Obecnie rozmawiamy o:

sprawdzony stomatolog

gorący temat

Sklep internetowy

12 minut temu

Biznes

15 minut temu

tabernakula sklep

35 minut temu

zakupy internetowe

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Menu na chrzciny

01 lis 2012 - 09:34:28

W listopadzie kuzynka robi chrzciny i już planuje menu. Stąd moje pytanie jakie dania i przystawki podać?

Menu na chrzciny

01 lis 2012 - 09:41:57

A to ma być jakaś grubsza impreza? Bo u mnie był po prostu obiad dwudaniowy: rosół, mielone/schabowe, ziemniaki surówka. Oprócz tego sałatki, trochę wędliny, pomidor, ogórek. Ja chrzciny robiłam w lato więc podałam jeszcze lody.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-01 09:42 przez Evans18.

Menu na chrzciny

01 lis 2012 - 09:42:59

Na ok 50 osób na sali ale trzeba samemu wymyśleć menu

Menu na chrzciny

01 lis 2012 - 09:45:18

No myślę że tak samo może wybrać zestaw obiadowy, sałatki, trochę ciasta. Bez przesady, to nie wesele a goście też nie będą siedzieć nie wiadomo ile.

Menu na chrzciny

01 lis 2012 - 09:50:10

na obiad zupa gulaszowa, karkówa z pieczonymi ziemniakami i sosem do tego 3 rodzaje surówek, na przystawkę nadziewane papryczki, ruloniki z wędlin, kabanosy, sałatka grecka, oraz ciasta i alkohol oczywiście.
wino, piwo, wódka i brandy do wyboru, a no i jeszcze lody



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-01 09:51 przez salemik.

Menu na chrzciny

01 lis 2012 - 09:52:04

Właśnie u nas na rodzinnych imprezach to nawet do 21 siedzą. Na początek na pewno flaki i rosół chyba że znajdziemy jakieś fajne przepisy na zupę. Tylko problem co później podać bo nie chcemy schabowych ani mielonych.

Menu na chrzciny

01 lis 2012 - 09:53:05

zalezy z jakiej czesci Polski jestes :D ja we wrzesniu byłam na chrzcinach na slasku :) i na obiad byly kluski, zraz, i surówka :D ich typowo slaskie obiadowe danie:) ale to chyba standard ze na obiad sa jakies kotlety, rosół....potem ciasto jakies owoce i na koncu lody ;) do picia woda, soki...
no to jak nie schabowe to jakies zraziki, zawijańce, mielone w pieczarkach bardzo dobre są :) mix sałatek i moze pieczone ziemniaczki zamiast normalnych gotowanych :>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-01 09:54 przez ZakreconaKaska26.

Menu na chrzciny

01 lis 2012 - 09:53:16

Ja chrzciny córeczki robiłam w restauracji i było ok 25 osób. o 13 był chrzest a rodzinka siedziela pamiętam nawet do 21.
Z tego co pamiętam był rosół a na drugie dewolaj, ziemniaki w talarki i zestaw surówek, do tego przystawki: 2-3 sałatki, półmisek wędlin, pólmisek warzyw, jajka faszerowane, schab ze śliwkami, itp plus poźniej barszczyk z pasztecikami, do tego talerz z ciastami (piekła moja mama i ciotki) no i oczywiscie tort!
kawa, herbata, soki, napoje, i chyba lody.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-01 09:55 przez oluszkap.

Menu na chrzciny

01 lis 2012 - 09:57:43

Na pewno będzie tatar, gyros, na początku pewnie flaki i rosół do wyboru, drugie danie nie mamy pojęcia, ciasta, tort, żurek lub barszcz czerwony z pasztecikami i ziemniaki z jakimś mięsem. Tylko na danie po zupie nie mamy pomysłu, i jeszcze jakieś przystawki by się przydały

Menu na chrzciny

01 lis 2012 - 10:11:03

Ja idę w niedzielę na chrzcinyi będzie:
Rosół/flaki
Karkówka/dewolaje ziemniaki + surówki
Żurek
Forszmak
Gyros + kilka innych sałatek
Kilka rodzai ciast
Wędliny
Tort

Menu na chrzciny

01 lis 2012 - 10:27:13

Cytat
Serena_W
Ja idę w niedzielę na chrzcinyi będzie:
Rosół/flaki
Karkówka/dewolaje ziemniaki + surówki
Żurek
Forszmak
Gyros + kilka innych sałatek
Kilka rodzai ciast
Wędliny
Tort
Całkiem fajne te menu, tylko nie bardzo wiem co to ten forszmak

Menu na chrzciny

01 lis 2012 - 10:34:06

zamiast rosołu proponuje zupa krem pomidorowy

Menu na chrzciny

01 lis 2012 - 10:35:41

Ooo pomyślimy o tym :)

zweryfikowana
Posty: 869
Ostrzeżenia: 1/5

Menu na chrzciny

01 lis 2012 - 10:43:33

Cytat
salemik
na obiad zupa gulaszowa, karkówa z pieczonymi ziemniakami i sosem do tego 3 rodzaje surówek, na przystawkę nadziewane papryczki, ruloniki z wędlin, kabanosy, sałatka grecka, oraz ciasta i alkohol oczywiście.
wino, piwo, wódka i brandy do wyboru, a no i jeszcze lody
alkohol na chrzcinach???? pierwsze słyszę...

Menu na chrzciny

01 lis 2012 - 11:11:36

Cytat
mloda_kb
Cytat
salemik
na obiad zupa gulaszowa, karkówa z pieczonymi ziemniakami i sosem do tego 3 rodzaje surówek, na przystawkę nadziewane papryczki, ruloniki z wędlin, kabanosy, sałatka grecka, oraz ciasta i alkohol oczywiście.
wino, piwo, wódka i brandy do wyboru, a no i jeszcze lody
alkohol na chrzcinach???? pierwsze słyszę...
A czemu nie? Jedynie nigdy na komunii nie spotkałam się z alkoholem

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Maszynka do waty cukrowej