Obecnie rozmawiamy o:

sklep detailingowy

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 531
Ostrzeżenia: 2/5

zapiekanka np z 'pomysł na' ewentualnie zrób ja sama ;)
ryz + kurczak i sos z pomidorów ;)
warzywa na patelnie z makaronem z zupek chińskich :)

niezweryfikowana
Posty: 153
Ostrzeżenia: 1/5

A rączki zdrowe ma ? Sam nie umie sobie zrobic, to co mu by smakowało?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-30 13:14 przez sindifresh.

no właśnie, a jakieś naleśniki w różnej postaci -na słodko i pikantne, placki ziemniaczane? sałatka gyros(taką raczej się naje :)), gołąbki, leczo, fasolka po bretońsku, żeberka pieczone, lasagne, makarony z różnymi sosami -nie tylko spaghetti. jakieś ryby no i zupy, chyba że nie lubi :)
na razie nic więcej mi nie przychodzi do głowy.

aa, no i są przecież różne 'pomysły na' :))

dziekuje za podpowiedzi, z wielu skorzystam;) powiedzcie jeszcze jak mozna zrobic sos słodko-kwasny? czy tylko kupic mozna? i jak jest z tymi ziemniaczkami takimi a'la frytki tylko łudeczki ze skórką-jak sie je robi? tak jak frytki? raz robiłam w piekarniku i nie byly dobre;/frytkownicy nie posiadam niestety.
rączki ma ale pracuje od pon do piatku i wypadalo by mu cos po pracy zrobic skoro ja tylko w weekendy pracuje i on sie wtedy mna''opiekuje'';)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-30 13:18 przez raike_aziss.

Gołąbki albo klopsiki w sobie pomidorowym, zrazy, ziemniaki z jajkiem, mielone z jajkiem sadzonym, roladki drobiowe, chłopski garnek, tortilla, naleśniki na słodko bądź z jakimś farszem, spagetti, łazanki, makaron Cannelloni z mięsem mielonym w środku, kuleczki ryżowe, krokiety ziemniaczane, żeberka, kotlety z jajek, schabowe z serem, kotlety de volaille, kurczak w krakersach bądź sezamie, kluski śląski z sosem cebulowym, tagiatelle z papryką i pulpecikami, parówki w naleśniku, kuleczki ziemniaczane, filet z indyka w sosie żurawinowym, placki ziemniaczane, danie po węgiersku, gulasz, wątróbka, steki cynamonowe, quesadillas z kurczakiem, kotlety ziemniaczano-serowe, pancakes, mielone z serem, karkówka na piwie, zrazy schabowe, pierogi ruskie po staropolsku..

Szybka do zrobienia jest np rolada z miesa mielonego i dla głodomora w sam raz;P albo popularny Ratatuj tez bardzo dobry, kopytka, pyzy, frytki z posypka domowej roboty;) placki ziemniaczane np po wegiersku albo z cukrem i śmietaną;) noo albo ryba smazona, hmm co tam jeszcze makaron z roznymi sosami czy serem, ewentualnie łazanki;) potraw jest całe mnóstwo ale jak przyjdzie do gotowania to nie wiadomo co zrobić pysznego;)

poza tym dużo zup istnieje :D niektórymi można się porządnie najeść :)

mój najbardziej lubi: żurek(ale taki porządny z zacieru, kiełbasa, ziemniaki, jajko, pieczarki, czosnek i majeranek)
barszcz z uszkami, ewentualnie barszcz ze śmietaną + ziemniaki i jajko
ogórkową z ziemniakami
koperkową z ryżem
jarzynowa
kapuśniak, a do niego chlebek drożdżowy ( chlebek taki robię też do żeberek z kapustą)
grochówka

zweryfikowana
Moderator
Posty: 3.600

Paczka makaronu,mogą być rurki/penne
Dwa laski zwyczajnej/podwawelskiej itp (chuda kiełbaska)
pół koncentratu pomidorowego
kostka rosołowa
2-3 większe cebule
ser,najlepiej jakiś śmierdziuch :),może być też topiony

gotujesz makaron al dente
kiełbasę kroisz w talarki
cebulę w kosteczkę
podsmażasz na smalcu (lepiej smakuje ale mega tłuste )

w międzyczasie do około szklanki wrzątku,wrzucasz kostkę rosołową oraz koncentrat,mieszasz aż się połączy to ze sobą potem dodajesz ten koncentrat z rosołkiem do cebulki i kiełbaski zagotowujesz na patelni,odcedzasz makaron,do garnka z odcedzonym makaronem wrzucasz kiełbaskę i cebulkę z sosem.Do zawartości garnka dodajesz ser,energicznie mieszasz aby ser połączył się z resztą jedzonka i gotowe :)

szybkie tanie smaczne,jak to gotuje to mąż mówi: o Magdę dziś na obiad mamy :)

polecam strone z przepisami w formie krotkich filmikow video kuchnia czy cos w tym stylu(na bank jak sie wpisze w google to wyskoczy w pierwszych pozycjach;) ). fajne, szybkie i sprawdzone przepisy:)

chyba potraktuje wszystkie wasze wpisy jako ''moja magicza ksiazke kucharska'';D

zweryfikowana
Posty: 415
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
renia7
Cytat
_berserk5
Mój przepada za fasolką po bretońsku , szparagówka z bułką tartą i masłem , naleśniki na słodko albo krokiety z kapustą i pieczarkami , bigosik , zapiekanki z makaronem - moze twój tez ? :) o i jeszce warzywa na patelni z kurczakiem i ryżem :D

o mój też za tym przepada:) podobne charaktery ;)

współczuję zapachów wieczorami...

ja miałam to szczęście, że wychowałam się w domu 'smakoszy' i głodomorów :D
moja mam dużo gotuje do tej pory :)
jak zaczęłam mieszkać z chłopakiem i mu gotować, to znał tylko mielone, schabowe, rosół i pomidorówkę - i nie przesadzam. No kiełbasę z grilla też jadał czasem. Poza tym nic innego jego mama nie gotowała i do tej pory nie gotuje. Jego siostra ma 12 lat i pierwszy raz w życiu jadła naleśniki jak ja jej zrobiłam ;/ nie wiedziała co to jest...

istnieją miliony sposobów na przygotowanie makaronu i to nie musi być klasyczne "polskie" ;D bolognese. przecież jest tyle past! można zrobić makaron w pomidorach z tuńczykiem o oliwkami, makaron z pesto, no jest tego multum poszukaj w internecie. albo np wytrawna tarta z mięskiem jak lubi

gotujemy makaron. Na patelni bez tłuszczu smazymy łososia wędzonego podrobionego na małe kawałeczki. Jak się zesmazy wrzucamy serek mascarpone - mieszamy celem jego rozpuszczenia i dorzucamy koperek. Na koniec kropimy wszystko cytryną. SMACZNEGO:)

raike_azzis- ja te "łódeczki" robię tak,że myję porządnie ziemniaki, ale tak naprawdę dobrze,np.tą szorstką stroną gąbki, wkładam do garnka z wodą ale na jakieś 10-15 minut,tak,żeby tylko trochę zmiękły a nie całkiem tak jak zwykle. Kroję je na te cząstki no i potem nagrzewam piekarnik do ok 180-200 stopni i znowu tak na 10-15 minut do tego piekarnika. Są już trochę ugotowane,więc nie będą takie twarde a skórka ładnie się przypiecze i zarumieni. Możesz je posypać różnymi przyprawami,specjalnymi do pieczonych ziemniaków lub np.ziołami.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Domowy kebab