Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Menu na chrzciny

01 lis 2012 - 09:34:28

W listopadzie kuzynka robi chrzciny i już planuje menu. Stąd moje pytanie jakie dania i przystawki podać?

Menu na chrzciny

01 lis 2012 - 09:41:57

A to ma być jakaś grubsza impreza? Bo u mnie był po prostu obiad dwudaniowy: rosół, mielone/schabowe, ziemniaki surówka. Oprócz tego sałatki, trochę wędliny, pomidor, ogórek. Ja chrzciny robiłam w lato więc podałam jeszcze lody.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-01 09:42 przez Evans18.

Menu na chrzciny

01 lis 2012 - 09:42:59

Na ok 50 osób na sali ale trzeba samemu wymyśleć menu

Menu na chrzciny

01 lis 2012 - 09:45:18

No myślę że tak samo może wybrać zestaw obiadowy, sałatki, trochę ciasta. Bez przesady, to nie wesele a goście też nie będą siedzieć nie wiadomo ile.

Menu na chrzciny

01 lis 2012 - 09:50:10

na obiad zupa gulaszowa, karkówa z pieczonymi ziemniakami i sosem do tego 3 rodzaje surówek, na przystawkę nadziewane papryczki, ruloniki z wędlin, kabanosy, sałatka grecka, oraz ciasta i alkohol oczywiście.
wino, piwo, wódka i brandy do wyboru, a no i jeszcze lody



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-01 09:51 przez salemik.

Menu na chrzciny

01 lis 2012 - 09:52:04

Właśnie u nas na rodzinnych imprezach to nawet do 21 siedzą. Na początek na pewno flaki i rosół chyba że znajdziemy jakieś fajne przepisy na zupę. Tylko problem co później podać bo nie chcemy schabowych ani mielonych.

Menu na chrzciny

01 lis 2012 - 09:53:05

zalezy z jakiej czesci Polski jestes :D ja we wrzesniu byłam na chrzcinach na slasku :) i na obiad byly kluski, zraz, i surówka :D ich typowo slaskie obiadowe danie:) ale to chyba standard ze na obiad sa jakies kotlety, rosół....potem ciasto jakies owoce i na koncu lody ;) do picia woda, soki...
no to jak nie schabowe to jakies zraziki, zawijańce, mielone w pieczarkach bardzo dobre są :) mix sałatek i moze pieczone ziemniaczki zamiast normalnych gotowanych :>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-01 09:54 przez ZakreconaKaska26.

Menu na chrzciny

01 lis 2012 - 09:53:16

Ja chrzciny córeczki robiłam w restauracji i było ok 25 osób. o 13 był chrzest a rodzinka siedziela pamiętam nawet do 21.
Z tego co pamiętam był rosół a na drugie dewolaj, ziemniaki w talarki i zestaw surówek, do tego przystawki: 2-3 sałatki, półmisek wędlin, pólmisek warzyw, jajka faszerowane, schab ze śliwkami, itp plus poźniej barszczyk z pasztecikami, do tego talerz z ciastami (piekła moja mama i ciotki) no i oczywiscie tort!
kawa, herbata, soki, napoje, i chyba lody.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-01 09:55 przez oluszkap.

Menu na chrzciny

01 lis 2012 - 09:57:43

Na pewno będzie tatar, gyros, na początku pewnie flaki i rosół do wyboru, drugie danie nie mamy pojęcia, ciasta, tort, żurek lub barszcz czerwony z pasztecikami i ziemniaki z jakimś mięsem. Tylko na danie po zupie nie mamy pomysłu, i jeszcze jakieś przystawki by się przydały

Menu na chrzciny

01 lis 2012 - 10:11:03

Ja idę w niedzielę na chrzcinyi będzie:
Rosół/flaki
Karkówka/dewolaje ziemniaki + surówki
Żurek
Forszmak
Gyros + kilka innych sałatek
Kilka rodzai ciast
Wędliny
Tort

Menu na chrzciny

01 lis 2012 - 10:27:13

Cytat
Serena_W
Ja idę w niedzielę na chrzcinyi będzie:
Rosół/flaki
Karkówka/dewolaje ziemniaki + surówki
Żurek
Forszmak
Gyros + kilka innych sałatek
Kilka rodzai ciast
Wędliny
Tort
Całkiem fajne te menu, tylko nie bardzo wiem co to ten forszmak

Menu na chrzciny

01 lis 2012 - 10:34:06

zamiast rosołu proponuje zupa krem pomidorowy

Menu na chrzciny

01 lis 2012 - 10:35:41

Ooo pomyślimy o tym :)

zweryfikowana
Posty: 869
Ostrzeżenia: 1/5

Menu na chrzciny

01 lis 2012 - 10:43:33

Cytat
salemik
na obiad zupa gulaszowa, karkówa z pieczonymi ziemniakami i sosem do tego 3 rodzaje surówek, na przystawkę nadziewane papryczki, ruloniki z wędlin, kabanosy, sałatka grecka, oraz ciasta i alkohol oczywiście.
wino, piwo, wódka i brandy do wyboru, a no i jeszcze lody
alkohol na chrzcinach???? pierwsze słyszę...

Menu na chrzciny

01 lis 2012 - 11:11:36

Cytat
mloda_kb
Cytat
salemik
na obiad zupa gulaszowa, karkówa z pieczonymi ziemniakami i sosem do tego 3 rodzaje surówek, na przystawkę nadziewane papryczki, ruloniki z wędlin, kabanosy, sałatka grecka, oraz ciasta i alkohol oczywiście.
wino, piwo, wódka i brandy do wyboru, a no i jeszcze lody
alkohol na chrzcinach???? pierwsze słyszę...
A czemu nie? Jedynie nigdy na komunii nie spotkałam się z alkoholem

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Maszynka do waty cukrowej