Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

piersi z kurczaka

04 lip 2009 - 12:52:43

znacie jakis szybki przepis na piersi z kurczaka ? :)

piersi z kurczaka

04 lip 2009 - 12:56:06

kup sobie panierke kamisa:) robilam wczoraj! pycha!!
albo w sose smietanowy z makaronem tagiatelle

piersi z kurczaka

04 lip 2009 - 12:56:14

Zawijane z serem żółtym w środku. W tym trochę musztardy i masła ;) No i oczywiście wypanierować. Albo kup Pomysł na kurczaka w sosie ziołowo-śmietanowym...PYCHA!!!

Czasami smażę jak kotlety, ale w kawałkach nie rozbitych. Tylko trzeba oczywiście pierś na jakieśdwie trzy części podzielić ;) Wychodzą takie kawałki mięsa w panierce jak z KFC.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-07-04 12:58 przez mozaika.

zweryfikowana
Posty: 591
Ostrzeżenia: 1/5

piersi z kurczaka

04 lip 2009 - 12:58:02

z zoltym serem ... wychodza male kotleciki... pycha:)

piersi z kurczaka

04 lip 2009 - 13:05:50

niestety jestem chora i wyjscia do sklepu sa mi zabronione a mozeciie mi doklandiej napisac przepis z tymi kotlecikami?

zweryfikowana
Posty: 591
Ostrzeżenia: 1/5

piersi z kurczaka

04 lip 2009 - 14:06:40

2 lyzki maki, 2 lyzki majonezu, troche ketchupu ,jajko, sol ,pieprz
piesc kroisz na male kawalki...
wszytskie mieszasz, ukladasz na patelni tworzac male placuszki... smazysz na zloty kolor i gotowe:)

piersi z kurczaka

04 lip 2009 - 14:10:57

albo prościej i trochę 'lżej' (na żołądku ;D) :
mąka, jajko, sól, pieprz- wymieszać i obtoczyć w mące :)

zweryfikowana
Posty: 4.655
Ostrzeżenia: 2/5

piersi z kurczaka

04 lip 2009 - 14:18:31

szarpańce pokrój pierś kurczaka w kostki dodaj duszone pieczarki pokrojony ser i jajko a później usmaż na patelni pychA

piersi z kurczaka

04 lip 2009 - 14:24:06

Cytat
klaudia1d
2 lyzki maki, 2 lyzki majonezu, troche ketchupu ,jajko, sol ,pieprz
piesc kroisz na male kawalki...
wszytskie mieszasz, ukladasz na patelni tworzac male placuszki... smazysz na zloty kolor i gotowe:)
ja robie apodobne tylko nie daje keczupu a ser żółty i przeprawę "delikat do mięs" Winiary nic więcej to jest mmm pycha!!

piersi z kurczaka

04 lip 2009 - 14:25:34

albo ja jeszcze robie tak na szybko: kroje mięso w kostkę i ananas z puszki w kostkę to smaże z przyprawami i pod koniec dosypuje trochę sera. niebo w gębie :)

piersi z kurczaka

04 lip 2009 - 14:26:15

Cytat
alexis
szarpańce pokrój pierś kurczaka w kostki dodaj duszone pieczarki pokrojony ser i jajko a później usmaż na patelni pychA

ja dodaje jeszcze szynke i troche maki ziemniaczanej.tez sa extra

zweryfikowana
Posty: 591
Ostrzeżenia: 1/5

piersi z kurczaka

04 lip 2009 - 17:15:47

zapomnnaialm o zoltym serze do tego:)

piersi z kurczaka

07 lip 2009 - 12:25:01

Rozbij filety na średnie kotlety.
Lekko osól z jednej strony (można posypać świeżo zmielonym pieprzem, ew. przyprawą do drobiu)

Następnie połóż na każdym kotlecie żółty ser (by prawie cały kotlet był zakryty) i szynkę (tylko nie taką bardzo wędzoną- by nie zdominowała smaku rulonów).
Na tym ułóż pokrojoną w paski paprykę [może być konserwowa ze słoiczka] (kilka słupków na kotlet), kilka słupków ogórków konserwowych. Można dodać pieczarki, cebulę- według uznania. Na górę można znów położyć warstwę sera (ale niekoniecznie).

Delikatnie każdy kotlet zwinąć w rulonik, tak by boki były włożone do środka.
Następnie spiąć 2-3 wykałaczkami i zanurzyć w rozkłóconym wcześniej jajku i bułce tartej.

Smażyć z każdej strony na złoty kolor w dużej ilości oleju (tak by te ruloniki były przynajmniej w 1/4 zanurzone).
Ja zawsze zaczynam smażenie od tego miejsca gdzie kończy się zawinięcie.
Zapiekam tę stronę i wtedy powoli i ostrożnie wyciągam wykałaczki. Potem smażę pozostałe strony.
Po usmażeniu odsącz na ręczniku papierowym.

Smacznego :)

piersi z kurczaka

07 lip 2009 - 12:35:10

ja kroję fileta w kostkę, podsmażam na oleju 15 min oczywiście wcześniej posypuję przyprawą. do usmażonego fileta dodaje słoiczek sosu słodko-kwasnego i do tego woreczek ryżu pychotka;)

piersi z kurczaka

07 lip 2009 - 12:41:27

a ja robie z panierka z kamisa z platkami czosnku albo poprostu pomysl na obiad - kurczak z pieczarkami mniam:D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-07-07 12:41 przez PolaMonola.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

przepis na KRUCHE CIASTO:)