Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

piersi z kurczaka

07 lip 2009 - 12:51:52

Ja robię z piersi coś innego.Kroję w paski i smażę na patelni z przyprawami z jednej chińskiej zupki ostrej i odrobiną oleju bo w zupce mało..Do usmażonych dodaje cały słoiczek majonezu.Wszystko chwilkę mieszam i zalewam tym kluseczki z zupki.Potem trzeba odstawić na jakieś pół godziny żeby kluski naciągnęły i przykryć miskę pokrywką tak jak zupkę:).Na[prawdę dla mnie pycha,szybkie i sycące no i mało kosztuje:).Czasami tylko nie całkiem mi kluseczki naciągną,tylko raz mi wyszło idealnie i nad tym ubolewam.Może za rzadko mieszałam.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

piersi z kurczaka

07 lip 2009 - 12:57:22

pokrój w drobną kostkę wrzuć do miski z przyprawami (wg uznania) i łyżką oleju wstaw na noc do lodówki

kawałki mięsa obtocz mąką lub pokruszonymi płatkami kukurydzianymi i smaż w głębokim tłuszczu ( ja to robię w frytkownicy)

piersi z kurczaka

07 lip 2009 - 13:00:21

Mi strasznie smakuje pierś z kurczaka pokrojona w paski, wymoczona w sosie gyros następnie usmarzona na patelni i podana z ryżem:)

zweryfikowana
Posty: 237
Ostrzeżenia: 1/5

piersi z kurczaka

07 lip 2009 - 13:00:40

klaudia, mozesz dac ten swoj przepis bardziej precyzyjny, bo mnie zafascynowal:D

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

piersi z kurczaka

07 lip 2009 - 13:01:01

Cytat
natka88
ja kroję fileta w kostkę, podsmażam na oleju 15 min oczywiście wcześniej posypuję przyprawą. do usmażonego fileta dodaje słoiczek sosu słodko-kwasnego i do tego woreczek ryżu pychotka;)

tez tak robię ale dodaje sos seczuański



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-07-07 13:01 przez CHRUPEK.

piersi z kurczaka

07 lip 2009 - 13:02:43

kroisz piersi przprawiasz i smażysz z pieczarkami

piersi z kurczaka

07 lip 2009 - 13:06:10

Ja dziś robię tak : 3 filety z kurczaka pokroić w grubą kostkę,dać do rondelka i zalać wodą.Dodać kostkę rosołku i gotować pół godz.Pęczek koperku posiekać,dać do gotującego się mięsa.Dodać małe opakowanie śmietany.Chwilkę pogotować i doprawić pieprzem i magą do smaku.Oczywiście zagęszczamy łyżką mąki ( wymieszać mąkę z pół szkl zimnej wody) SMACZNEGO!!!

piersi z kurczaka

07 lip 2009 - 13:08:03

Placuszki kurczakowo-pieczarkowe


Składniki:
- filet z kurczaka
- 30 dkg pieczarek
- 2 łyżki mąki
- 2 łyżki majonezu
- 2 jajka
- sól
- pieprz
- papryka ostra (w proszku)
- ewentualnie do smaku jeśli się lubi: natka pietruszka,
- olej do smażenia

Piersi umyć, osuszyć papierowym ręcznikiem, pokroić w drobniutką kostkęi natrzeć przyprawami (sól, pieprz, papryka, pietruszka). Wstawić dolodówki.

Pieczarki umyć i zetrzeć na tarce. Następnie podsmażyć na oleju, domomentu odparowania wody (do podsmażanych pieczarek można dodać drobnopokrojoną cebulkę oraz czosnek).

Jajka wbijamy do miski, po czym dodajemy pozostałe składniki: mąkę,majonez, fileta oraz przestudzone pieczarki. Dokładnie mieszamy (ciastoma rzadką konsystencję). Nakładamy łyżką na głęboki tłuszcz i smażymyna rumiano.

piersi z kurczaka

07 lip 2009 - 13:09:20

Kurczak z parmezanem

4 piersi z kurczaka
1 szklanka mąki
1 łyżeczka soli
0,5 łyżeczki pieprzu
2 jajka
1 szklanka bułki tartej
0,5 szkl. tartego parmezanu
suszone zioła do wyboru

Piersi pokroić wzdłuż na 2-3 części. Przygotować trzy talerze. Do jednego wsypać mąkę z solą i pieprzem, w drugim rozbełtane jajka, a do trzeciego bułkę z parmezanem i ziołami.
Maczać piersi najpierw w mące, potem w jajku i na końcu w bułce. Smażyć na złoty kolor.

I jedna uwaga. Nie bójcie się wlewać dużo tłuszczu na patelnię. Ponoć im więcej tłuszczu i lepiej rozgrzany, tym mniej zostanie wchłonięty przez panierkę.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

sos czosnkowy