Obecnie rozmawiamy o:

wybór przedszkola

gorący temat

wakacje last minute

14 minut temu

Budowa domu

39 minut temu

najtańsza apteka

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

tanie przepisy na obiad

29 sty 2020 - 14:29:20

oo super ,że wkońcu znalazłam w sieci taką baze cennych przepisów :D bo od niedawna mam taki blender 2 w1 Camry4623 i co prawda robilam sobie jakies podstawowe zupy pomidorowe dla mnie czy dla dziecka, ale czasem warto postawić na różnorodność :D No i wkońcu moge sobie przygotować cały obiad w jednym sprzęcie, bo poluję tu także na ciekawe przepisy na sałatki i placki ziemniaczane. Ktoś coś ? :D

tanie przepisy na obiad

18 sie 2020 - 13:47:10

w sezonie letnim można korzystać z tzw. kuchni letniej poza domem. W niej może stanąć kociołek węgierski taki jak tutaj: kociołek Moja małżonka przygotowuje z nim zupę borowikową i oczywiście wojskową grochówkę, a z drugich dań to najbardziej smakuje mi leczo i bigos myśliwski.

niezweryfikowana
Posty: 238
Ostrzeżenia: 7/5

tanie przepisy na obiad

13 sty 2021 - 14:45:18

Proponuję przyrządzić leczo:
Skladniki podstawowe to cebula, papryka i pomidory, do tego, ktore dzisiaj przygotowalam dodalam jeszcze kielbasy. Na patelnie 28 cm zuzylam 4 kawalki kielbasy, 2 duze cebule, 3 papryki, kazda w innym kolorze, 2 puszki pomodorow, oraz przyprawy takie jak maggi, vegete, pieprz i sucha czerwona papryke oraz troszeczke ostrej.
Kielbase, cebule i papryke oczyscilam i pokroilam na kostke, na patelni rozgrzalam troche oleju (ok. 2 lyzki), podsmazylam kielbaske, nastepnie dodalam cebule, poddusilam, w nastepnej kolejnosci papryke (znow troche podpieklam) na koniec dodalam pomidory z puszek, przyprawy i calosc dusilam pod przykryciem ok. 30 minut.
Moje leczo podaje z ryzem ale mozna oczywiscie zajadac z chlebkiem, smakuje rownie pysznie

Ewentualnie jeśli macie ochotę na coś wegetarianskiego, polecam gołabki od Mateusza Zielonki, które są wbrew pozorom bardzo proste do przygotowania. I praktycznie zawsze wychodzą smacznie.
https://netto.pl/mistrzowskie-przepisy-mateusza-zielonki/

Zerknij sobie tutaj.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-01-25 13:52 przez marcy23.

tanie przepisy na obiad

25 sty 2021 - 12:29:54

Mi w przygotowaniu codziennych obiadów często pomaga lewiatan gazetka. Znajdziecie tam mnóstwo przepisów na dania z całego świata. Sprawdźcie, każda z pewnością znajdzie tam coś dla siebie.

tanie przepisy na obiad

18 lut 2021 - 08:19:29

u mnie obiady jednogarnkowe to standard. Głównie zupy z wkładką w postaci kiełbasy. W sezonie letnim po zakończeniu roku gotuję w letniej kuchni w kociołku węgierskim. Kupiłem tutaj: kociołek węgierski Poza zupami smakuje mi bigos myśliwski i wegetariańskie leczo z kabaczkami i cukinią. Szczerze polecam!!!!

tanie przepisy na obiad

25 lut 2021 - 12:35:21

tanie i smaczne są pierogi z DINO (syn myślał, ze to mój wyrób), za 1 kg płacisz 5,59 zł, z mięsem



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-02-25 12:37 przez GRACHA-S.

tanie przepisy na obiad

26 lut 2021 - 12:42:14

Ja swoje obiadowe inspiracje czerpie z książek kucharskich, Internetu, no i oczywiście od babci :D Tylko jej przepisów jestem tak naprawdę pewna, ma nawet taki mega stary zeszyt, który się już prawie rozpadł i w nim zapisuje wszystkie przepisy.

niezweryfikowana
Posty: 17
Ostrzeżenia: 1/5

tanie przepisy na obiad

25 mar 2021 - 14:31:47

Każdemu chyba czasami brakuje pomysłów na obiad, nawet jak mamy pełną lodówkę... U mnie też się to zdarza, ale staram się znaleźć wyjście i serwować mojemu narzeczonemu jakieś nowe dania, żeby otwierał się na nowe smaki, bo do niedawna miał z tym problem. A ze wszystkich moich eksperymentów kulinarnych najbardziej posmakowały mu pieczone udka z kurczaka z chrupiącą skórką. Ten przepis https://www.kaufland.pl/przepisy/wyszukiwarka-przepisow/przepis.pieczone-udka-kurczaka.r_id=Recipe_2669821.html jest bardzo prosty i tani, więc sprawdzi się i w przypadku małej, jak i nieco większej rodziny. Do tego ziemniaczki, jakaś sałatka i mamy pyszny obiad! To też fajna opcja dla gości, którzy pewnie już dawno zapomnieli o takich prostych, ale pysznych smakach :)

niezweryfikowana
Posty: 196
Ostrzeżenia: 4/5

tanie przepisy na obiad

16 kwi 2021 - 10:06:02

Polecam albo

Placki ziemniaczane tradycyjne

Albo placki ziemniaczane z gulaszem:

Gulasz: wcześniej zapeklowaną, pokrojoną karkówkę wieprzową smażę i zalewam bulionem. Dusi się ok 2 h z ziołami i przyprawami.
Placki: ziemniaki, cebula, czosnek, odrobina mąki, jajko, sól i pierz. Smażymy na złoty kolor.
Do tego ogórek kiszony i gotowe. Przepyszne, syte, trzeba potem wybiegać swoje ;) https://glodnapolka.pl/jak-zrobic-placki-ziemniaczane-przepis-tradycyjny/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-05-12 09:52 przez nataliii23.

tanie przepisy na obiad

19 kwi 2021 - 10:14:11

Polecam na obiad Cukinię faszerowaną z mięsem.
Cukinię obrać ze skórki, przekroić wzdłuż na pół, wydrążyć pestki, nafaszerować mielonym mięsem i z ryżem lub kaszą (jak na gołąbki), włożyć do rondla, podlać lekko oliwą, zapiec w piekarniku. Pod koniec podlać ketchupem lub sosem pomidorowym. Podawać posypaną pietruszką lub koperkiem. To samo można przygotować, krojąc cukinię w grube plastry, w środek w miejsce pestek wkładając kulkę z mięsa i ryżu. Takie „placki” wyglądają ładnie na półmisku. Trzeba je nakładać łyżką-łopatką.
Przepis ze strony Przepisy cukinia

niezweryfikowana
Posty: 87
Ostrzeżenia: 6/5

tanie przepisy na obiad

09 wrz 2021 - 17:29:20

tu fajne i szybkie przepisy na kolorowe surówki
https://burak.com.pl/kolorowe-surowki-i-salatki-z-burakow-i-nie-tylko/
dzeici wtedy chetniej jedza jak widza urozmaicenie

tanie przepisy na obiad

11 sty 2022 - 15:26:51

Krokiety z puree ziemniaczanego są raczej dosc tanie. Zakładajac, że masz w domu jajka, mąkę i bułkę tartą z olejem to musisz kupić tylko ze trzy ziemniaki i ser/szynkę/mięso mielone na nadzienie. Bardzo syte i smaczne :)

tanie przepisy na obiad

05 lip 2022 - 15:57:21

Najlepsze tanie przepisy, to są te od naszej babci ;) Spoko jeszcze przepisy na każdą kieszeń są na smakizycia, aniagotuje,

tanie przepisy na obiad

15 lut 2023 - 15:34:50

ja na studiach bardzo czesto gotowałam zupy, bo tanie i mozna od razu zrobić wieksza porcję na kilka dni :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Najlepsza sklep internetowy do grillowania