Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

barwniki do ciasta domowe sposoby

08 cze 2012 - 21:10:04

mam pytanie. ponieważ chcę zrobić ciasto, do którego potrzebny jest barwnik spożywczy czerwony. przejechałam dzisiaj wszystko okoliczne sklepy włączając w to supermarkety, i nie znalazłam tego barwnika. ponieważ potzrebuję go na jutro i już nie mam czasu nigdzie jeździć, zdecydowałam się zrobic go sama. problem polega na ty, że wszedzie napisane jest: "jako naturalny barwnik wykorzystalam sok z buraków", "aby barwić na czerwono dodaję sok z buraków" itd., tylko nigdzie nie jest dokładnie napisane, jak go uzyskać... w jednym przepisie, ze zalać sporytusem, w innym, że piec buraka w 400 stopniach (nie wiem jak Wasze, ale mój piekarnik nie osiąga takiej temperatury). więc jeżeli ktoś posiada tę tajemną wiedzę w jaki sposób uzyskać sok z buraków do barwienia lukru to błagam, niech się ze mną podzieli!

barwniki do ciasta domowe sposoby

08 cze 2012 - 21:14:10

Ja bym normalnie starła buraka na tarce i sok sam puści ;P

barwniki do ciasta domowe sposoby

08 cze 2012 - 21:16:15

a nie będzie to smakowało burakami?

barwniki do ciasta domowe sposoby

08 cze 2012 - 21:16:44

Właśnie chciałam założyć taki sam wątek.. Też potrzebuje na jutro do torta czerwonego barwnika, tez przeszukałam wszystkie sklepy , nigdzie nie ma..
Co do soku z buraków, też nie wiem jak to uzyskać, ale gdzies przeczytałam, że zmienia to smak biszkopta.. no i odcień jest mniej intensywny.
Czytałam gdzies jeszcze o pisakach do tortów? mam takie akurat w domu, ale nie wystarczającą ilość raczej. Co myslicie o zmieszaniu pisaka z tym sokiem z buraków ?

barwniki do ciasta domowe sposoby

08 cze 2012 - 21:21:53

No właśnie jeżeli zachowa się rozsądek w ilościu dodanego soku to podobno nie czuć aż tak tego smaku, właśnie w masie... też myślałam, żeby go utrzeć, ale w niektórych przepisac jest napisane, zeby gotować, więc już sama nie wiem...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-08 21:22 przez Mattylda.

barwniki do ciasta domowe sposoby

08 cze 2012 - 21:28:20

tylko jak zachowasz rozsądek, zamiast czerwonego będziesz miała ledwo zaróżowiony :P
Dlatego chciałam do tej rozsądnej ilości buraka , dorzucić ten pisak, chyba nic się nie stanie, prawda? :P

barwniki do ciasta domowe sposoby

08 cze 2012 - 21:30:19

można kisiel np. truskawkowy czy wiśniowy dodać do mąki (oczywiście nie ugotowany :D ) i też wyjdzie kolorek, tyle że nie taki intensywny :)

barwniki do ciasta domowe sposoby

08 cze 2012 - 21:31:02

Raczej nie, ten pisak pewnie składa się z cukru i sztucznych barwników, więc jak dorzucić ten naturalny to może ostatecznie wyjść jakiś dziwaczny kolor... tylko czytałam, ze do biszkoptu jest problem , bo może wyjść zbyt lejący, dlatego lepiej bawić go kiślem (kisiel jest z mąki ziemniaczanej i jest wiele przepisów na biszkopt z mąką ziemniaczaną, np. ja z takiego korzystam), więc się to jakoś wyrównuje ze sobą

Cytat
Shaera
można kisiel np. truskawkowy czy wiśniowy dodać do mąki (oczywiście nie ugotowany :D ) i też wyjdzie kolorek, tyle że nie taki intensywny :)

no właśnie a dużo tego kiślu? i wtedy mnie mąki dodac czy coś takiego?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-08 21:32 przez Mattylda.

barwniki do ciasta domowe sposoby

08 cze 2012 - 21:36:54

bo czytałam, że tez można barwić pisakami.. a skoro czerwony pisak zabawrwi na czerwono, sok z buraków również.. to , hmm.. sama nie wiem, mam ochotę spróbować..
bo tort robię ten : http://www.kwestiasmaku.com/desery/torty/tort_malina/przepis.html :)

barwniki do ciasta domowe sposoby

08 cze 2012 - 21:41:42

jeśli dasz jedną torebke kisielu (kiślu? :D) to chyba wielkiej różnicy nie zrobi, zależy też jakie ci biszkopty rosną, jak wysokie to nie powinno być problemu, a jak takie plaskacze jak mi to daj troszke mniej mąki :p

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

PRZEKĄSKI NA IMPREZĘ /GRILLA/ WSPOLNE OGLĄDANIE MECZU?