Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

42 minut temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

2 śniadanie do pracy :)

07 paź 2012 - 21:13:08

MAROX
Wiesz kolego na budowie musi być kotś kto zarządza pracownikami i właśnie taką funkcję pełnię, jestem inżynierem budowy, niedługo będę kierownikiem
a budowa to nie tylko kładzenie glazury czy szpachlowanie to też instalacje, wentylacja, no i lanie betonu całymi megatonami.
No ale skąd możesz o tym wiedzieć :P


Dzięki dziewczyny fajne pomysły macie!! właśnie tworzę sobię spis przepisów na śniadanie i lunch, będę miała do wyboru do koloru w zależności od tego co znajdę w lodówce :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-07 21:15 przez j_ulka.

zweryfikowana
Posty: 2.888
Ostrzeżenia: 2/5

2 śniadanie do pracy :)

07 paź 2012 - 21:13:20

Cytat
fushigi
Mam troche mobilizacji i wywalam jutro wszystkie zupki i gorące kubki :)

No to się cieszę!

Powiem Wam szczerze, że jedząc zdrowo + niewiele ćwiczeń (bardzo nieregularnie, mam problemy z kręgosłupem i muszę się oszczędzać) przez 8 miesięcy schudłam 12 kg - to chyba niezły wynik, co? :)
No i już od dawna zamierzam założyć bloga z łatwo dostępnymi przepisami na dietetyczne potrawy :)

Ale jakoś ciągle nie mam odwagi ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-07 21:17 przez abotak.

2 śniadanie do pracy :)

07 paź 2012 - 21:17:04

Cytat
abotak
Cytat
fushigi
Mam troche mobilizacji i wywalam jutro wszystkie zupki i gorące kubki :)

No to się cieszę!

Powiem Wam szczerze, że jedząc zdrowo + niewiele ćwiczeń (bardzo nieregularnie, mam problemy z kręgosłupem i muszę się oszczędzać) przez 8 miesięcy schudłam 12 kg - to chyba niezły wynik, co? :)

jasne że tak!!!
ja od lutego do lipca czyli 6 miesięcy schudłam 7,5kg ;) teraz utrzymuję wagę ;)

2 śniadanie do pracy :)

07 paź 2012 - 21:18:18

fajny temat;)

ja do pracy sobie robiłam sałatki, pomidory faszerowane pieczarkami i serem fetą, makaron z sosem pomidorowo-pieczarkowym, ryż z-czym-popadnie (kurczak, jajko, pieczarki, pomidor, papryka, cebula, etc), a z kanapek to grahamka "na tradycyjnie". lubię też brokuły z jajkiem z lekkim sosem jogurtowym.

zweryfikowana
Posty: 2.888
Ostrzeżenia: 2/5

2 śniadanie do pracy :)

07 paź 2012 - 21:20:43

Jeśli mowa o brokułach, to polecam zupę krem z tychże z dodatkiem sera pleśniowego Lazur. Pychotka! A sycące jak nie wiem co! Mała miseczka a najada jak wielki obiad z mięchem ;)

2 śniadanie do pracy :)

07 paź 2012 - 21:21:49

Sałata/rukola/roszponka, mozarella/feta, pomidor/ogórek, grzanki :)

Makaron/kuskus, pomidory suszone, rukola/roszponka, oliwa z oliwek


Jogurt naturalny a do tego pokrojone w paseczki i maczane w nim marchewka, seler naciowy, papryka i co kto lubi ;)

2 śniadanie do pracy :)

07 paź 2012 - 21:21:57

uwielbiam ser lazur!!! mmm śmierdzi ale jest cudny ;)

zweryfikowana
Posty: 2.888
Ostrzeżenia: 2/5

2 śniadanie do pracy :)

07 paź 2012 - 21:25:07

Cytat
j_ulka
uwielbiam ser lazur!!! mmm śmierdzi ale jest cudny ;)

W zupie go prawie w ogóle nie czuć a idealnie komponuje się z brokułami :)

2 śniadanie do pracy :)

07 paź 2012 - 21:26:20

też bym tak chciała w kółko jem kanapki,jogurt czy zupki chińskie muszę sie jednak wziązć za siebie,fajne macie pomysły już wiem co jutro będę miała na obiad w pracy:)

zweryfikowana
Posty: 2.888
Ostrzeżenia: 2/5

2 śniadanie do pracy :)

07 paź 2012 - 21:33:29

Ja jestem właśnie w trakcie gotowania obiadku do pracy :)

Pierś z kurczaka dzielimy na mniejsze części, doprawiamy solą, pieprzem i pieprzem cayenne. Kroimy małą cebulę w kosteczkę. Mieszamy wszystko razem, dodajemy odrobinę oliwy z oliwek.
Całość zawijamy w folię spożywczą, na wierz kładziemy plasterki pomidora. Zawijamy i wkładamy do piekarnika na około 20 minut w temperaturze 180 stopni. I to wszystko!
Kurczak jest delikatny i soczysty a do tego bez grama zbędnego tłuszczyku ;)

Do uzupełnienia gotuję sobie ryż brązowy a z obiadu została mi marchewka z groszkiem. To do plastikowego pojemnika i obiad gotowy! Nie ma zupek, jest zdrowo i pożywnie i ciało jest zadowolone ;)

2 śniadanie do pracy :)

07 paź 2012 - 21:37:32

abotak

brzmi pysznie ;)
ja już zrobiłam sobie na 1 śniadanie kanapkę z ciemnej bułki z sałatą ogórkiem i serkiem śmietankowym, a na lancz sałatkę (sałata+pomidor+ogórek+kapary+oliwk czarne+kotlet mielony pokrojony w kostkę - został z obiadu+ sos winegret - bez soli bo dosolę przed jedzeniem żeby pomidory nie puściły soku i nie zrobia się breja)

ja jak wracam z pracy to robię normalny obiad dla siebie i męża więc nie chcę jeść nic bardzo sycącego o tej 13-14 bo o 17 mam właśnie obiad w domu :)

zweryfikowana
Posty: 2.888
Ostrzeżenia: 2/5

2 śniadanie do pracy :)

07 paź 2012 - 21:43:53

Oj, też brzmi rewelacyjnie!
No ja robię tak, że gotuję wieczorkami obiad i ja swój biorę do domu a mój M. je go sam ;)
Kolacje zazwyczaj jadamy razem ;)

2 śniadanie do pracy :)

07 paź 2012 - 22:02:13

z tym blogiem to fajny pomsył:)

ja uwielbiam gotować!, a najbradziej z resztek ;) wtedy jestem w swoim żywiole :)

2 śniadanie do pracy :)

08 paź 2012 - 10:44:18

ja tam uwielbiam sałatke makaronową wg. poniższego przepisu:

-makaron gwiazdki (ugotowany)
-ser żółty potarkowany na małych oczkach dodany do jeszcze gorącego makaronu odcedzonego który mieszamy drewnianą łyżką w celu roztopienia sie
reszta składników dodawana na zimno (po ostygnięciu makaronu z roztopionym serem) i pokrojone w drobną kostke:
-ogórki kiszone lub najlepiej konserwowe (korniszony)
-wędlina
-papryka konserwowa

oraz spoiwo czyli majonez hellmans babuni, a także sól i pieprz do smaku.

taki zestaw to samodzielnie zjadam nawet całą duuuużą mise w przeciągu godziny :)
ale kto co lubi. potem tylko w celu wzięcia na wynos pakujemy w jakiś
słoik lub opakowanie na wynos tzw. segment trojaka (jedno opakowanie z pośród trzech, pakujemy do torby lub torebki wraz z łyżeczką herbacianą jeśli w pracy brak takowych i zajadamy się :)

pozdrawiam i życzę smacznego

zweryfikowana
Posty: 798
Ostrzeżenia: 1/5

2 śniadanie do pracy :)

08 paź 2012 - 10:48:48

Może granola z owocami? Szybkie do zrobienia, a jakie smaczne?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

zapiekanka ziemniaczana