Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 857
Ostrzeżenia: 1/5

Zakręcamy słoiki

27 lip 2012 - 20:02:13

ja robie ogorki kiszone.korniszony, w zalewie slodko ostrej, ogorki z przyparawa curry, oraz salatke szwedzka. no i jabluszka do sloiczkow bo Maz uwielbia. ale normalnie skrobe,wrzucam do garnka,dodaje troszke cukru, ciut ciut wody zeby sie nie przypalilo i tak dusze az beda miekkie i zrobi sie taka papka a potem do sloikow,zakrecam i stawiam do gory nogami i juz gotowe:)

Zakręcamy słoiki

27 lip 2012 - 20:03:57

leczo z cukinii polecam :)

Zakręcamy słoiki

27 lip 2012 - 20:09:11

Uwielbiam!!! :)

Zakręcamy słoiki

27 lip 2012 - 20:10:57

Ja zrobiłam na razie ogórki kwaszone i kompoty z czereśni, ale z przepisu na ogóry z musztardą chętnie skorzystam:)

Zakręcamy słoiki

27 lip 2012 - 20:15:00

co to jest Chutney ;p pierwszy raz słysze ;p

Zakręcamy słoiki

27 lip 2012 - 20:15:28

Nigdy nic nie robiłam, zawsze zdawałam się na babcię i jej piwnicę, oraz mamę. W planach mam sos słodko-kwaśny, bo go uwielbiam, domowy smakuje lepiej i jest dużo tańszy niż kupny;)

Moja babcia jest mistrzynią, uwielbiam jej buraczki, ogóreczki, paprykę, cukinie i grzybki;)Dżemy tylko takie jadłam (nigdy w życiu nie jadłam kupnego dżemu;)

Zakręcamy słoiki

27 lip 2012 - 20:16:15

ja jak miałam działkę to zawsze co roku pełno słoików robiła mama z babcią, buraczki, dżemy, ogóraski, a teraz działka sprzedana bo coraz więcej roboty z nią było i nie ma już słoików :)

Zakręcamy słoiki

27 lip 2012 - 20:18:39

ja jeszcze w tym roku planuje marynowane papryczki, czekodżem, leczo z cukini i pomidorów oraz przecier pomidorowy, więc troche pracy mnie czeka:)

Zakręcamy słoiki

27 lip 2012 - 20:24:25

Chutney to sosy z owoców i warzyw stosowane jako dodatek do mięs , serów itp


tutaj dokładny opis z wikipedii http://pl.wikipedia.org/wiki/Chutney

Cytat
moni1255
ja jeszcze w tym roku planuje marynowane papryczki, czekodżem, leczo z cukini i pomidorów oraz przecier pomidorowy, więc troche pracy mnie czeka:)

Podaj przepis na czekodźem ... moja córka oszaleje z radości :P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-27 20:25 przez racuszek.

Zakręcamy słoiki

27 lip 2012 - 20:29:29

u mnie babcia robi przetwory :)
ja robie tylko meksykańskie ogórki :)

Zakręcamy słoiki

14 sie 2012 - 22:28:26

dziewczyny wrzućcie jakieś fajne przepisy na ogóreczki, wiem, że mnóstwo jest tego w Internecie, ale chciałabym aby były to sprawdzone i smaczne przepisy i najlepiej łatwe oczywiście
plis
mam jeszcze 2 kg ogórków i chciałabym zrobić z nich coś nowego;))

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dżuzeppe :D !