Obecnie rozmawiamy o:

hurtownia elektryczna

dzisiaj o 22:38

szkoła nauki jazdy

dzisiaj o 22:37

Angielski

dzisiaj o 19:33

transport i spedycja

dzisiaj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Szybka sałatka z zupek chińskich
2 łagodne zupki chińskie (2 x 10 dag) 2 ostre zupki chińskie (2 x 10 dag) 25 dag czerwonej papryki (1 duża sztuka) 25 dag żółtej papryki (1 duża sztuka) 1 puszka kukurydzy konserwowej 30 dag zielonego ogórka (1 duża sztuka) ok. 5 łyżek majonezu
Zupki chińskie połamać i dodać przyprawy, które były dołączone do zupek (z 2 łagodnych zupek i z 1 ostrej lub można dodać wszystkie przyprawy). Zalać je 3 szklankami gorącej wody, wymieszać i zostawić pod przykryciem, do ostudzenia. Czerwoną i żółtą paprykę oczyścić, opłukać i pokroić w kostkę. Kukurydzę osączyć z zalewy. Zielony ogórek opłukać i pokroić w skórce w kostkę. Do miski przełożyć makaron chiński, czerwoną i żółtą paprykę, kukurydzę i zielony ogórek. Dodać majonez i wymieszać. Włożyć do lodówki do schłodzenia.
dzisiaj na świeta robiłam
podobną tylko jedną zupke łagodną i jedną ostrą, czerwoną tylko papryke ze słoika wziełam tak z 3-4 szt, puszka kukurydzy, mały słoik ogórków konserwowych zamiast zielonego ogórka i cebula średnia oraz 5 jajek ugotowanych.
wykonanie
w szklance wrzątku wsypałam przyprawy z olejkiem zalałam potem makaron i czekałam jak zwiększy swą obiętość.
pokroiłam ogórki cebule jajka paprykę i to wszystko dodałam do miski wraz z kukurydza i makaronem już nie trzeba przyprawiać ale jak kto woli. wymieszałam i dodałam 1-2 łyżki majonezu(polecam majonez winiary) wymieszałam jeszcze raz i gotowe.

niezweryfikowana
Posty: 39
Ostrzeżenia: 1/5

TYMIANKOWA PIERS KURCZAKA, PIKANTNE/ŁAGODNE PIECZONE ZIEMNIACZKI ORAZ SALSA POMIDOROWA :)



pierś kurczaka doprawiam do smaku solą i pieprzem, oraz co najwazniejsze tymianek, ja uzywam suszonego i dodaje go naprawde sporo, piers jest w nim cała obtoczona, piekarnik 180stopni 20min.

ziemniaki pokrojone w ósemki obtaczam w przygotowanej oliwie z oliwek zmieszanej z sola pieprzem mielonym kminem oraz według uznania sproszkowanym chilli i pieke w tem 180stopni około 15-20min:)

pomidory, cebulę oraz paprykę kroje na drobne cząstki, mieszam dodaje kolendrę lub pietruszkę , sól i pieprz, opcjonalnie ząbek czosnku:)

Cytat
gunia88
tez chetnie sie dowiem:D

200 g mąki pszennej
250 g drobnego cukru trzcinowego[ dałam zwykły cukier]
1/2 łyżeczki sody oczyszczonej
1/4 łyżeczki soli
1 duże jajko
125 ml maślanki (lub 30 ml jogurtu zmieszanego ze 100 ml półtłustego mleka)
1 łyżeczka ekstraktu waniliowego
125 g masła
2 łyżki kakao w proszku
175 ml coca-coli
Rozgrzewamy piekarnik do 180 stopni i od razu wstawiamy do niego blachę do pieczenia. Tortownicę o średnicy 22-23 cm wykładamy folią aluminiową i natłuszczamy.
W dużej misie mieszamy mąkę, cukier, sodę oraz sól. W drugiej misce ubijamy maślankę, jajko i wanilię. W rondlu z grubym dnem podgrzewamy na małym ogniu masła, kakao i coca-colę. Miksturą zalewamy suche składniki i dokładnie mieszamy drewnianą łyżką. Następnie dodajemy maślankę z wanilią i ponownie dokładnie mieszamy, aż wszystkie składniki dobrze się połączą.
Ciasto wlewamy do tortownicy i pieczemy na gorącej blasze około 40 minut - do suchego patyczka.
Po wyjęciu z piekarnika odstawiamy ciasto na 15 minut, żeby przestygło przed otwarciem tortownicy...

u mnie w domu jek jest to ciasto to idzie jak woda..
naprawde dobre

Polecam Kotleciki ziemniaczane ! Pyszne,Tanie,Proste ;))
Czasem jest tak ze zostaja ugotowane ziemniaki z poprzedniego dnia no i juz w moim przypadku sie nie nadawaja do zjedzenia bo nie lubie odgrzewanych na patelni moj maż tez nie.. i zawsze robie kotleciki pycha ...

Wiec tak kilka ugotowanych ziemniaków <Moga być np.z poprzedniego dnia>
przeciskamy przez praske, dodajemy do tego 1 jajko, ok 2-3 łyzek Stołowych Maki ziemn. i ok 2 łyzek maki pszennej. Kroimy drobno cebule i na patelni zeszklimy ja na masle kiedy bedziec miec zloty kolor dodajemy do ziemniakow. wyrabiamy cisto, formujemy z ciasta kotleciki obtaczamy w bułce tartej i smażymy na patelni na rozgrzanym oleju :))) ja Najczesciej podaje z sosem koperkowym,pieczarkowym

placuszki z piersi kurczaka, banalnie proste i pyszne:
- 2 piersi z kurczaka kroimy w niewielką kosteczkę (jakieś 1,5 na 1.5 cm), dodajemy 2 łyżki majonezu, 2 jakja i 2 łyżki mąki, można dodać pokrojony szczypiorek, pietruszkę czy inną zieleninę jaką lubimy, przyprawiamy solą, pieprzem, wegetą, papryką słodką,ostrą,czym kto lubi. Mieszamy. Na patelni rozgrzewamy tłuszcz, nakładamy lyżką niewielkie placuszki i smażymy z obu stron aż się przyrumienią. Można jeść je same lub jako dodatek mięsny do drugiego dania:)

bardzo prosto i szybko ; ziemniaczki pieczone z sosem czosnkowym
ja gdy nie mam czasu na gotowanie bo mam wiele innych zajec to obieram ziemniaki i kroje w talarki, wkładam do miski , dodaje oliwy i Zioła prowansalskie wszystko mieszam i odkładam na kilka minut, az rozgrzeje piekarnik , nastepnie daje do piekarnika zeby sie piekły a ja w tym czasie robie sos czosnkowy ;) dodatkowo mozna zrobic do tego kurczaka w panierce, ja kupuje ' pomysł na chrupiące kąski ' z winary ;)

Mam swój ulubiony przepis na ciasto. Prosty i nie zabiera dużo czasu:

Składniki:


4 jajka


0,5 szklanki cukru


0,5 szklanki oleju


1 ½ szklanki mąki pszennej


1,5 łyżeczki proszku do pieczenia


kilka kropel aromatu waniliowego


250g-300g porzeczek lub dowolnych owoców


Jajka ubić z cukrem na puszystą masę. Dodawać stopniowo olej, ciągle ucierając. Następnie wyspać partiami przesianą mąkę z proszkiem do pieczenia i wlać parę kropli aromatu waniliowego. Wszystko dokładnie wymieszać. Ciasto przełożyć do natłuszczonej i oprószonej mąką blaszki, ja piekłam na blaszce 22cm. Na wierzchu ułożyć owoce i lekko docisnąć do ciasta, posypać po wierzchu brązowym cukrem. Piec około godziny w temperaturze 160oC .

Cytat
omacek
Cytat
werza
Cytat
onatalio
Ja ostatnio trafiłam gdzieś na fajny baaaaardzo prosty pomysł na ciasteczka z nadzieniem jabłkowym.

Z gotowego ciasta francuskiego należy wyciąć kwadraty, na środek każdego nałożyć niewielką porcję nadzienia jabłkowego (ja kupuję gotowy mus jabłkowy), można też z jabłek przyrządzić samemu marmoladę, następnie pozawijać rogi do środka i wstawić do piekarnika na 15-20 minut.


Planuję wypróbować przepis w najbliższym czasie, wtedy wstawię subiektywną ocenę.
Ale przeglądając zdjęcia w internecie już wam mówię że ciasteczka są godne uwagi :)


ja piekę takie z czekoladą (nutella lub wszlkie jej pordróby;) ) i bananami. znikają w 5minut:)


Kiedyś zrobiłam takie z nutellą, ale niestety wszystko się rozpłynęło :(
Spróbuję z jabłkami :)

musiała to być podróba nutelli bo ta prawdziwa się nie rozpuszcza w piekarniku ;]

Ja wczoraj jadłam u przyjaciółki makaron z brokułami i tuńczykiem.

- Ugotować makaron np: świderki, odcedzić
- Ugotować brokuły
- Tuńczyka odsączyć z wody, rozdrobnić widelcem

Wszystko razem wymieszać. Brokuły można pokroić wzdłuż jeśli są duże.
Doprawić: sól, pieprz

Ja to jadłam w takiej formie, ale jak będę sama robiła to myślę że warto zrobić do tego jakiś delikatny śmietanowy sos.

Polecam, szybko i pysznie:)

ja znalazłam blog na blogspocie nazywa się "ciastkozwisnia", bardzo proste, szybkie i tanie przepisy. Też nie lubie długo gotować a z tamtymi przepisamy dzisiaj zrobiłam roladki, które wyglądały jak danie szefa kuchni a robiłam je może z 30 minut, łącznie ze smarzeniem i gotowaniem makaronu.

Hej ja mam przepis na sernik na zimno, bardzo łatwo i szybko się go robi :)
250ml śmietanki 30%
biszkopty
4 łyżki cukru pudru
700g serka waniliowego
2 łyżki żelatyny
owoce(jakie kto preferuje, ja zawsze dodaje brzoskwinie z puszki)
2 galaretki (też jakie kto lubi)
Śmietankę ubić, poźniej dodać cukier puder, a nasteopnie dodawać po trochu serek waniliowy, cały czas mieszając. Następnie rozrobić żelatynę w małej ilości wody, poczekac aż trochę przestygnie i wlać do masy - wymieszać. Biszkopty ułożyć na dnie np. blachy na to pokroić i położyc owoce a następnie wylewamy masę i znów możemy ułożyć owoce. Wstawiamy to do lodówki, żeby trochę "zastygło", a póxniej rozrbiamy galaretki, zostawiamy do przestygnięcia i wylewamy na sernik :)

Ja moge się podzielic przepisem SERNIKEM NA ZIMNO KOLOROWY oraz proste i szybko 3 bit ymmmmm pychotka
SERNIK NA ZIMNO PIANKOWY :
potrzebne :
4 galaretki wszystkie innego koloru
3 śnieżki na mleko
mleko
i jakiś owoc.

Pierw trzeba galartki zrobić i jak się wystudzą i już trochę zgęstnieja dodać do tego ubitą śnierzkę WYMIESZAĆ i taką piankę wlać do blaszki.
Wsadzić do lodówki.
Jak bd juz sztywne zrobić następną wastwę i lać kolejna i tak właśnie zrobic trzy inne kolory warstwy na góre jakiś owoc i zalać galaretką .
Gotowe

Zajrzyj na stronę Gotujmy. pl tam znajdziesz mnóstwo fajnych przepisów też mam tam swój profil: gosiek i edzia.Możesz również zbierać tam punkty które wymieniasz na nagrody.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kapusta Wigilijna.Pomocy!