Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

tanie ciasta przepisy

26 lis 2012 - 21:01:33

Zapraszam na tego bloga :)

tanie ciasta przepisy

03 gru 2012 - 22:26:55

Jeśli lubisz szarlotkę, mam extra przepis na szybką i pyszną!
Kiedyś zrobiła ją moja siostra i wyszła fantastycznie - nigdy wcześniej nie jadałam tak dobrej szarlotki

I co najważniejsze - przepis jest baaardzo prosty i szybki
Osobiście zawsze podaję ją na gorąco - w tym kwi cały sekret głębi smaku tego ciasta :) Najlepsza do kawy lub herbaty, więc coś w sam raz na spotkanie z przyjaciółką


Składniki:

1 szklanka mąki pszennej
1 szklanka cukru (jeśli lubisz mniej słodkie, możesz dodać 3/4 szkl. ale pozostałą 1/4 zastąp mąką i kaszą)
1 szklanka kaszy manny
1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia
1/2 kostki margaryny (próbowałam z różnymi, KASIA jest najlepsza)
1kg jabłek
1 łyżeczka cynamonu
zmielona szczypta goździków (jeśli nie masz, obejdzie się bez nich)

Wykonanie:

W naczyniu wymieszać mąkę, cukier, kaszę i proszek do pieczenia. Jabłka obrać ze skórki, wydrążyć gniazda nasienne i zetrzeć na tarce z dużymi oczkami. Starte jabłka wymieszać z cynamonem i goździkami. Tortownicę wysmarować tłuszczem i obsypać bułką tartą. Na dnie tortownicy rozprowadzić równomiernie jedną szklankę wymieszanych składników. Wyłożyć na nie połowę jabłek. Następnie wysypać drugą szklankę składników i pozostałą część jabłek. Wysypać ostatnią szklankę składników i na wierzchu ułożyć pokrojoną w plastry margarynę. Piec w temp. 200° C ok.45 min.

tanie ciasta przepisy

06 gru 2012 - 19:57:47

tanie, szybkie i smaczne = napoleonka :) czyli krakersy i budyń

tanie ciasta przepisy

12 gru 2012 - 01:13:09

szarlotka ???...
Zjadłabym , nawet o tej porze :)

tanie ciasta przepisy

13 gru 2012 - 12:38:57

To mój sprawdzony przepis na ciasto, które nie jest drogie i zawsze wychodzi ;-) Można mieć kiepskiej jakości mąkę, mrożone owoce. Można nie mieć papieru do pieczenia i zapomnieć o wysmarowaniu formy tłuszczem :-P Można zapomnieć o kolejności a ono i tak wyjdzie ;-) To jest przepis na dużą blachę. Możesz go zmodyfikować, zmniejszając odpowiednio ilość składników.
Składniki:
6 jaj
1 ½ Szklanki cukru
3/4 szklanki oleju
2 1/4 szklanki mąki pszennej lub 1 1/2 szklanka mąki pszennej i 3/4 szklanki mąki ziemniaczanej
2 łyżeczki proszku do pieczenia
Kilka kropel aromatu śmietankowego
3/4 kg dowolnych owoców (truskawki, śliwki, jagody, jabłka)


Wykonanie:
Żółtka oddzielić od białek. Białka ubić – niekoniecznie na sztywno. Dodać do nich cukier, ciągle miksując. Następnie dodawać po jednym żółtku a potem olej, nie wyłączając miksera. Gdy wszystko się połączy, nie przestając miksować, dodać przesianą mąkę z proszkiem do pieczenia oraz aromat.
Owoce przygotować. Blachę wysmarować tłuszczem i posypać bułką tartą. Blacha najlepiej aby była okrągła o średnicy 24cm.

Wylewamy na nią ciasto, w które wciskamy owoce. Wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 180 stop. C i pieczemy około 45 minut. Po wyciągnięciu i przestudzeniu, ciasto można posypać cukrem pudrem.

tanie ciasta przepisy

18 gru 2012 - 20:25:05

ja za żadne pieczenie się nie biorę, bo mam dwie lewe

tanie ciasta przepisy

18 gru 2012 - 20:29:15

http://www.olgasmile.com/ciasto-z-jablkami.html

Biszkoptowe ciasto z jabłkami :)

• 4 jajka
• 1 szklanka cukru
• 1,5 szklanki mąki
• 2 łyżeczki proszku do pieczenia
• zapach
• 3 łyżki oleju
• 3 jabłka

robiłam to ciasto :) jest pyszne i łatwe :) potrzeba mało składników polecam :)

tanie ciasta przepisy

27 gru 2012 - 11:40:12

Ja Ci polecam Białą Pavlovą (klik!). Nie jest to zbyt wyszukane ciasto ale gwarantuję Ci, że goście zawsze są pod lekkim wrażeniem. :-) Jedyny problem może być z upieczeniem bezy, ale nawet jak się połamie/załamie, można ładnie przykryć bitą śmietaną i voilà. ;-) Na wierzch daje się owoce, a jako że w zimie nie ma szerokiego wyboru, polecam mandarynki z puszki.
Pozdrawiam.

tanie ciasta przepisy

27 gru 2012 - 15:23:12

kup sobie Przyslij przepis za 99 groszy

tanie ciasta przepisy

29 gru 2012 - 12:28:11

Bardzo fajne i niedrogie ciasto z przepisu mojej siorki:

biszkopt taki najprostszy sprawdzony

rozpuścić 3 galaretki w 1 litrze wody, do tej goracej galaretki wrzucić 5 jabłek startych na dużych oczkach

krem może być gotowy z paczki, np. karpatka, lub z przepisu siostry:

1/2 l mleka
2 łyżki mąki kartoflanej
2 łyżki mąki przennej
1/2 szkl. cukru
1 cukier waniliowy
wszystkie te skł. połączyć i ugotować jak budyń, po przestudzeniu dodać 1 margarynę kasię

wiórki kokosowe na wierzch:

200g wiórek
4 łyżki cukru
4 łyzki masła

wszystko razem usmażyć do uzyskania złotego koloru

No i teraz moment kulminacyjny i etapy układania:)
masz blachę wystudzonego biszkoptu,kroisz go na pół, na jedną część wylewasz galaretkę gorącą, potem czekasz aż ci to wystygnie na tym biszkopcie, potem masa 3/4 ilości, druga część biszkoptu, masa 1/4 ilości, posypujesz wiórkami...Ciasto smakuje lepiej na drugi dzień, koniecznie musi być w lodówce, albo jakimś chłodnym miejscu.
- Polecam, bo jest smaczne i zawsze całe goście wciągają:D

tanie ciasta przepisy

02 sty 2013 - 21:12:07

a ja polecam styropian wpisac w google i piec :) koszt ok 17zl

zweryfikowana
Posty: 82
Ostrzeżenia: 1/5

tanie ciasta przepisy

08 sty 2013 - 15:37:04

załączam dość tanie szybkie i bez pieczenia rafaello na krakersach( nie musza być okrągłe koniecznie ja uzywam prostokątnych z biedronki są smaczne i nie zasłone)





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-08 15:39 przez nemo2006.

tanie ciasta przepisy

08 sty 2013 - 17:20:53

Myślę, że al a sernik byłby fajnym rozwiązaniem. Tanie i bardzo dobre

tanie ciasta przepisy

13 sty 2013 - 20:06:05

Nie możesz po prostu kupić gotowego?

tanie ciasta przepisy

14 sty 2013 - 16:03:43

Najszybciej upiec "szarlotkę" ale polecam te ciasteczka są bardzo smaczneee;)





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-14 16:05 przez Polaa20.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pomocy cześć II !!!