Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

tanie przepisy na obiad

28 paź 2012 - 18:32:03

Cytat
Liderowa
szukam ciekawych i przede wszystkim tanich przepisów na obiad

Jak już to PRZEPISÓW NA TANIE OBIADY.

Makaron czy ryż kosztuje grosze a do niego można dodać praktycznie wszystko. Rusz głową i poeksperymentuj w kuchni.

tanie przepisy na obiad

28 paź 2012 - 18:32:26

i polecam szybkie zapiekanki ;p samrujemy zwykłe kromki chleba (masłem, margaryną) , na to parówki pokrojone w plasterki lub wzdłuż (np. biedronki za ok 6 zł ;p bardzo duzo ich ;) ) na to potarty ser i posypać słodką, pomieloną papryką i do pieca na tak długo jak wam się będzie chcialo ;P

tanie przepisy na obiad

28 paź 2012 - 18:39:50

To dobrze, że zdecydowałaś sie na samodzielne gotowanie ;)
ja też gotuję sama - dla siebie i swojego chłopaka wiec musze gotowac na większe ilości.

Ja np bardzo często robię zupy z mrożonek z biedronki - od czasu do czasu trzeba zupę zjeść.

Lub ryż na mleku zapiekany z jabłkiem i cynamonem.

Najtańsze, najlepsze jak masz ziemniaki - placki ziemniaczane na różne sposoby.

Naleśniki na różne sposoby.

MOżna wiele zaoszczędzić ;)

tanie przepisy na obiad

28 paź 2012 - 18:50:51

Ryż z kurczakiem i warzywami porcja dla 4 osoób lub na 2 dni

1 lub 2 piersi z kurczaka
2 woreczki ryżu
warzywa na patelnie (najlepsze są takie z bierdonki za 4 zł
przyprawa złocista do kurczaka
ewentualnie pieprz, chili bądź ostra papryka - jak kto lubi

Kurczaka kroimy w kostkę i smażymy z dodatkiem przyprawy złocistej, jak juz sie porządnie zetnie dodajemy warzywa na patelnie i znow dodajemy troszke przyprawy, zeby warzywa tez były w niej otoczone i własnie w tym momencie można dodać ewentualne przyprawy np. pieprz, chili. w między czasie gotujemy ryż al dente. Jak warzywa będą miekkie dodajemy do nich 2 worki ugotowanego ryżu i znów troszke przyprawy złocistej. Smażymy kilka minut (2-3) mieszająć żeby ryż nie przykleił się do patelni.
Koszt ok 11 zł ale porcja naprawde duża i smaczna. POLECAM
SMACZNEGO :)

zweryfikowana
Posty: 144
Ostrzeżenia: 1/5

tanie przepisy na obiad

28 paź 2012 - 19:38:15

Pyszna i pożywna zupa z pora.

3-4 pory ( biała część)
3-4 serki topione kremowe (mogą być z Biedronki- tez dobrze smakuje)
0,5 kg mięsa mielonego wieprzowego lub wieprz-wołowego
kostka rosołowa
przyprawy jak na każdą zupę

Przygotowanie:

Do garnka z wrzącą wodą wrzucić kostkę rosołową (ja na garnek 3 l wrzucam 2). Wrzucić pokrojony w piórka por. Na patelnię wrzucić mięso mielone. Podsmażyć na margarynie tak żeby powstały większe kawałeczki. Serki topione wrzucić do miski, zalać około szklanką bulionu i rozpuścić. Serki wlać do bulionu kiedy pory będą miękkie. Dodać do zupy mięso usmażone mięso mielone i doprawić do smaku. Podawać z ziemniaczkami lub jeść samą.
Smacznego:)

tanie przepisy na obiad

28 paź 2012 - 19:48:06

Cytat
Eleonor500
Pyszna i pożywna zupa z pora.

3-4 pory ( biała część)
3-4 serki topione kremowe (mogą być z Biedronki- tez dobrze smakuje)
0,5 kg mięsa mielonego wieprzowego lub wieprz-wołowego
kostka rosołowa
przyprawy jak na każdą zupę

Przygotowanie:

Do garnka z wrzącą wodą wrzucić kostkę rosołową (ja na garnek 3 l wrzucam 2). Wrzucić pokrojony w piórka por. Na patelnię wrzucić mięso mielone. Podsmażyć na margarynie tak żeby powstały większe kawałeczki. Serki topione wrzucić do miski, zalać około szklanką bulionu i rozpuścić. Serki wlać do bulionu kiedy pory będą miękkie. Dodać do zupy mięso usmażone mięso mielone i doprawić do smaku. Podawać z ziemniaczkami lub jeść samą.
Smacznego:)

znam ją pod nazwą zupa niemiecka :D
i uwielbiam ją! dodaję jeszcze dużo startej marchewki i zeszkloną cebulkę:)

tanie przepisy na obiad

28 paź 2012 - 19:59:46

gołąbeczki bez zawijania nie drogie a pycha i jak ich bedziesz miec duzooooo hohoho hehhe
pol kapusty białej
ryz
przyprrawa do gołąbkow knorr/mieso mielone /sol/pieprz/wymieszac wszystko i kuleczki na goracy olej opiekac z jednej i drugiej strony podlac wodą dodac koncentrat pomidorowy i gotowac pychotki nawet dzisiaj robiłam :D takze polecam

tanie przepisy na obiad

28 paź 2012 - 20:10:26

jestem głodna !!!

tanie przepisy na obiad

28 paź 2012 - 20:19:19

Frittatki - Świetna alternatywa dla omletu, lżejsza, bo nie smażona, lecz pieczona
Składniki - w sumie wszytsko co macie w lodówce ;) ale podaję swoje:
• jajka (3 szt.)
• pieczarki (2 szt.)
• szynka/parówki
• papryka (2 plastry)
• ser (30 g)
• sól, pieprz (1 szczypta) (do smaku)
• oregano (1 szczypta) (do posypania)

Przygotowanie:
Jajka roztłuc, doprawić solą i pieprzem. Składniki kroimy na drobno i mieszamy razem.
Jajka wlać do połowy foremki (ja używam takich silikonów, ale można też piec w blaszanej formie).
Do jajek wrzucamy składniki, górę posypujemy serem i oregano.
Wstawiamy mini frittaty do piekarnika na ok. 20-25 minut w temp. 160 stopni (wstawiałam do zimnego piekarnika, na pieczenie bez nawiewu). Frittatki będą gotowe, gdy ser się przypiecze, one same lekko urosną i zaczną odstawać od formy.

tanie przepisy na obiad

28 paź 2012 - 20:20:32

ja polecam makaron z brokułami.
potrzebne:
makaron (obojętnie jaki)
paczka mrożonych brokuł
pół szklanki słodniej śmietanki
przyprawy według uznania
trochę startego żółtego sera

przepis:
ugotowac makaron,odcedzić, ugotować brokuły - odcedzić. Wszystko wrzucić na patelnię i podsmażyć, zalać śmietanką wymieszanąz przyprawami, na wierzch posypać serem i przykryć przykrywką, aby sie poddusiło i ser się stopił.
I gotowe.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-28 20:21 przez Beatka833.

tanie przepisy na obiad

28 paź 2012 - 20:23:50

Cytat
asija777
jestem głodna !!!
ZAPRASZAM na gołąbki oraz szarlotkę ;-))))

tanie przepisy na obiad

28 paź 2012 - 20:40:41

Cytat
elvirozo
teraz zostal nam tylko sosik czosnkowy: jogurt naturalny, dwa zabki czosnku, ziola prowansalskie albo sol ziolowa, pieprz i wymieszac.
Smacznego :)

Jeśli mogę wtrącić to sos czosnkowy jeszcze lepiej smakuje kiedy dodamy łyżeczkę majonezu :) (czasem też wsypuję trochę czosnku granulowanego lub tego w kostkach do kruszenia do smaku, a zamiast jogurtu wolę śmietanę:)

tanie przepisy na obiad

29 paź 2012 - 12:28:09

macie coś jeszcze :))

zweryfikowana
Posty: 1.554
Ostrzeżenia: 1/5

tanie przepisy na obiad

29 paź 2012 - 12:36:39

a ja mam szybki przepis na Chińską sałatkę właśnie zresztą ją robię :D

Składniki:
2 zupki vifon
śwerzy ogórek
wędzone udka - dostępne w biedronce za ok 5 zł :D / z braku laku czasem użyje parówek
majonez

zupki wcześniej pokruszone z przyprawką zalewam szklanką wrzącej wody (nie dodajemy oleju)
przykrywam odstawiam na 15min
kroje resztę składników na drobną kostkę
kiedy makaron napęcznieje wrzucam wszystko mieszam z majonezem
i gotowe ;D
ostatnio chciałam dodać czerwoną fasolkę ;) ale jeszcze nie próbowałam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-29 13:07 przez darczz.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ciekawe pomysły na kolacje