Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 915
Ostrzeżenia: 1/5

poszukuję przepis na sałatki

22 cze 2012 - 19:32:32

poszukuję przepiosy na sałatki oprócz gyrosa bo na taką mam ale jakieś inne proste i tanie do zrobienie i na grzanki z serem i masłem czosnkowym może ktoś ma fajny przepiś i na jakieś inne proste i szybkie przekąski

zweryfikowana
Posty: 892
Ostrzeżenia: 1/5

poszukuję przepis na sałatki

22 cze 2012 - 19:39:54

Na grzanki z serem to nic prostszego, jak tylko posmarować pokrojoną bagietkę masłem ziołowo-czosnkowym i przypiec z serem w piekarniku.

A sałatka? Oto przepis:
- podwójna pierś z kurczaka,
- mały słoik majonezu,
- po puszce kukurydzy i ananasa
- mały słoik papryki konserwowej
- 2 zupki Knorr "diabolo pomidoro"
- olej/oliwa, warzywko i curry do upieczenia kurczaka
- przyprawy do smaku

Przygotowanie:
Makaron z zupek (SUCHY!) kruszymy i wsypujemy do dużej miski, przykrywamy szczelnie majonezem, by zmiękł. Kurczaka kroimy w kostkę i podsmażamy na oleju doprawiając curry i warzywkiem. Tak przygotowane mięso odsączamy z tłuszczu i dodajemy do makaronu, następnie wsypujemy kukurydzę oraz pokrojone w kostkę paprykę i ananasa, doprawiamy do smaku, dodajemy przyprawy z zupek chińskich - i voila! Życzę smacznego ;)

A - i jeszcze kilka przepisów mi się przypomniało ;)

Jedna:
- 2 puszki tuńczyka w sosie własnym
- mały słoik majonezu,
- po puszce kukurydzy i czerwonej fasoli
- mały słoik papryki konserwowej
- ok. 2 torebek/1,5 szklanki ryżu

Przygotowanie:
gotujemy ryż i odstawiamy do wystudzenia. Następnie, gdy ryż już wystygnie kroimy paprykę i mieszamy ze sobą wszystkie składniki. Doprawiamy jeszcze do smaku - i gotowe.


Teraz Druga:
- makaron tortellini z mięsem
- 5 łyżek majonezu
- 2 łyżki przecieru pomidorowego
- 10dag szynki drobiowej
- 10dag sera żółtego
- puszka kukurydzy
- mały słoik papryki konserwowej
- mały słoik pieczarek marynowanych
- jeden niewielki ogórek konserwowy

Przygotowanie:
Gotujemy tortellini, odcedzamy i przekładamy do miski. Dodajemy kukurydzę, pokrojone w drobną kostkę szynkę, ser, ogórek i paprykę, a także poćwiartowane pieczarki. Na koniec wszystko mieszamy z majonezem i przecierem, doprawiamy do smaku według uznania.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-22 19:54 przez ExitUtopia.

zweryfikowana
Posty: 915
Ostrzeżenia: 1/5

poszukuję przepis na sałatki

22 cze 2012 - 19:49:35

jadlam grzanki z serem i chyba masłem czosnkowym ale grzanki nie był zapiekane tylko normalne a na nie nałożony ser z czosnkiem i chyba jogurt naturalny

poszukuję przepis na sałatki

25 cze 2012 - 01:41:26

ExitUtopia ten pierwszy przepis na sałatke na pewno wypróbuje :D! ale czy tego makaronu nie powinno się zalać wrzatkiem by zmiekł hm?

poszukuję przepis na sałatki

09 lis 2012 - 09:55:00

ja mam przepis na szybka sałatko-przekąskę. Potrzebne są do niej paluszki krabowe( można kupić mrożone na wagę) do tego seler i majonez. Paluszki i selera kroimy w bardzo drobna kosteczkę mieszamy z majonezem i podajemy z krakersami. Mmmm palce lizać. Można ją jeść jak sałatkę z talerzyka i zgryzać krakersem, jednak lepiej smakuje krakers nią posmarowany. Polecam każdemu

poszukuję przepis na sałatki

09 lis 2012 - 10:05:11

z tunczyka:
puszka tunczyka
20 dag sera zoltego
puszka kukurydzy
puszka fasolki czerwonej majonez jest pyszna a i mala czerwona cebulka


z selera:
seler w sloiku
25 dag szynki konserwowa wieprzowa
25 dag sera zoltego
puszka kukurydzy

seler odcedzamy przelewamy wrzatkiem ser i szynke kroimy w paseczki 0,5 na 1 cm. laczymy z selerem dopr majonezem ja zawsze do majonezu daje luzke smietany salatki sa lepsze


z kurczaka i pekinskiej
1 piers
pekinska
kukurydza w puszce 2 -3 korniszony

majonez

kurczaka smazymy pokrojonego w kawaleczki mieszamy letniego z pekinska kroimy korniszony dod kukurydze

jest lekka i pyszna


wiejska

laska kielbaski drobiowej szczypiorek ser zolty kukurydza 2 korniszonylyzka keczupu majonez
kielbaske w kostke i smazymy do przestudzonej dod ser zolty szczypiorek caly peczek korniszony kukurysze mieszamy keczup z majonezem dodajemy

sa sprawdzone bo u nas glownie sa salatkowe imprezy
a grzanki bagietke kroje w talarki maz robi maslo topi je i wyciskaczosnek smazy to chwilke pozniej amy gotowe jak zastudzone do pieczywa. w piekarniku za 1 zamachem robie serowe i czosnkowe. lubimy ja aromatyczny ser typu radamer i robie uniwersalne z gouda. na czesc talarkow scieram sery na czesc smaruje maslo, na 1 blaszke i do piekarnika



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-09 10:10 przez fretka30.

poszukuję przepis na sałatki

09 lis 2012 - 10:11:36

Jajka ugotowane na twardo ( w zależności jakie duże mamy naczynie)
puszka kukurydzy
puszka czerwonej fasoli
majonez
keczup
żółty ser
pietruszka
przyprawy


Jajka kroimy na połówki i układamy żółtkiem do góry, w jakimś naczyniu. Następnie posypujemy przyprawami, na to kładziemy dość sporą warstwę majonezu. Później kukurydza, na to keczup i fasola. Na samą górę potarty ser i pietruszka. Sałatkę należy zrobić dzień wcześniej, ponieważ musi przeżreć. Wtedy ma najlepszy smak ;)

poszukuję przepis na sałatki

09 lis 2012 - 10:13:48

bardzo fajne te przepisy :)

poszukuję przepis na sałatki

09 lis 2012 - 10:16:35

Ja właśnie napisałam w innym wątku przepis na sałatkę (i nie tylko ja:), jeśli lubisz tuńczyka, to tam zajrzyj, wątek jest aktualnie na głównej :D

poszukuję przepis na sałatki

09 lis 2012 - 10:18:51

seler marynowany
szynka
ser zółty
kukurydza
por
majonez +śmietana
pieprz, sól

pora sparzamy gorącą wodą (żeby nie był zbyt stry w smaku), szynkę i ser kroimy w kostkę, dodajemy kukurydze, seler, mieszamy wszystko ze smietaną i majonezem, doprawiamy do smaku i gotowe- szybkie tanie i smaczne :)

poszukuję przepis na sałatki

09 lis 2012 - 10:21:41

Na szybko:

1) cykoria posmarowana almette + ćwiarteczka pomidorka koktajlowego(pyszne, zajmuje 3 min.)

2)Ruloniki z szynki:
kilka plastrów duzych szynki,serek almette,sałata np.rukola,pesto,słonecznik łuskany.

Szynkę posmarować grubszą warstwą serka,posypać rukolą i słonecznikiem.
Zwinąć w rulonik, spiąć wykałaczką, polać lekko pesto i posypać słonecznikiem.Dekorować rukolą. Pyszne!

poszukuję przepis na sałatki

09 lis 2012 - 14:03:57

Cytat
tukuu
seler marynowany
szynka
ser zółty
kukurydza
por
majonez +śmietana
pieprz, sól

pora sparzamy gorącą wodą (żeby nie był zbyt stry w smaku), szynkę i ser kroimy w kostkę, dodajemy kukurydze, seler, mieszamy wszystko ze smietaną i majonezem, doprawiamy do smaku i gotowe- szybkie tanie i smaczne :)

por to za duzo podalam taka sama ale z porem mam extra inna jestem mistrzynia w salatkach to pytajcie por musisz sparzyc in bedziesz bekac cebula

poszukuję przepis na sałatki

09 lis 2012 - 14:06:56

Torebka ryżu
Puszka białej fasoli
puszka fasoli czerowonej
ogórek konserwowy
papryka
keczup
majonez
sól pieprz :)
Może być na zimno jak i na ciepło.

poszukuję przepis na sałatki

09 lis 2012 - 14:09:52

A zna ktoś przepis na sałatkę, w której nie ma: papryki, pora, fasoli?? Bo prawie wszystkie mają te składniki.

Oprócz gyrosa;)

poszukuję przepis na sałatki

09 lis 2012 - 14:13:18

Szybka i tania sałatka z selerem
seler naciowy wyborowy 1 słoiczek
kukurydza 1 puszka
20dag szynki drobiowej
ser żółty
majonez

Seler odcedzamy z wody, dodajemy kukurydze, szynke kroimy w kostkę, ser ścieramy i mieszamy z majonezem;)

Sałatka z tuńczykiem
puszka tuńczyka w sosie własnym
kukurydza
papryka
ryż 1 torebka
majonez

Ryż gotujemy. Do niego dodajemy reszte składników.

Sałatka z pierożkami

pierożki Tartellini
pomidor
czosnek
szczypiorek
majonez

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

sałatka z kurczaka na każdą OKAZJĘ