herbatniki w naczyniu , krem do tortow rozrobic jak na opakowaniu z maslem i mlekiem nalozyc na herbatniki , przykryc kolejna warstwa herbatnikow znow krem i herbatniki na sam koniec wylac stezona galatke na 30 min do lodowki i gotowe ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pomysł na pierś z kurczaka i pieczarki