Obecnie rozmawiamy o:

zakupy w sieci

gorący temat

transportery taśmowe

13 minut temu

sprawdzony stomatolog

16 minut temu

sklep detailingowy

40 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 531
Ostrzeżenia: 2/5

zapiekanka np z 'pomysł na' ewentualnie zrób ja sama ;)
ryz + kurczak i sos z pomidorów ;)
warzywa na patelnie z makaronem z zupek chińskich :)

niezweryfikowana
Posty: 153
Ostrzeżenia: 1/5

A rączki zdrowe ma ? Sam nie umie sobie zrobic, to co mu by smakowało?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-30 13:14 przez sindifresh.

no właśnie, a jakieś naleśniki w różnej postaci -na słodko i pikantne, placki ziemniaczane? sałatka gyros(taką raczej się naje :)), gołąbki, leczo, fasolka po bretońsku, żeberka pieczone, lasagne, makarony z różnymi sosami -nie tylko spaghetti. jakieś ryby no i zupy, chyba że nie lubi :)
na razie nic więcej mi nie przychodzi do głowy.

aa, no i są przecież różne 'pomysły na' :))

dziekuje za podpowiedzi, z wielu skorzystam;) powiedzcie jeszcze jak mozna zrobic sos słodko-kwasny? czy tylko kupic mozna? i jak jest z tymi ziemniaczkami takimi a'la frytki tylko łudeczki ze skórką-jak sie je robi? tak jak frytki? raz robiłam w piekarniku i nie byly dobre;/frytkownicy nie posiadam niestety.
rączki ma ale pracuje od pon do piatku i wypadalo by mu cos po pracy zrobic skoro ja tylko w weekendy pracuje i on sie wtedy mna''opiekuje'';)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-30 13:18 przez raike_aziss.

Gołąbki albo klopsiki w sobie pomidorowym, zrazy, ziemniaki z jajkiem, mielone z jajkiem sadzonym, roladki drobiowe, chłopski garnek, tortilla, naleśniki na słodko bądź z jakimś farszem, spagetti, łazanki, makaron Cannelloni z mięsem mielonym w środku, kuleczki ryżowe, krokiety ziemniaczane, żeberka, kotlety z jajek, schabowe z serem, kotlety de volaille, kurczak w krakersach bądź sezamie, kluski śląski z sosem cebulowym, tagiatelle z papryką i pulpecikami, parówki w naleśniku, kuleczki ziemniaczane, filet z indyka w sosie żurawinowym, placki ziemniaczane, danie po węgiersku, gulasz, wątróbka, steki cynamonowe, quesadillas z kurczakiem, kotlety ziemniaczano-serowe, pancakes, mielone z serem, karkówka na piwie, zrazy schabowe, pierogi ruskie po staropolsku..

Szybka do zrobienia jest np rolada z miesa mielonego i dla głodomora w sam raz;P albo popularny Ratatuj tez bardzo dobry, kopytka, pyzy, frytki z posypka domowej roboty;) placki ziemniaczane np po wegiersku albo z cukrem i śmietaną;) noo albo ryba smazona, hmm co tam jeszcze makaron z roznymi sosami czy serem, ewentualnie łazanki;) potraw jest całe mnóstwo ale jak przyjdzie do gotowania to nie wiadomo co zrobić pysznego;)

poza tym dużo zup istnieje :D niektórymi można się porządnie najeść :)

mój najbardziej lubi: żurek(ale taki porządny z zacieru, kiełbasa, ziemniaki, jajko, pieczarki, czosnek i majeranek)
barszcz z uszkami, ewentualnie barszcz ze śmietaną + ziemniaki i jajko
ogórkową z ziemniakami
koperkową z ryżem
jarzynowa
kapuśniak, a do niego chlebek drożdżowy ( chlebek taki robię też do żeberek z kapustą)
grochówka

zweryfikowana
Moderator
Posty: 3.600

Paczka makaronu,mogą być rurki/penne
Dwa laski zwyczajnej/podwawelskiej itp (chuda kiełbaska)
pół koncentratu pomidorowego
kostka rosołowa
2-3 większe cebule
ser,najlepiej jakiś śmierdziuch :),może być też topiony

gotujesz makaron al dente
kiełbasę kroisz w talarki
cebulę w kosteczkę
podsmażasz na smalcu (lepiej smakuje ale mega tłuste )

w międzyczasie do około szklanki wrzątku,wrzucasz kostkę rosołową oraz koncentrat,mieszasz aż się połączy to ze sobą potem dodajesz ten koncentrat z rosołkiem do cebulki i kiełbaski zagotowujesz na patelni,odcedzasz makaron,do garnka z odcedzonym makaronem wrzucasz kiełbaskę i cebulkę z sosem.Do zawartości garnka dodajesz ser,energicznie mieszasz aby ser połączył się z resztą jedzonka i gotowe :)

szybkie tanie smaczne,jak to gotuje to mąż mówi: o Magdę dziś na obiad mamy :)

polecam strone z przepisami w formie krotkich filmikow video kuchnia czy cos w tym stylu(na bank jak sie wpisze w google to wyskoczy w pierwszych pozycjach;) ). fajne, szybkie i sprawdzone przepisy:)

chyba potraktuje wszystkie wasze wpisy jako ''moja magicza ksiazke kucharska'';D

zweryfikowana
Posty: 415
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
renia7
Cytat
_berserk5
Mój przepada za fasolką po bretońsku , szparagówka z bułką tartą i masłem , naleśniki na słodko albo krokiety z kapustą i pieczarkami , bigosik , zapiekanki z makaronem - moze twój tez ? :) o i jeszce warzywa na patelni z kurczakiem i ryżem :D

o mój też za tym przepada:) podobne charaktery ;)

współczuję zapachów wieczorami...

ja miałam to szczęście, że wychowałam się w domu 'smakoszy' i głodomorów :D
moja mam dużo gotuje do tej pory :)
jak zaczęłam mieszkać z chłopakiem i mu gotować, to znał tylko mielone, schabowe, rosół i pomidorówkę - i nie przesadzam. No kiełbasę z grilla też jadał czasem. Poza tym nic innego jego mama nie gotowała i do tej pory nie gotuje. Jego siostra ma 12 lat i pierwszy raz w życiu jadła naleśniki jak ja jej zrobiłam ;/ nie wiedziała co to jest...

istnieją miliony sposobów na przygotowanie makaronu i to nie musi być klasyczne "polskie" ;D bolognese. przecież jest tyle past! można zrobić makaron w pomidorach z tuńczykiem o oliwkami, makaron z pesto, no jest tego multum poszukaj w internecie. albo np wytrawna tarta z mięskiem jak lubi

gotujemy makaron. Na patelni bez tłuszczu smazymy łososia wędzonego podrobionego na małe kawałeczki. Jak się zesmazy wrzucamy serek mascarpone - mieszamy celem jego rozpuszczenia i dorzucamy koperek. Na koniec kropimy wszystko cytryną. SMACZNEGO:)

raike_azzis- ja te "łódeczki" robię tak,że myję porządnie ziemniaki, ale tak naprawdę dobrze,np.tą szorstką stroną gąbki, wkładam do garnka z wodą ale na jakieś 10-15 minut,tak,żeby tylko trochę zmiękły a nie całkiem tak jak zwykle. Kroję je na te cząstki no i potem nagrzewam piekarnik do ok 180-200 stopni i znowu tak na 10-15 minut do tego piekarnika. Są już trochę ugotowane,więc nie będą takie twarde a skórka ładnie się przypiecze i zarumieni. Możesz je posypać różnymi przyprawami,specjalnymi do pieczonych ziemniaków lub np.ziołami.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Domowy kebab