Obecnie rozmawiamy o:

Gdzie nad morze tanio

gorący temat

Dom - remont i budowa

wczoraj o 17:50

róże mydlane

wczoraj o 16:26

doskonałe jedzenie

wczoraj o 13:59

odzież robocza online

wczoraj o 12:53

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 492
Ostrzeżenia: 1/5

kukurydza w kolbie

30 wrz 2012 - 12:57:18

wyszukalam na jakims forum ze gotuje sie ja do 10 min,natomiast na jescze innym ze minimum 30 min,jedni polecaja solic,inni odradzaja bo ponoc jest twardsza.macie jakis sprawdzony "przepis"? ile gotowac i jak z tą solą?dodam,ze czytalam takze aby dodac pol lyzeczki cukru.

kukurydza w kolbie

30 wrz 2012 - 13:03:30

Ja zawsze robię tak, wstawiam wodę, dodaję do niej łyżeczke soli, czekam aż woda się zagotuje, do wrzącej wody wkładam kukurydzę i słodzę (ilość cukru zalęży od tego czy będziesz ją jadła na słono czy na słodko) i gotuję pod przyryciem 10-13minut (trzeba sprawdzać miękkość). Najważniejsze żeby nie przegotować kukurydzy, bo wtedy trzba będzie ją gotować jeszcze raz i to ok godziny. I oczywiście najlepiej jak kukurydza jest świeża, bo teraz już raczej można spotakć starą kukurydzę i często jest niedobra.

kukurydza w kolbie

30 wrz 2012 - 13:06:48

30min? Ja daję do mikrofalówki na 5 min :D Do głębokiego talerza nalewam wody, wsadzam kukurydzę,na 5 min i gotowe. Potem posolić albo polać masłem i jeść! :D

zweryfikowana
Posty: 492
Ostrzeżenia: 1/5

kukurydza w kolbie

30 wrz 2012 - 13:09:27

wlasnie wstawilam do wrzatku do lekko posolonej wody,tylko woda nie do konca przykrywa mi kukurydze,mam ja przewracac?jak tak to co ile?

kukurydza w kolbie

30 wrz 2012 - 13:14:29

wody się nie soli bo trwardnieje, zreszta po co jak można solić pozniej? o.O

kukurydza w kolbie

03 paź 2012 - 10:13:24

Ja gotuję maks 15 minut.
Dodaję sól do wody.

Potem wyjmuję, smaruję masełkiem i solę jeszcze i jest pysznie :D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Granat - jakie danie?