Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Lato w słoiku :) przepisy na dżemy

01 lip 2009 - 19:27:06

Robię właśnie pyszną morelową konfiturę. Pachnie w całym domku :) zapach lata. Pogoda na lato nie wskazuje co prawda ale owoców naszczęście nie brakuje :) . Pomyślałam że fajnie by było się podzielić przepisami na pyszne konfitury, dżemy i inne słoikowe pyszności. Znacie jakieś fajne owocowe kompozycje Przepisy na pyszny dżem do naleśników to piszcie :)

Ja zacznę

Morelowa konfitura

1 kg moreli
0,5 kg cukru
sok z 1 cytryny
1 łyżeczka cynamonu
trochę wody

Morele myjemy i obieramy, pozbywamy sie pestek. Wrzucamy do garnka, dolewamy wode i dodajemy cukier i cynamon. Mieszamy. Wstawiamy na palnik i gotujemy. Gdy całość się zagotuje dodajemy sok z cytryny i zmniejszamy temp. płytki. Tak aby gotowalo sie na mnieszej temp czy tez malym ogniu w zaleznosci od tego jaka posiadamy kuchenke. Zbieramy piane z wierzchu jesli sie zrobi. Gdy woda odparuje, a konfitura ma bardziej gestawa konsystencje, mozemy przekladac do umytych wczesniej i wyparzonych sloikow. Szybko zakrecamy i stawiamy do gory dnem na sciereczcce.
Smacznego :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-07-02 18:35 przez moderator.

Lato w słoiku :) przepisy na dżemy

01 lip 2009 - 19:32:37

czekam teraz na wasze przepisy :)

Lato w słoiku :) przepisy na dżemy

02 lip 2009 - 13:53:52

chętnie wypróbuje morelkowy przepis.... :)

Lato w słoiku :) przepisy na dżemy

02 lip 2009 - 13:54:50

Oooo właśnie ;) śwetny temat ;) lato w pełni i można było by coś zrobić ;D zwykle robie dżemy z żelfiksa ale w tym roku jakoś mi sie nie chce xD może macie cos niespotykanego?? ;)

Lato w słoiku :) przepisy na dżemy

02 lip 2009 - 14:56:50

ja zrobilam tej konfitury na dwa male sloiki, jak ktos chce wiecej to polecam podwoic lub nawet potroic skladniki :) dzemik jest pyszny choc lekko kwaskowy ja taki lubie, jak ktos woli mocno slodki to mozna dodac wiecej cukru 800 g. czy nawet 1 kg na kg owocow. ja lubie kwaskowy dlatego troche mniej dalam cukru niz sie powinno ;)

szkoda ze nikt nie dodal wiecej przepisow ale coz nadal czekam moze ktos jeszcze cos dopisze ;)

zweryfikowana
Posty: 334
Ostrzeżenia: 1/5

Lato w słoiku :) przepisy na dżemy

21 lip 2009 - 11:48:56

ja na razie robiłam z truskawek i rabarbaru i z truskawek i wiśni takie mieszane ale z innych owoców tez będę robić :)
dżemy robiłam w/g bardzo łatwego przepisu z bloga
http://www.panitereska.pl/index.php/2009/06/22/dzem-truskawkowo-czeresniowy/
dżemiki wyszły pyszne i już niestety powoli znikają ze spiżarki, a miały być na zimę :D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Maślane ciasteczka :)