Obecnie rozmawiamy o:

Sushi Sushi Sushi!!:)

gorący temat

Dom - remont i budowa

wczoraj o 17:50

róże mydlane

wczoraj o 16:26

doskonałe jedzenie

wczoraj o 13:59

odzież robocza online

wczoraj o 12:53

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cytat
werza
Cytat
onatalio
Ja ostatnio trafiłam gdzieś na fajny baaaaardzo prosty pomysł na ciasteczka z nadzieniem jabłkowym.

Z gotowego ciasta francuskiego należy wyciąć kwadraty, na środek każdego nałożyć niewielką porcję nadzienia jabłkowego (ja kupuję gotowy mus jabłkowy), można też z jabłek przyrządzić samemu marmoladę, następnie pozawijać rogi do środka i wstawić do piekarnika na 15-20 minut.


Planuję wypróbować przepis w najbliższym czasie, wtedy wstawię subiektywną ocenę.
Ale przeglądając zdjęcia w internecie już wam mówię że ciasteczka są godne uwagi :)


ja piekę takie z czekoladą (nutella lub wszlkie jej pordróby;) ) i bananami. znikają w 5minut:)


Kiedyś zrobiłam takie z nutellą, ale niestety wszystko się rozpłynęło :(
Spróbuję z jabłkami :)

konfekty

1/2 kg cukru
1 łyżka masła
1 łyżka śmietanki słodkiej
9 łyżek mleka
2 łyżki kakao
olejek migdałowy
cukier waniliowy (wanilinowy)
2 filiżanki (szklanki) płatków owsianych
Wszystkie produkty oprócz olejku i płatek owsianych gotować w garnku. Potem dodac olejek i platki dokladnie wymieszać i wykladać łyżką na blaszke (na pergaminie albo papierze do pieczenia) jak ostygną można zjeść ;) smacznego

http://farm6.static.flickr.com/5250/5360642350_98a99f2d8c.jpg

jeśli chodzi o ciasta to mogę polecić strone z której ja piekę, są ciasta łatwiejsze i szybkie do zrobienia ale i bardziej praco- i czasochłonne, ale zawsze wychodzą i znikają w 5 minut z talerza :)

arabeskawaniliowa.blogspot.com/

Mój pomysł na dzisiejszą szybką "obiadokolację"
SZASZŁYKI składniki:
filety z kurczaka
cukinia
papryka żółta i czerwona
pieczarki
cebula
suszone pomidory

podawać można np. z:
ryżem, ziemniakami, pieczywem, kaszą, sałatką, sosem...

u mnie wystąpiły jednak bez dodatków





Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-03 20:34 przez onatalio.

Cytat
amz1
jeśli chodzi o ciasta to mogę polecić strone z której ja piekę, są ciasta łatwiejsze i szybkie do zrobienia ale i bardziej praco- i czasochłonne, ale zawsze wychodzą i znikają w 5 minut z talerza :)

arabeskawaniliowa.blogspot.com/

O tak ten blog jest super:):) też z całego serca mogę polecić:)

Ja mam dużo takich przepisów szybkich i tanich ale nie mam czasu pisać tyle:) naj wyżej wieczorem coś wam napiszę:)

to poproszę o jakieś :))

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.478

ja kocham piec i gotować:) niewiele fotek mam ale postaram się robić i wstawiać . byłoby fajnie, żeby wątek się rozrósł. szybki i niedrogi obiad to pulpeciki z jajka np



basia150609 te ciasteczka wyglądają smakowicie, na pewno spróbuję!! Dziewczyny! dzielcie się swoimi przepisami!!

Przepis na pyszny obiad ; Cordon bleu
czyli roladki drobiowe
2 porcje;
2 filety lub 1podwojny
2plastry szynki
2 plasterki sera zoltego
pol pomidora
2listki natki pietruszki
bula tarta
maka
jajko
sol, pieprz

Filety rozbijasz przez folie na cienkie plastry . Oproszasz z 2-och stron sola i pieprzem. Do srodka dajesz po 1 plasterku szynki, serka, i kawalek pomidorka oraz natke pietruszki (w rezultacie to mozna uzyc dowolnych ulubionych skladnikow ktore chcesz wlozyc do srodka). Obtaczasz w mace , jajku i bulce tartej i smazysz . wbrew pozorom to jest szybkie danie a jakie sycace. Polecam;)

Cytat
jamajka91
z czystym sercem polecam blog tutaj na szafie 'Miłość w brzuchu mam " autorki AskaPM. Nauczyłam się gotować, serio
Cytat
onatalio
Ja ostatnio trafiłam gdzieś na fajny baaaaardzo prosty pomysł na ciasteczka z nadzieniem jabłkowym.

Z gotowego ciasta francuskiego należy wyciąć kwadraty, na środek każdego nałożyć niewielką porcję nadzienia jabłkowego (ja kupuję gotowy mus jabłkowy), można też z jabłek przyrządzić samemu marmoladę, następnie pozawijać rogi do środka i wstawić do piekarnika na 15-20 minut.


Planuję wypróbować przepis w najbliższym czasie, wtedy wstawię subiektywną ocenę.
Ale przeglądając zdjęcia w internecie już wam mówię że ciasteczka są godne uwagi :)

czyżby u AskaPM widziałaś?:D


Haaa, dokładnie tak! inaczej bym tego przepisu już nie znalazła drugi raz, dzięki ,-)
a ciasteczka zrobiłam wczoraj z dodatkiem migdałów i odrobiny serka waniliowego, wyszły perfekcyjne! niestety tak szybko zniknęły że nie zdążyłam zrobić nawet jednej fotki. w każdm razie bardzo polecam! trzeba tylko bardzo starannie skleić, nalepiej białkiem z jajka, wtedy nic nie wypłynie ze środka

dziewczyny dawaj cie więcej :)

Ja np wczoraj robiłam:
pulpety w sosie pomidorowym z kluskami:)
1kg mięsa z łopatki
4 jaja
przyprawy: zioła prowansalskie, pieprz, sól, koper, natka pietruszki (można dodać takie przyprawy jakie się chce)
szklanka kaszy manny lub bułki tartej
Wszystko razem połączyć i formować malutkie kuleczki, smażyć na złoty kolor o 2 stron.

W garnku robimy bulion (ja wzięłam rosół który mi został) do gotującego się bulionu dodajemy pulpeciki i gotujemy jakieś 15min. Dodajemy koncentrat według uznania u mnie mały słoiczek, pogotować chwilę i dodać śmietanę u mnie 500ml. Doprawić, dodać czosnek (kilka ząbków) i chwilkę pogotować. Podawać z kluskami.

a ja polecam sałatkę z kalafiorem i fetą
potrzebne składniki:
kalafior (musi być troszkę twardszy, żeby się nie rozleciał w sałatce)
pomidor,
papryka czerwona,
kukurydza z puszki,
ser feta,
ogórek marynowany,
szczypiorek
wszystko ze sobą mieszamy, dodajemy łyżkę śmietany, może być odrobina majonezu. Dodajemy pieprz i przyprawę do sałatek (albo sól- jak kto woli :p)
i gotowe! pyycha

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jak otworzyć kokosa? pomocy!