Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

"cos z niczego" :)

22 sie 2012 - 01:17:26

Hej:)
szukam jakis przepisow na szybkie dania, kiedy w lodówce "pustki" , czyli, że nie mamy w domu nic wyszukanego, a chcialoby sie szybko przygotowac cos zjadliwego.. :) mam na mysli cos w stylu makaronu z serem na patelni, chelba w jajku, mini zapiekanek,
podzielcie się swoimi przepisami :)

"cos z niczego" :)

22 sie 2012 - 01:29:21

oo, ja też jestem ciekawa!:)

"cos z niczego" :)

22 sie 2012 - 01:35:41

omlet - wystarczą jajka :) teraz tanie są pomidory i cukinie więc ja żywię się takim dietetycznym, do tego tanim daniem - ala leczo z cukinii, pomidorów, cebuli i do tego przecier pomidorowy. Szybko, tanio, smacznie. A no i naleśniki to też idealne danie - mąka, jajka, mleko :) do naleśników cokolwiek co się znajdzie w lodówce - albo jakiś ser, podsmażone warzywa, szpinak.

"cos z niczego" :)

22 sie 2012 - 01:36:38

makaron smażony z cebulą jajkiem, groszkiem, dużo pieprzu i polany keczupem. Alboo ryż smażony z cebulką i szynką. Właściwie to można tak kombinować z wszystkim. Ja mogę zjeść nawet sam makaron smażony na oliwie z przyprawami i i tak jest pycha. Oo ja jeszcze robię grzanki z piekarnika z masłem z czosnkiem i bazylią. ser żółty albo camembert w jajku i bułce tartej i smażony. a na deser pieczone jabłko z cynamonem. oo i ryż z cynamonem i śmietaną.

"cos z niczego" :)

22 sie 2012 - 04:04:18

Ja tam często robię tzw. przez moją mamę brejkę :D ..
wrzucam do prodiża ziemniaki pokrojone w plasterki i wszystko co mam w lodowce czyli jakies parowki szynke pora marchewke itp i na gore klade ser zapiekam i to wszystko :D

"cos z niczego" :)

22 sie 2012 - 06:11:00

w biedronce sa tanie gotowe dania, np kluski na parze, zapiec to w mikrofali z serem i gotowe:) mozna ketchupem polac:)

"cos z niczego" :)

22 sie 2012 - 07:20:21

Ja uwielbiam spaghetti czosnkowe jak nie mam nic w lodówce,
Na patelni rozgrzewam tłuszcz, dodaję 3 ząbki cvzosnku rozgniecone, do tego kawałki szynki, czy czegokolwiek tego typu i podsmażam, gdy to się zarumieni, dodaję ugotowany makaron, następnie zieloną pietruszkę poszatkowaną, przyprawiam solą i pieprzem i dodaję żółty ser :) jak ser się roztopi to danie gotowe :) uwielbiam to :P

"cos z niczego" :)

22 sie 2012 - 07:39:43

przede wszystkim omlety: 2 jajka, 2 łyżki mąki, pół łyżeczki proszku do pieczenia, wymieszać i na patelnie:) później posmarować dżemem. w wersji na słono przed wrzuceniem na patelnie dodać skrojoną szynkę i ser i doprawić:)


makaron z jajkiem, po prostu ugotowany makaron wrzucam na patalnie z masełkiem i wbijam jajka, sole i mieszam, uwielbiam to:)


zapieknka z warzyw: ziemniaczki, cukinia, pomidor, papryka, na wszystko kłade troche sera, można dodać szynki i zapiekam.

tosty na patelni: jak mamy chlebek wczorajszy to podsmażamy na maśle i przy koncu kładziemy na kromki plasterek sera, żeby się rozpuścił. mój facet to kocha;)

chleb w jajki. maczamy bułkę/kromkę chleba w jajku i wrzucamy na patelnie. podsmażamy z obu stron. szybko, tanio i smacznie:)

ryż na słodko z jogurtem. gotuje ryż na miękko, wrzucam na talerz, dodaje masła i mieszam, wszystko polewam jakimkolwiek jogurtem. mnie to smakuje:)

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

"cos z niczego" :)

22 sie 2012 - 07:44:22

Wszelakie ciastka z mikrofalówki, jeśli masz różne otręby czy płatki w domu możesz zrobić z nich placki lub tosty. Na placki potrzebujesz 50g płatków owsianych i 25g otrębów - mogą być owsiane, ale np żytnie mają znacznie więcej błonnika, do tego jajko i jak wolisz - brązowy cukier, cynamon etc lub coś nie na słodko. Tosty to 2 łyżki otrębów owsianych na 1 łyżkę pszennych + jajko i dowolne przyprawy słodkie lub ostre i masę wylać na opiekacz [to tak gdzieś na jeden tost, może 1,5.
Ważne, żeby przed upieczeniem czegokolwiek otręby i płatki były zalane wrzątkiem.

Dla mnie najlepszą opcją są wytrawne muffinki, bo pochłoną wszystkie resztki, jakieś ścinki sera, szynki, kilka ostatnich oliwek, niedojedzone jajko na twardo, właściwie cokolwiek, a efekt jest rewelacyjny.

Mam też przepis na pancakes'a z piekarnika - akurat proporcje na jedną sztukę. Dwa jajka ubić na jednolitą masę, dodać po 1/3 szkl mleka i mąki [ja używam mąk pełnoziarnistych, alea białej pewnie też obleci, tyle, że wartości odżywczych przy niej brak], do tego łyżka cukru zwykłego lub brązowego, ewentualnie miodu, melasy czy co tam masz, opcjonalnie cynamon, szczypta soli, zmiksować i wlać do natłuszczonego naczynia - tortownicy, patelni z funkcją pieczenia w piekarniku, no byle było wygodnie to potem wyciągnąć. 20 minut w 200 st, a później 10 minut w 170.

Jeśli masz tortillę lub składniki na nią, to świetną opcją jet sincronizadas z usmażonymi kawałkami kurczaka i szpinakiem. No chyba, że masz gotową salsę, ja wolę szpinak <:

"cos z niczego" :)

22 sie 2012 - 13:25:59

Dzieki dziewczyny:) na pewno wykorzystam w przyszlosci Wasze przepisy :))

"cos z niczego" :)

22 sie 2012 - 13:26:13

Może coś a'la bigos meksykański? Zakładam oczywiście, że oprócz powietrza i światła podczas otwarcia coś jednak w lodówce się znajduje.
Kroimy w kostkę kawałek kiełbasy, podsmażamy z pokrojoną cebulą kilka chwil na oleju (oliwie), dorzucamy (z puszki) odsączoną czerwoną fasolę, kukurydzę i pomidory, kilka minut dusimy. Dodajemy pokrojonego ananasa z puszki i po następnych kilku minutach dolewamy z niego syrop. Dusimy kilkanaście minut i pod koniec doprawiamy według uznania (chili, papryka i/lub inne przyprawy). Przygotowanie tej potrawy trwa max do 40 - 45 minut.

zweryfikowana
Posty: 1.296
Ostrzeżenia: 1/5

"cos z niczego" :)

22 sie 2012 - 23:57:40

pasta jajeczna: wystarczy kilka jajek, szczypiorek, majonez lub jogurt naturalny, musztarda :)

zapiekanka: kiełbasa, ziemniaki, jajka, ser zółty.

chleb w jajku

makaron z pomidorami i przyprawami

zapiekany chleb z pasztetem: na patelni, na masełku przypiekamy chleb posmarowany pasztetem, możemy posypać serem i dodać plasterek pomidora

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

tort okrągły czy ... ?