Obecnie rozmawiamy o:

kupno samochodu

gorący temat

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

Bielizna komplety damskie

wczoraj o 13:47

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dżemy, konfitury - przepisy

29 paź 2012 - 12:45:51

Hej,
znacie jakieś fajne przepisy na dżemy, konfitury lub marmolady, które mogłabym zrobić na zimę?
Mam mnóstwo jabłek, z których już zrobiłam marmoladkę i mus, ale na więcej nie mam pomysłów.
Od babci dostałam też sporo winogron i kilka dyń- tutaj nie mam pojęcia czy w ogóle da się coś z tego zrobić?
Znacie jakiś przepis na dżem z winogron lub z dyni? Chciałabym zapełnić spiżarkę na zimę zdrowymi konfiturami z owoców i warzyw.

Jeśli znacie jakieś fajne przepisy, na dżemy i różnego rodzaju przetwory z tego co rośnie na działce i w ogrodzie to proszę, wklejajcie!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-29 12:47 przez oddaj_fartucha.

Dżemy, konfitury - przepisy

29 paź 2012 - 12:49:53

ja mam na dynie (można z jablkiem właśnie zrobić :)) ale niestety mam w domu, jak wrócę to wpiszę :)

Dżemy, konfitury - przepisy

29 paź 2012 - 12:53:16

oo to można połączyć dynię z jabłkiem? Nie będzie się to jakoś specjalnie "gryzło"?

Dżemy, konfitury - przepisy

29 paź 2012 - 12:57:44

Cytat
oddaj_fartucha
oo to można połączyć dynię z jabłkiem? Nie będzie się to jakoś specjalnie "gryzło"?
nie będzie się gryzlo ;) moja ciocia robi wlasnie takie wymyśle połączenia. ostatnio zrobiła pomarańczę z dynią, pomaranczę z jablkiem. i inne cuda ale teraz nie pamiętam :)

Dżemy, konfitury - przepisy

29 paź 2012 - 12:58:37

A ja bym chciała zrobić konfiturę bananową. Przywiozłam jeden słoik z Wysp Kanaryjskich i była pyszna!

Dżemy, konfitury - przepisy

30 paź 2012 - 09:17:54

olgate nigdy nie jadłam konfitury bananowej, a te owocki uwielbiam! Jeśli ktoś gdzieś widział lub zna przepis na taką konfiturę, to poproszę.

basia150609 wygląda to całkiem fajnie, a jeśli smakuje lepiej niż wygląda, to chyba skoczę do sklepu po składniki i zrobię ten dżemik :)

Na moje zapasy na zimę niedługo zabraknie miejsca ;)

Dżemy, konfitury - przepisy

30 paź 2012 - 09:28:23

w tym pierwszym linku wygląda smacznie, ale reszta - z całą moją "miłością" do bananów - jakoś mnie nie przekonuje :D

Może to zależy od stopnia zmiksowania tych owoców?

Dżemy, konfitury - przepisy

30 paź 2012 - 09:30:55

mnie się wydaje, że to przez cytrynę wygląda apetyczniej ;) a w tym innym przepisie jest też cynamon. hmm
to ewidentnie ta cytryna :) bo cytryna powoduje, że banany nie ciemnieją. a w tych innych przepisach nie ma cytryny a jest cynamon który bardziej kolor zmienił ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-30 09:33 przez basia150609.

Dżemy, konfitury - przepisy

30 paź 2012 - 09:39:51

dżem bananowy? jakoś sobie tego nie wyobrażam :p nie jest zbyt "mulący"?
a ma ktoś może przepis na konfitury z kiwi? jadłam kiedyś i baaardzo mi smakuje

Dżemy, konfitury - przepisy

30 paź 2012 - 09:41:44

w necie są z kiwi ale osobiście nie sprawdziłam ani jeden przepis więc nie wiem który polecic ;/

zweryfikowana
Posty: 104
Ostrzeżenia: 1/5

Dżemy, konfitury - przepisy

17 gru 2012 - 22:24:13

u mnie w domu robi sie dynie w kostke w sloiku w zalewie i jest pyszna, slodka taki dodatek do obiadu np. zamiast ogorka ze sloika czy buraka:P

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

KUCHNIA CHIŃSKA