Obecnie rozmawiamy o:

hala magazynowa

gorący temat

transportery taśmowe

16 minut temu

sprawdzony stomatolog

20 minut temu

sklep detailingowy

44 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 50
Ostrzeżenia: 7/5

tanie przepisy na obiad

25 lut 2016 - 08:27:44

Ja w ostatnim czasie często robię na obiad pierogi leniwe. Przygotowanie jest o wiele mniej wymagające niż tradycyjnych pierogów , poza tym jedzenie można odgrzać bez problemu następnego dnia. Tak wiec mam w krótkim czasie zrobiony obiadek na dwa dni. Czasami zostaje w pracy po godzinach tak wiec jest dla mnie bardzo wygodne jak wrócę oraz mam jedzenie w lodówce prosto do odgrzania.

Niestety mój mąż mi tego nie ugotuje bo na gotowaniu zupełnie się nie zna. Pierożki polecam w zależności od ochoty albo smietaną albo skwareczkami.
<moderacja, spam>



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-05-02 23:08 przez moderator.

tanie przepisy na obiad

30 kwi 2016 - 22:24:03

Ja polecam coś co może być i na śniadanie i na obiad, a nawet na deser :) Ugotowana kasza jaglana z bakaliami i słonecznikiem. Nietucząca pychotka :)

niezweryfikowana
Posty: 207
Ostrzeżenia: 6/5

tanie przepisy na obiad

06 maj 2016 - 11:42:43

to ja wrzucę coś co dziś znalazłam na http://www.zielone-drzwi.pl/przepisy/5,obiad/show/45,kopytka-z-marchewka.html mega mega fajne kopytka z marchewką. Grunt to zamienić mąkę pszenną na razową a najlepiej jakąś orkiszową i będzie pysznie :)

zweryfikowana
Posty: 5
Ostrzeżenia: 1/5

tanie przepisy na obiad

18 maj 2016 - 13:56:39

nie wiem czy to już było, ale świetnym i tanim (szczególnie w sezonie kiedy warzywa są tanie), jest faszerowana papryka zapiekana w piekarniku. Wystarczy tylko wydrążyć ją w środku, napełnić farszem, można też posypać serem żółtym i do piekarnika.
Farsz dowolny: ostatnio robiłam z mięsa mielonego, warzyw, ryżu i sera żółtego, a kiedyś wcześniej z ryżu kurczaka, fasoli w puszcze i jakiś warzyw :)

Kolejny fajny przepis to placuszki z cukinii/ziemniaków (co kto lubi) z sosem pomidorowym

Kolejny: sos ze szpinaku z makaronem, albo brokuły z makaronem i serkiem wiejskim



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-05-18 14:00 przez kasiaadach.

niezweryfikowana
Posty: 341
Ostrzeżenia: 5/5

tanie przepisy na obiad

31 maj 2016 - 09:20:43

Brokuły z makaronem i z serkiem wiejskim? Nie jadłam jeszcze czegoś takiego. Podasz dokładnie jak to robisz?

tanie przepisy na obiad

01 cze 2016 - 15:18:58

Sałatki zawsze tanio wychodzą!!!

niezweryfikowana
Posty: 25
Ostrzeżenia: 3/5

tanie przepisy na obiad

17 cze 2016 - 11:51:33

PLACKI ZIEMNIACZANE - PLENDZE
1 jajko z kurnika babci - 0 zł
kilka ziemniaków z ogródka babci - 0 zł
kilka łyżek mąki ~ 0,5 zł
szczypta soli i pieprzu - 0,1 zł
kilka łyżek oleju do smażenia - 0,2 zł

porcja dla 3-4 osób KOSZT poniżej 1 zł

tanie przepisy na obiad

21 cze 2016 - 14:03:38

Chyba makarony wychodzą w miarę tanio.

zweryfikowana
Posty: 14
Ostrzeżenia: 1/5

tanie przepisy na obiad

23 cze 2016 - 22:37:24

pierś z kurczaka z sosem chrzanowym ;) dla mnie pychotka. pierś podduszamy na patelni a sos na bazie śmietany i chrzanu tartego, najlepiej od Polonaise, wtedy jest wyrazisty smak

niezweryfikowana
Posty: 86
Ostrzeżenia: 2/5

tanie przepisy na obiad

27 cze 2016 - 16:35:46

naleśniki! z dżemem, serem, a nawet zapiekane z szynką, pomidorem i mozzarellą

tanie przepisy na obiad

05 lip 2016 - 23:41:55

Jak chcę tanio to najczęściej robię jakiś makaron z sosem na bazie jogurtu +tp co mam w lodówce (jakieś warzywka)

niezweryfikowana
Posty: 89
Ostrzeżenia: 3/5

tanie przepisy na obiad

07 lip 2016 - 10:51:51

Wczoraj zrobiłam makaron penne ze szpinakiem, suszonymi pomidorami i serem feta, według przepisu Kwestii Smaku. Czy tani? Sama nie wiem...

niezweryfikowana
Posty: 574
Ostrzeżenia: 9/5

tanie przepisy na obiad

29 lip 2016 - 08:02:21

Zupa zalewajka. Kilka razy robiłam według przepisu ze strony przepisy.pl i zupa wychodzi najsmaczniej. Jest to zupa na klasycznym żurze ale o wiele bardziej sycąca od typowego żurku . Zawiera w sobie ziemniaki.

W zimie gotuję ją klasycznie na słoninie tak jak jest w oryginalnym przepisie. Latem i jesienią dodaję do niej jednak grzyby ( świeże albo suszone). Jest wtedy lżejsza i smaczna nawet w bardzo ciepłe dni.




Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-02 17:12 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 341
Ostrzeżenia: 5/5

tanie przepisy na obiad

29 lip 2016 - 10:13:22

Ja mam zawsze w zamrażarce bulion i potem robię z niego zupę krem na szybko. To tani i ekspresowy obiad.

niezweryfikowana
Posty: 3
Ostrzeżenia: 1/5

tanie przepisy na obiad

16 sie 2016 - 21:50:27

Zupy krem bardzo lubię i sama tez często robię. Nawet nie zawsze potrzebuję miec bulion. Czasami zalewam warzywa woda i doprawiam sola, piprzem i ziołami. Z tanich przepisów wg mnie to wszelkiego rodzaju makarony. Dorzucam najczęściej jakieś warzywo , mięso, lub rybę , szybki sos - najczęściej śmietanowy lub pomidorowy i zrobione. Całośc nie trwa dłużej niż 20 minut.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-02 17:11 przez moderator.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wielkanoc przepisy