Obecnie rozmawiamy o:

zakupy w sieci

gorący temat

Zapalenie pęcherza

20 minut temu

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cześć dziewczyny!
Znacie jakieś sprawdzone i proste przepisy na ciasta, obiady lub inne pyszności?
Coś co mogę zrobić w 30 minut?
W kuchnie nie czuję się zbyt pewnie, więc przepisy największych kuchennych sław w moim wypadku odpadają.

Nie należę do osób, którym gotowanie sprawia radość, więc poszukuję przepisów na dania, które zrobię w kilka "sekund" i nie spędzę w kuchni całego dnia.

Z moich sprawdzonych sposobów na szybkie dania/smakołyki polecam muffinki, zapiekankę makaronową z tuńczykiem i oczywiście wszelkiego rodzaju sałatki:)

A Wy macie jakieś fajne i proste przepisy?
Podzielcie się! :)

tez chetnie sie dowiem:D

naleśniki,spaghetti,placki ziemniaczane,placki z jabłkiem,ryż z cynamonem:D,tortelinni z miesem,pulpety w sosie koperkowym....z ciast to sernik na zimno

ja polecam przepis na pieguski ciasteczka sa pyszne , naprawde warto sprobowac :)
1 kostka miękkiego masła
1 szklanka cukru
1 jajko
2,5 szklanki mąki
1/2 łyżeczki soli
1/2 łyżeczki sody
1,5 tabliczki gorzkiej czekolady
1 szklanka orzechów włoskich

Czekoladę pokroić w kostkę, orzechy posiekać, ale dość grubo.
Masło utrzeć z cukrem, dodać jajko i wymieszać. Dodać mąkę, sodę, sól i dokładnie wymieszać (można zmiksować).
Do masy dodać orzechy i czekoladę (można podzielić i jedne zrobić z orzechami, a drugie z czekoladą).
Piekarnik rozgrzać do temp. 200 stopni.
Z masy robić małe kuleczki (wielkości orzecha włoskiego) i układać na blaszce, zachowując dość duże odstępy, ponieważ ciasteczka się "rozpłyną".
Piec 10-15 minut.

takich dobrych jeszcze nie jadlam :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-25 10:14 przez paulyna11.

oo paulyna11 dzięki za przepis :)
zrobię te pieguski i się pochwalę

Czekam też na kolejne (proste) przepisy! :)

Cytat
paulyna11
ja polecam przepis na pieguski ciasteczka sa pyszne , naprawde warto sprobowac :)
1 kostka miękkiego masła
1 szklanka cukru
1 jajko
2,5 szklanki mąki
1/2 łyżeczki soli
1/2 łyżeczki sody
1,5 tabliczki gorzkiej czekolady
1 szklanka orzechów włoskich

Czekoladę pokroić w kostkę, orzechy posiekać, ale dość grubo.
Masło utrzeć z cukrem, dodać jajko i wymieszać. Dodać mąkę, sodę, sól i dokładnie wymieszać (można zmiksować).
Do masy dodać orzechy i czekoladę (można podzielić i jedne zrobić z orzechami, a drugie z czekoladą).
Piekarnik rozgrzać do temp. 200 stopni.
Z masy robić małe kuleczki (wielkości orzecha włoskiego) i układać na blaszce, zachowując dość duże odstępy, ponieważ ciasteczka się "rozpłyną".
Piec 10-15 minut.

Te ciasteczka są super, u mnie wszystkim smakują :) Tylko, że ja daję szczyptę sody, resztę proszku do pieczenia (nie lubię mocnego sodowego posmaku). Do ciasta dodaję też rodzynki, mak, wiórki kokosowe, ryż preparowany, czasami płatki kukurydziane i skórkę pomarańczową - co tylko przyjdzie mi do głowy i stwierdzę, że się nadaje :D

Ja ostatnio trafiłam gdzieś na fajny baaaaardzo prosty pomysł na ciasteczka z nadzieniem jabłkowym.

Z gotowego ciasta francuskiego należy wyciąć kwadraty, na środek każdego nałożyć niewielką porcję nadzienia jabłkowego (ja kupuję gotowy mus jabłkowy), można też z jabłek przyrządzić samemu marmoladę, następnie pozawijać rogi do środka i wstawić do piekarnika na 15-20 minut.


Planuję wypróbować przepis w najbliższym czasie, wtedy wstawię subiektywną ocenę.
Ale przeglądając zdjęcia w internecie już wam mówię że ciasteczka są godne uwagi :)

z czystym sercem polecam blog tutaj na szafie 'Miłość w brzuchu mam " autorki AskaPM. Nauczyłam się gotować, serio

Cytat
onatalio
Ja ostatnio trafiłam gdzieś na fajny baaaaardzo prosty pomysł na ciasteczka z nadzieniem jabłkowym.

Z gotowego ciasta francuskiego należy wyciąć kwadraty, na środek każdego nałożyć niewielką porcję nadzienia jabłkowego (ja kupuję gotowy mus jabłkowy), można też z jabłek przyrządzić samemu marmoladę, następnie pozawijać rogi do środka i wstawić do piekarnika na 15-20 minut.


Planuję wypróbować przepis w najbliższym czasie, wtedy wstawię subiektywną ocenę.
Ale przeglądając zdjęcia w internecie już wam mówię że ciasteczka są godne uwagi :)

czyżby u AskaPM widziałaś?:D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-28 19:29 przez jamajka91.

Mój mąż robi muffinki w mikrofalówce, czas wykonania z "upieczeniem" jakieś 10 min, akurat na niezapowiedzianych gości :D

Poza tym jak mi się obiadu nie chce robić to wyciągam mrożonkę hortexu [gotowe mrożone mieszanki na zupy] i mam obiad w 12 - 15 min.

Jak mi się coś przypomni to napiszę

Cytat
Justysia_q
Mój mąż robi muffinki w mikrofalówce, czas wykonania z "upieczeniem" jakieś 10 min, akurat na niezapowiedzianych gości :D


w mikrofalówce?? :O

mini pizze z patelni.

1jajko
3 łyżki mąki
3 łyżki mleka

sól, pieprz, oregano

keczup do koloru do ciasta

i wtedy to co już masz ;p
potarty ser
pieczarki
papryka
pomidor
kielbasa (parówki, wędliny)
wszystko pokrój w kostkę (prócz sera)

wszytsko razem wymieszaj (widelcem, łyżką)
i smaż na patelni po 3 lub 4 placki.
na to ketchup :)
smacznego :)


ciacho z mikrofalizły/b]

mąka [4 łyżeczki]
cukier [6 łyżeczek]
jajka [1 szt.]
kakao [2 łyżeczki]
olej słonecznikowy [3 łyżeczki] (ogólnie olej roślinny)
mleko [4 łyżeczki]
proszek do pieczenia [0.5 łyżeczki] (uwaga, żeby nie przesadzić, pół łyżeczki wystarcza!)

Wszystkie składniki łączymy i dokładnie mieszamy.
Umieszczamy w kubku lub miseczce, zależnie od upodobania ;)
Wstawiamy do mikrofalówki ok. 700-800W, 3-4 minuty.
Wyjmujemy, czekamy aż przestygnie i możemy wcinać :)

Przepis można modyfikować: dodawać olejki do ciasta, cynamon, przyprawę korzenną, rodzynki i wszystko co nam przyjdzie do głowy.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-29 12:33 przez basia150609.

Ja mogę podzielić się przepisem na bardzo prostego murzynka, piekłam w sobotę :)

Składniki:
3 szklanki mąki
2 łyżki kakao
1 łyżeczka sody
1/2 kostki margaryny ( roztopić)
3 jajka
1 szklanka cukru
cukier waniliowy
1/2 sloika dżemu
1 szklanka mleka

Ja zaczynam od ucierania jajek z cukrem, potem dodaję resztę składników, mieszamy tak aby powstała gładka masa. Wylewamy ciasto do blaszki wysmarowanej tłuszczem i posypanej bułką tartą. Piec około godzinki w 180 stopniach. Zawsze sprawdzam czy ciasto jest dobre zapałką lub drutem (takim od robienia swetrów:P), wbijam ostrożnie w środek, ciasto jest gotowe jeśli nic nie przywiera do zapałki/druta.

Polewka:
Roztopić trochę margaryny (1/4 lub 1/3 kostki), dodać ok pół szklanki cukru i 2-3 łyżki kakao. Zagotować. Jak przestygnie wylać na ciasto. Ciacho pyszne i naprawdę szybkie :)

A z szybkich obiadów to wczoraj robiłam szaszłyki :) Użyłam kiełbasę, boczek, paprykę i cebulę. Wszystko pokrojone w kawałki nabijamy na przemian na patyczki do szaszłyków. Układamy na 'żeberkach' z piekarnika albo na blaszcze, polewamy troszkę olejem, doprawiamy (np przyprawą do szaszłyków). Pieczeny w piekarniku ok 50 min. Ja podaję z bułkami, pyszotka :)

Kotlety mielone też są bardzo szybkie do przygotowanie, z ziemniakami i burakami smakują najlepiej :) Ja czasem do mielonych dodaję poszatkowaną białą kapustę i wtedy podaję z ryżem i sosem pomidorowym.

Cytat
onatalio
Ja ostatnio trafiłam gdzieś na fajny baaaaardzo prosty pomysł na ciasteczka z nadzieniem jabłkowym.

Z gotowego ciasta francuskiego należy wyciąć kwadraty, na środek każdego nałożyć niewielką porcję nadzienia jabłkowego (ja kupuję gotowy mus jabłkowy), można też z jabłek przyrządzić samemu marmoladę, następnie pozawijać rogi do środka i wstawić do piekarnika na 15-20 minut.


Planuję wypróbować przepis w najbliższym czasie, wtedy wstawię subiektywną ocenę.
Ale przeglądając zdjęcia w internecie już wam mówię że ciasteczka są godne uwagi :)


ja piekę takie z czekoladą (nutella lub wszlkie jej pordróby;) ) i bananami. znikają w 5minut:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-29 12:51 przez werza.

na moim blogu zamieszczam wiele przepisów na proste, szybki i tanie dania. Mam nadzieję, że znajdziesz coś dla siebie :)
http://bizneswoman-w-kuchni.blogspot.com

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

tanie przepisy na obiad