Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

2 śniadanie do pracy :)

07 paź 2012 - 18:28:43

kobieta na budowie ? troszke to dziwne. ciekawe co Ty tam robisz? bo wątpie byś wykonywała typowo męskie roboty jak kładzenie glazury i terakoty lub murowanie ścian czy kopanie fundamentów szpachlowanie gipsowanie i tak dalej.

a jeśli w jakiejś pracy jest kuchenka mikrofalowa to z wieczorka można zrobić np. pierogi z serem lub z twarogiem ( różnica nie tylko w nazwie ale i w składnikach czyli w pierogach z serem jest ser żółty potarkowany na grubych oczkach a pierogi te są smażone bez gotowania), czy jakieś naleśniki lub pierogi leniwe potocznie zwane kopytkami. lub ew. na kromke chleba położyć plasterek szynki i sera żołtego i zapiec w ten sposób mamy zapiekanke :)

2 śniadanie do pracy :)

07 paź 2012 - 18:30:58

ja lubie sobie pokroic papryke w paski i zajadac:P

2 śniadanie do pracy :)

07 paź 2012 - 18:32:22

nie mogę już patrzeć w pracy na podgrzewany żółty ser!! bleeeh :P

2 śniadanie do pracy :)

07 paź 2012 - 18:34:50

Cytat
MAROX
kobieta na budowie ? troszke to dziwne. ciekawe co Ty tam robisz? bo wątpie byś wykonywała typowo męskie roboty jak kładzenie glazury i terakoty lub murowanie ścian czy kopanie fundamentów szpachlowanie gipsowanie i tak dalej.

dziwne masz myslenie. coraz wiecej kobiet ksztalci w kierunku budownictwa i pracuje w zawodzie... Sama znam kobitke ktora jest tzw szefem budowy.

2 śniadanie do pracy :)

07 paź 2012 - 18:40:41

Polecam sałatki, grecka czy gyros to nie będę tłumaczyć, ale znam też przepis na pyszną sałatkę z makaronu ryżowego (czyli makaronu, który wygląda jak ryż), do tego kurczak w przyprawie złocistej smażony na patelni, ogórek zielony, kukurydza, koperek i trochę majonezu.
Może się wydawać, że nic specjalnego, ale jest pyszna, sama chyba jutro zrobię :)

zweryfikowana
Posty: 834
Ostrzeżenia: 4/5

2 śniadanie do pracy :)

07 paź 2012 - 18:43:56

Cytat
j_ulka
Dziewczyny mam dość jedzenia w pracy chemicznych świństw - (zalewane kubki z makaronem czy czymś co przypomina breje a nazywa się ziemniaki z boczkiem)

W pracy powinnam zjeść dwa posiłki o 9 śniadanie, a o 14 z angielskiega lancz ;)
Na śniadanie zazwyczaj robię kanapki z ciemnego pieczywa z serkiem śmietankowym i pomidorem/ogórkiem
Na lancz sałata z pomidorem, ogórkiem, oliwkami, papryką z sosem winegret i np z kurczakiem albo jajkiem.

No dobra to menu na jeden dzień, a zostają jeszcze 4 dni do zagospodarowania.
Wymyśliłam jeszcze na śniadanie serek wiejski z pomidorem i oliwą z oliwek. I Jogurt z owocami (np banan, jabłko, kiwi) i miodem. A na lancz czasami jak robię gulasz i zostaje mi trochę, zawijam farsz w ciasto francuskie, piekę i powstaje pieróg)

Dziewczyny pomóżcie wymyślić jeszcze coś co można szybko zrobić w domu i zabrać ze sobą w plastikowym pojemniku.

tylko uwazaj z ciastem francuskim ono jest b. tluste i ma duzo kalorii ;)

2 śniadanie do pracy :)

07 paź 2012 - 18:51:18

Możesz przygotować sobie naleśniki i wpakować do nich sałatkę owocową np :)

Albo upiecz ciasteczka owsiane na śniadanie (przygotowuje je się ok 20min), albo bułeczki z mąki razowej z farszem z warzyw (podsmażona papryka, cebula, pomidory, może być mięso mielone np, marchewka, groszek..., bułeczki przygotowuje się tak jak pączki, tyle, że ze słonego ciasta i do piekarnika :)).

2 śniadanie do pracy :)

07 paź 2012 - 18:53:52

Podpinam się pod wątek,bo mam ten sam 'problem' ;d :)

zweryfikowana
Posty: 2.295
Ostrzeżenia: 1/5

2 śniadanie do pracy :)

07 paź 2012 - 18:56:38

Cytat
MAROX
kobieta na budowie ? troszke to dziwne. ciekawe co Ty tam robisz? bo wątpie byś wykonywała typowo męskie roboty jak kładzenie glazury i terakoty lub murowanie ścian czy kopanie fundamentów szpachlowanie gipsowanie i tak dalej.

a jeśli w jakiejś pracy jest kuchenka mikrofalowa to z wieczorka można zrobić np. pierogi z serem lub z twarogiem ( różnica nie tylko w nazwie ale i w składnikach czyli w pierogach z serem jest ser żółty potarkowany na grubych oczkach a pierogi te są smażone bez gotowania), czy jakieś naleśniki lub pierogi leniwe potocznie zwane kopytkami. lub ew. na kromke chleba położyć plasterek szynki i sera żołtego i zapiec w ten sposób mamy zapiekanke :)

Człowieku, ona rządzi tymi co kładą glazurę czy murują ściany ;] Trochę "chamski" komentarz.


Julka, rób sałatki :) Pyszne i zdrowe :) Z jogurtem, kurczakiem, pomidorkami i cokolwiek wymyslisz :)

2 śniadanie do pracy :)

07 paź 2012 - 19:02:48

MAROX ja od dziecka marzyłam,że będę seksowną Panią kierownik na budowie:P a zostałam Panią mgr."od zwierząt" :)..i zazdroszczę Julce...a co do jedzenia w pracy to nie wiem bo jestem bezrobotna:P

zweryfikowana
Posty: 2.888
Ostrzeżenia: 2/5

2 śniadanie do pracy :)

07 paź 2012 - 19:03:30

Kochana! Mam ten sam problem, ale nauczyłam się robić obiadki do pracy :)

Na drugie śniadanie zazwyczaj jem albo jogurt z musli, jogurt naturalny z pokrojonymi owocami (teraz śliwki są przepyszne! do tego pokrojone jabłuszko, pół banana, kiwi i czego sobie tylko zapragniesz, wymieszać z jogurtem naturalnym i jestem pełna na kilka ładnych godzin!), albo kanapeczki na szybko z białym serem półtłustym i z dżemem domowym z wiśni (bez cukru:P)
Na obiad najczęściej mam kurczaka - albo z serkiem mascarpone, pomidorami i świeżą bazylią + makaron razowy, albo kurczak z piekarnika z cebulką na ostro z ryżem brązowym, albo coś a'la spaghetti ze świeżych pomidorów.

Mam mnóstwo pomysłów! Jak zrobić coś z niczego a do tego się nie narobić :P Zazwyczaj gotowanie zajmuje mi 15 do 30 minut a mam poczucie, że zdrowo się odżywiam :)

2 śniadanie do pracy :)

07 paź 2012 - 19:07:36

Proponuje robić sobie sałatki. Ja sama mam podobnie jak Ty przerwy i jem zawsze ile wlezie :D Na I śniadanie jakieś kanapki, bułki, a na drugie zalewam gorący kubek + kanapka, różne ciastka, drożdżówki, sałatki, raz nawet moja koleżanka zupę ugotowała i wzięła do pracy to odgrzewałyśmy ją w misce z wrzącą wodą, tak żeby szybko zjeść

zweryfikowana
Posty: 2.888
Ostrzeżenia: 2/5

2 śniadanie do pracy :)

07 paź 2012 - 19:17:48

Ja całe szczęście w pracy mam mikrofalówkę :) Dziewczyny! Nie jedźcie tego świństwa typu gorący kupek czy zupka chińska! Nie problem sobie coś ugotować i wziąć "na wynos! Jestem za zdrowym jedzeniem! :)

2 śniadanie do pracy :)

07 paź 2012 - 19:25:30

Mam troche mobilizacji i wywalam jutro wszystkie zupki i gorące kubki :)

2 śniadanie do pracy :)

07 paź 2012 - 19:38:34

ja robię czasem paszteciki-w ciasto drożdzowe (jak na pizzę)zawijam pół parówki,trochę papryki, co tam jest pod ręką i sos pomidorowy, żeby nie było za suche:)
też jestem zdania że zupki instant to sama chemia i zło ale czasem się łamie i jem;) mimo to staram się zdrowo odżywiać i zupka w proszku to ostateczność:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-07 19:47 przez joanna0590.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

poezja zmysłów