Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 50
Ostrzeżenia: 7/5

tanie przepisy na obiad

25 lut 2016 - 08:27:44

Ja w ostatnim czasie często robię na obiad pierogi leniwe. Przygotowanie jest o wiele mniej wymagające niż tradycyjnych pierogów , poza tym jedzenie można odgrzać bez problemu następnego dnia. Tak wiec mam w krótkim czasie zrobiony obiadek na dwa dni. Czasami zostaje w pracy po godzinach tak wiec jest dla mnie bardzo wygodne jak wrócę oraz mam jedzenie w lodówce prosto do odgrzania.

Niestety mój mąż mi tego nie ugotuje bo na gotowaniu zupełnie się nie zna. Pierożki polecam w zależności od ochoty albo smietaną albo skwareczkami.
<moderacja, spam>



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-05-02 23:08 przez moderator.

tanie przepisy na obiad

30 kwi 2016 - 22:24:03

Ja polecam coś co może być i na śniadanie i na obiad, a nawet na deser :) Ugotowana kasza jaglana z bakaliami i słonecznikiem. Nietucząca pychotka :)

niezweryfikowana
Posty: 207
Ostrzeżenia: 6/5

tanie przepisy na obiad

06 maj 2016 - 11:42:43

to ja wrzucę coś co dziś znalazłam na http://www.zielone-drzwi.pl/przepisy/5,obiad/show/45,kopytka-z-marchewka.html mega mega fajne kopytka z marchewką. Grunt to zamienić mąkę pszenną na razową a najlepiej jakąś orkiszową i będzie pysznie :)

zweryfikowana
Posty: 5
Ostrzeżenia: 1/5

tanie przepisy na obiad

18 maj 2016 - 13:56:39

nie wiem czy to już było, ale świetnym i tanim (szczególnie w sezonie kiedy warzywa są tanie), jest faszerowana papryka zapiekana w piekarniku. Wystarczy tylko wydrążyć ją w środku, napełnić farszem, można też posypać serem żółtym i do piekarnika.
Farsz dowolny: ostatnio robiłam z mięsa mielonego, warzyw, ryżu i sera żółtego, a kiedyś wcześniej z ryżu kurczaka, fasoli w puszcze i jakiś warzyw :)

Kolejny fajny przepis to placuszki z cukinii/ziemniaków (co kto lubi) z sosem pomidorowym

Kolejny: sos ze szpinaku z makaronem, albo brokuły z makaronem i serkiem wiejskim



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-05-18 14:00 przez kasiaadach.

niezweryfikowana
Posty: 341
Ostrzeżenia: 5/5

tanie przepisy na obiad

31 maj 2016 - 09:20:43

Brokuły z makaronem i z serkiem wiejskim? Nie jadłam jeszcze czegoś takiego. Podasz dokładnie jak to robisz?

tanie przepisy na obiad

01 cze 2016 - 15:18:58

Sałatki zawsze tanio wychodzą!!!

niezweryfikowana
Posty: 25
Ostrzeżenia: 3/5

tanie przepisy na obiad

17 cze 2016 - 11:51:33

PLACKI ZIEMNIACZANE - PLENDZE
1 jajko z kurnika babci - 0 zł
kilka ziemniaków z ogródka babci - 0 zł
kilka łyżek mąki ~ 0,5 zł
szczypta soli i pieprzu - 0,1 zł
kilka łyżek oleju do smażenia - 0,2 zł

porcja dla 3-4 osób KOSZT poniżej 1 zł

tanie przepisy na obiad

21 cze 2016 - 14:03:38

Chyba makarony wychodzą w miarę tanio.

zweryfikowana
Posty: 14
Ostrzeżenia: 1/5

tanie przepisy na obiad

23 cze 2016 - 22:37:24

pierś z kurczaka z sosem chrzanowym ;) dla mnie pychotka. pierś podduszamy na patelni a sos na bazie śmietany i chrzanu tartego, najlepiej od Polonaise, wtedy jest wyrazisty smak

niezweryfikowana
Posty: 86
Ostrzeżenia: 2/5

tanie przepisy na obiad

27 cze 2016 - 16:35:46

naleśniki! z dżemem, serem, a nawet zapiekane z szynką, pomidorem i mozzarellą

tanie przepisy na obiad

05 lip 2016 - 23:41:55

Jak chcę tanio to najczęściej robię jakiś makaron z sosem na bazie jogurtu +tp co mam w lodówce (jakieś warzywka)

niezweryfikowana
Posty: 89
Ostrzeżenia: 3/5

tanie przepisy na obiad

07 lip 2016 - 10:51:51

Wczoraj zrobiłam makaron penne ze szpinakiem, suszonymi pomidorami i serem feta, według przepisu Kwestii Smaku. Czy tani? Sama nie wiem...

niezweryfikowana
Posty: 574
Ostrzeżenia: 9/5

tanie przepisy na obiad

29 lip 2016 - 08:02:21

Zupa zalewajka. Kilka razy robiłam według przepisu ze strony przepisy.pl i zupa wychodzi najsmaczniej. Jest to zupa na klasycznym żurze ale o wiele bardziej sycąca od typowego żurku . Zawiera w sobie ziemniaki.

W zimie gotuję ją klasycznie na słoninie tak jak jest w oryginalnym przepisie. Latem i jesienią dodaję do niej jednak grzyby ( świeże albo suszone). Jest wtedy lżejsza i smaczna nawet w bardzo ciepłe dni.




Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-02 17:12 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 341
Ostrzeżenia: 5/5

tanie przepisy na obiad

29 lip 2016 - 10:13:22

Ja mam zawsze w zamrażarce bulion i potem robię z niego zupę krem na szybko. To tani i ekspresowy obiad.

niezweryfikowana
Posty: 3
Ostrzeżenia: 1/5

tanie przepisy na obiad

16 sie 2016 - 21:50:27

Zupy krem bardzo lubię i sama tez często robię. Nawet nie zawsze potrzebuję miec bulion. Czasami zalewam warzywa woda i doprawiam sola, piprzem i ziołami. Z tanich przepisów wg mnie to wszelkiego rodzaju makarony. Dorzucam najczęściej jakieś warzywo , mięso, lub rybę , szybki sos - najczęściej śmietanowy lub pomidorowy i zrobione. Całośc nie trwa dłużej niż 20 minut.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-02 17:11 przez moderator.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wielkanoc przepisy