Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
|<- <-- 1 2 ... 6 7 8 9 10 ... 12 13 -->
niezweryfikowana
Posty: 41
Ostrzeżenia: 2/5

ciekawe pomysły na kolacje

01 paź 2013 - 10:41:27

Ja inspiruje się dużo programami i filmikami z internetu. Ostatnio natknęłam się na świetny przepis na kotleciki ziemniaczane. Jest bardzo dobry, więc podsyłam link
http://www.glamki.pl/gotowanie/przepisy/pomys-na-kolacje-z-programu-ewa-gotuje-kotleciki-ziemniaczane_214.html
Jeśli chodzi o filmiki to śledzę na bieżąco jego
http://www.glamki.pl/glamawards/glosuj/kocham-gotowac_48.html
oglądacie to ?

ciekawe pomysły na kolacje

13 paź 2013 - 07:41:32

ZAPRASZAM DO MNIE ZNAJDZIESZ TU SPRAWDZONE I PROSTE PRZEPISY

http://niebonawidelcu.blogspot.com/

ciekawe pomysły na kolacje

23 paź 2013 - 14:30:36

Ja polecam kurczaka cieście francuskim. Kurczaka nacinam na środku i lekko "wypycham" szpinakiem połączonym z czosnkiem, na górę dając jeszcze żółty ser. Całość zawijam w kawałek ciasta francuskiego, który nacinam po obu stronach i powstałe "paski" zawijam jeden na drugi ala chałka, piekę 45 min w piekarniku i zawsze wychodzi pysznie!

niezweryfikowana
Posty: 928
Ostrzeżenia: 1/5

ciekawe pomysły na kolacje

30 paź 2013 - 17:11:18

Cytat
Bravo1
Ja polecam kurczaka cieście francuskim. Kurczaka nacinam na środku i lekko "wypycham" szpinakiem połączonym z czosnkiem, na górę dając jeszcze żółty ser. Całość zawijam w kawałek ciasta francuskiego, który nacinam po obu stronach i powstałe "paski" zawijam jeden na drugi ala chałka, piekę 45 min w piekarniku i zawsze wychodzi pysznie!

to danie to chyba na obiad a nie na kolacje ..

ciekawe pomysły na kolacje

31 paź 2013 - 16:55:25

Pyszności, że aż ślinka cieknie, ja kiedyś nie miałam co upichcić, a miałam ochotę na coś dobrego i innego, więc kupiłam sobie ser mozarella w kulkach, obtoczyłam w jajku i bułce i smażyłam ok. 2 minuty, do tego dżemik lub marmolada z żurawinki i palce lizać :)

zweryfikowana
Posty: 4.117
Ostrzeżenia: 1/5

ciekawe pomysły na kolacje

09 lis 2013 - 17:00:01

Cytat
ddoonnaa1
Ja ostatnio zrobilam mojemu chlopakowi pyszna i mozna powiedziec troche milosna kolacje :P Zapiekanki wlasnorecznej roboty (nie ze sklepu), frytki, gęsty sos czosnkowy. Było bardzo pyszne bo dał mi sprobowac :P Dodaje zdjęcie jak to wygladalo :)
zjadłabym taką kolację bardziej niż coś zdrowego :D

ciekawe pomysły na kolacje

14 lis 2013 - 18:01:10

Pizzarela :)

ciekawe pomysły na kolacje

04 gru 2013 - 14:46:42

Polecam ryz z przyprawa curry i do tego warzywa na patelnie ;))

ciekawe pomysły na kolacje

18 gru 2013 - 21:55:26

Ja za to polecam risotto w zależności do upodobania. Robię co jakiś czas i je uwielbiam.
Podstawa to mieć najlepiej wok albo dużą patelnie. Na maśle i oliwie podsmażyć cebulkę, dać mięso (np. pierś z kurczaka) z przyprawami. Następnie wymieszać to z ryżem (surowym!) i stopniowo dolewać wodę z bulionem (ja robię z jedną kostką lub dwiema, może też być własnej roboty). Można dodać kieliszek najlepiej białego wytrawnego, ale to zależy od upodobań. Pilnować, aby nic się nie przypaliło i aby ryż się nie rozgotował. Dodać dowolne warzywa: marchewkę, groszek, kukurydza, brokuły, itd.
Nigdy nie kierowałam się konkretnym przepisem, robię to pod mój gust.

ciekawe pomysły na kolacje

12 sty 2014 - 22:22:33

Dodam 2 moje przepisy:)

1.kroje 2 małe pomidorki i mała cebulkę w kostkę( cebulkę w piórka tez można skroić) wrzucam do miseczki,daję małą łyżeczkę octu i do tego łyżeczkę cukru. odstawiam na chwilkę aż to się "przegryzie" po chwili dodaję oliwę z oliwek lub olej zazwyczaj łyżkę stołową, mieszam to wszystko,szczypta soli i pieprzu i gotowa sałatka:)najlepiej smakuje z grzankami:)jak ktoś nie przepada za mieszanką-ocet+olej+cukier, można dodać zamiast tego sos włoski z knorra.

2.kroję w kostkę cebulkę i paprykę czerwoną i żółtą,parówki kroje na plasterki( dla dwóch osób ok 5-6 parówek). Najpierw podsmażam cebulkę,kiedy sie zeszkli dodaje odrobinę wody,potem wrzucam papryki i to podsmażam. przedtem plasterki parówek najlepiej posypać jakąś przyprawą-wegetą bądź inną jak kto lubi.ja zazwyczaj posypuje papryką słodką i wegetą.
kiedy papryki sie podsmażą i zmiękną wrzucam parówki,i wszystko znów razem pyrtolę:) na koniec dodaje keczup ze słoiczka,ale mozna taki z butelki lub koncentrat,mieszam i-voila!!! oczywiscie mozna dodać np cukinie lub inne warzywka:) ja wolę moja wersję:)

ciekawe pomysły na kolacje

19 lut 2014 - 19:33:49

niektore przepisy nadaja sie nna obiado-kolacje a nia na samą kolacje,która powinna być lekkostrwna na noc a nie tluste frytki,zapiekanki,pizze itp.

ciekawe pomysły na kolacje

25 lut 2014 - 15:41:19

zapraszam na mojego bloga, znajdziecie tu sporo prostych i niedrogich pomysłów na przygotowanie nie tylko kolacji : http://waniliowapistacja.blogspot.dk/

ciekawe pomysły na kolacje

22 mar 2014 - 07:52:25

bułeczki z jajkiem, przepis na moim blogu:)

niezweryfikowana
Posty: 18
Ostrzeżenia: 5/5

ciekawe pomysły na kolacje

22 mar 2014 - 11:52:08

Pyszna PIZZA

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jakie ciasto