Obecnie rozmawiamy o:

dieta i trening

gorący temat

dieta przy cukrzycy

11 minut temu

motywacja na diecie

45 minut temu

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Chcę zrobić Ukochanemu tort-ciasto :) i wybrałam biszkopt przekładany karpatką, toffi i bitą śmimetaną (taki 3bit). Uwielbiam :D

Zdedcydowałam się na biszkopt dra oetkera, ale nigdy jeszcze nie kupowałam i teraz mam pytanko:
jak go upiekę to mogę go przekroić na pół? Czy to taki jednorazowy ,,placek" wyjdzie?

Najlepiej jakbym mogła go przekroić tak bym miała 3 ,,placki" ale nie wiem jak duży on rośnie. Będę w tortownicy go robiła :) A musi wyjść bo to na urodziny i będą znajomi i wolałabym nie zrobić gafy :P

Próbowałyście już go robić? Jak wychodzi?

nie próbowałam ja kupuję gotowe tylko masy robię sama:D ale jestem ciekawa:D

Nie wiem jaki wychodzi ten biszkopt...ale nie lepiej zrobić samemu?

Lepiej zrobić samemu ten biszkopt jest pewny i nawet jak jesteś beztalencie do biszkoptów to na pewno i tak Ci się uda http://www.mojewypieki.com/przepis/biszkopt-przepis-ii

Jak spróbujesz go "przekroić" nicią dentystyczną to uda Ci się nawet jeśli będzie dość cienki

No weźcie nie śmiejcie się :P hehehe :) ,,placek" no bo placek tylko taki puszysty z tortownicy :P

No właśnie bałam się że jak sama upiekę to może nie wyjść :P Ale milena1706 dziękuję za link, popatrzę sobie może się skuszę :P choć robiłam ciasta z paczki i wychodziły dobre :P ale to fakt, tutaj to tylko sam biszkopt.

Właśnie nie chcę kupować gotowego bo taniej mi wyjdzie kupić dra oetkera (niecałe 2 zł za opakowanie) niż gotowy, u mnie mam za 8 - 10 zł w sklepie ;/

Ale nad zrobieniem samej pomyślę :)

Dzięki Dziewczyny :)

najlepiej zrobić samej przecież to tylko biszkopt, ciasto z proszku strasznie mnie to bawi, tak samo jak placki ziemniaczane z proszku itp.

zweryfikowana
Posty: 1.536
Ostrzeżenia: 1/5

Zrób lepiej sama, albo kup już trzy gotowe w markecie :) Są całkiem niezłe, jak na te "kupne" ;)

Lepiej zrób sama,to nie takie trudne tylko trzeba znać zasady- między innymi nie otwierać piekarnika tak z 15min po wyłączeniu grzania,to biszkopt nie opadnie :) I będzie zdecydowanie wyższy i bardziej puszysty. Choć w tamten piątek robiłam "Czarny las" z pudełka (:P) i biszkopt wyszedł całkiem wysoki,bez problemu przekroiłam go nitką :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dietetyczna Kolacja Dzień Chłopaka