Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

tanie przepisy na obiad

29 sty 2020 - 14:29:20

oo super ,że wkońcu znalazłam w sieci taką baze cennych przepisów :D bo od niedawna mam taki blender 2 w1 Camry4623 i co prawda robilam sobie jakies podstawowe zupy pomidorowe dla mnie czy dla dziecka, ale czasem warto postawić na różnorodność :D No i wkońcu moge sobie przygotować cały obiad w jednym sprzęcie, bo poluję tu także na ciekawe przepisy na sałatki i placki ziemniaczane. Ktoś coś ? :D

tanie przepisy na obiad

18 sie 2020 - 13:47:10

w sezonie letnim można korzystać z tzw. kuchni letniej poza domem. W niej może stanąć kociołek węgierski taki jak tutaj: kociołek Moja małżonka przygotowuje z nim zupę borowikową i oczywiście wojskową grochówkę, a z drugich dań to najbardziej smakuje mi leczo i bigos myśliwski.

niezweryfikowana
Posty: 238
Ostrzeżenia: 7/5

tanie przepisy na obiad

13 sty 2021 - 14:45:18

Proponuję przyrządzić leczo:
Skladniki podstawowe to cebula, papryka i pomidory, do tego, ktore dzisiaj przygotowalam dodalam jeszcze kielbasy. Na patelnie 28 cm zuzylam 4 kawalki kielbasy, 2 duze cebule, 3 papryki, kazda w innym kolorze, 2 puszki pomodorow, oraz przyprawy takie jak maggi, vegete, pieprz i sucha czerwona papryke oraz troszeczke ostrej.
Kielbase, cebule i papryke oczyscilam i pokroilam na kostke, na patelni rozgrzalam troche oleju (ok. 2 lyzki), podsmazylam kielbaske, nastepnie dodalam cebule, poddusilam, w nastepnej kolejnosci papryke (znow troche podpieklam) na koniec dodalam pomidory z puszek, przyprawy i calosc dusilam pod przykryciem ok. 30 minut.
Moje leczo podaje z ryzem ale mozna oczywiscie zajadac z chlebkiem, smakuje rownie pysznie

Ewentualnie jeśli macie ochotę na coś wegetarianskiego, polecam gołabki od Mateusza Zielonki, które są wbrew pozorom bardzo proste do przygotowania. I praktycznie zawsze wychodzą smacznie.
https://netto.pl/mistrzowskie-przepisy-mateusza-zielonki/

Zerknij sobie tutaj.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-01-25 13:52 przez marcy23.

tanie przepisy na obiad

25 sty 2021 - 12:29:54

Mi w przygotowaniu codziennych obiadów często pomaga lewiatan gazetka. Znajdziecie tam mnóstwo przepisów na dania z całego świata. Sprawdźcie, każda z pewnością znajdzie tam coś dla siebie.

tanie przepisy na obiad

18 lut 2021 - 08:19:29

u mnie obiady jednogarnkowe to standard. Głównie zupy z wkładką w postaci kiełbasy. W sezonie letnim po zakończeniu roku gotuję w letniej kuchni w kociołku węgierskim. Kupiłem tutaj: kociołek węgierski Poza zupami smakuje mi bigos myśliwski i wegetariańskie leczo z kabaczkami i cukinią. Szczerze polecam!!!!

tanie przepisy na obiad

25 lut 2021 - 12:35:21

tanie i smaczne są pierogi z DINO (syn myślał, ze to mój wyrób), za 1 kg płacisz 5,59 zł, z mięsem



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-02-25 12:37 przez GRACHA-S.

tanie przepisy na obiad

26 lut 2021 - 12:42:14

Ja swoje obiadowe inspiracje czerpie z książek kucharskich, Internetu, no i oczywiście od babci :D Tylko jej przepisów jestem tak naprawdę pewna, ma nawet taki mega stary zeszyt, który się już prawie rozpadł i w nim zapisuje wszystkie przepisy.

niezweryfikowana
Posty: 17
Ostrzeżenia: 1/5

tanie przepisy na obiad

25 mar 2021 - 14:31:47

Każdemu chyba czasami brakuje pomysłów na obiad, nawet jak mamy pełną lodówkę... U mnie też się to zdarza, ale staram się znaleźć wyjście i serwować mojemu narzeczonemu jakieś nowe dania, żeby otwierał się na nowe smaki, bo do niedawna miał z tym problem. A ze wszystkich moich eksperymentów kulinarnych najbardziej posmakowały mu pieczone udka z kurczaka z chrupiącą skórką. Ten przepis https://www.kaufland.pl/przepisy/wyszukiwarka-przepisow/przepis.pieczone-udka-kurczaka.r_id=Recipe_2669821.html jest bardzo prosty i tani, więc sprawdzi się i w przypadku małej, jak i nieco większej rodziny. Do tego ziemniaczki, jakaś sałatka i mamy pyszny obiad! To też fajna opcja dla gości, którzy pewnie już dawno zapomnieli o takich prostych, ale pysznych smakach :)

niezweryfikowana
Posty: 196
Ostrzeżenia: 4/5

tanie przepisy na obiad

16 kwi 2021 - 10:06:02

Polecam albo

Placki ziemniaczane tradycyjne

Albo placki ziemniaczane z gulaszem:

Gulasz: wcześniej zapeklowaną, pokrojoną karkówkę wieprzową smażę i zalewam bulionem. Dusi się ok 2 h z ziołami i przyprawami.
Placki: ziemniaki, cebula, czosnek, odrobina mąki, jajko, sól i pierz. Smażymy na złoty kolor.
Do tego ogórek kiszony i gotowe. Przepyszne, syte, trzeba potem wybiegać swoje ;) https://glodnapolka.pl/jak-zrobic-placki-ziemniaczane-przepis-tradycyjny/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-05-12 09:52 przez nataliii23.

tanie przepisy na obiad

19 kwi 2021 - 10:14:11

Polecam na obiad Cukinię faszerowaną z mięsem.
Cukinię obrać ze skórki, przekroić wzdłuż na pół, wydrążyć pestki, nafaszerować mielonym mięsem i z ryżem lub kaszą (jak na gołąbki), włożyć do rondla, podlać lekko oliwą, zapiec w piekarniku. Pod koniec podlać ketchupem lub sosem pomidorowym. Podawać posypaną pietruszką lub koperkiem. To samo można przygotować, krojąc cukinię w grube plastry, w środek w miejsce pestek wkładając kulkę z mięsa i ryżu. Takie „placki” wyglądają ładnie na półmisku. Trzeba je nakładać łyżką-łopatką.
Przepis ze strony Przepisy cukinia

niezweryfikowana
Posty: 87
Ostrzeżenia: 6/5

tanie przepisy na obiad

09 wrz 2021 - 17:29:20

tu fajne i szybkie przepisy na kolorowe surówki
https://burak.com.pl/kolorowe-surowki-i-salatki-z-burakow-i-nie-tylko/
dzeici wtedy chetniej jedza jak widza urozmaicenie

tanie przepisy na obiad

11 sty 2022 - 15:26:51

Krokiety z puree ziemniaczanego są raczej dosc tanie. Zakładajac, że masz w domu jajka, mąkę i bułkę tartą z olejem to musisz kupić tylko ze trzy ziemniaki i ser/szynkę/mięso mielone na nadzienie. Bardzo syte i smaczne :)

tanie przepisy na obiad

05 lip 2022 - 15:57:21

Najlepsze tanie przepisy, to są te od naszej babci ;) Spoko jeszcze przepisy na każdą kieszeń są na smakizycia, aniagotuje,

tanie przepisy na obiad

15 lut 2023 - 15:34:50

ja na studiach bardzo czesto gotowałam zupy, bo tanie i mozna od razu zrobić wieksza porcję na kilka dni :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Najlepsza sklep internetowy do grillowania