Obecnie rozmawiamy o:

Cyfrowe menu

gorący temat

Pediatra Kielce

dzisiaj o 9:45

Ginekolog Rzeszów

dzisiaj o 9:42

Budowa domu

dzisiaj o 9:28

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Grilll:)

08 cze 2012 - 11:59:15

jutro mam urodziny i zapraszam ok 16 osób na grilla.Pogoda lipa, ale udało się zorganizować wszystko w przytulnym drewnianym domku:) gdzie mam nadzieję nikt nie zmarźnie:)

Problemem jest jednak jedzonko, bądą:
kiełbaski
karkówka
szaszłyki z kurczaka+ boczek,pieczarki, cebula, paryka
ziemniaki zapiekane z koperkiem i porem w foli aluminiowej
surówka z pomidora i ogórka
surówka ze świeżej kapusty
półmisek przekąsek- pieczarki w occie,ogóreczki itd


no i co dalej?macie jeszcze jakieś fajne pomysły?

Grilll:)

08 cze 2012 - 12:02:54

gyros:) Tylko pierś pokrój w większe plastry:)

Grilll:)

08 cze 2012 - 12:03:33

Mój facet robi przepyszną rybę np. filety z dorsza w śmietanie. Przepyszne

Grilll:)

08 cze 2012 - 12:07:54

ja zawsze kroję pomidory w plastry, kładę na tacy i zalewam sosem czosnkowym- pychota , niby nic a zawsze ta przekąska znika jako pierwsza ;]

Grilll:)

08 cze 2012 - 12:08:18

o to już jest jakaś opcja:)

Grilll:)

08 cze 2012 - 12:08:28

Też mam jutro urodziny :)

Kup jakieś orzeszki czy coś, np w skorupce.

Grilll:)

08 cze 2012 - 12:11:49

Cytat
magneticlady
Też mam jutro urodziny :)

Kup jakieś orzeszki czy coś, np w skorupce.

oooooo!!!!!! sto lat sto lat niech żyje żyje nam:):):) wszystkiego najlepszego:)

Grilll:)

08 cze 2012 - 12:13:56

Ahhahahs xD

Dzięki i nawzajem :D

Grilll:)

08 cze 2012 - 12:17:46

super na grila:
*na folię kładziesz kukurydze, smarujesz maselkiem i solisz, robisz z tego malutkie woreczki i na chwile na grila zbey tylko sie zagrzalo
*majonez mieszasz ze swiezo wycisnietym czosnkiem, sola i pieprzem; na bialy chleb smarujesz ta mieszkanke , potem plaster sera zoltego znow mieszkanke i chleb, zeby wszystko sie skleilo, zawijasz w fole i na grila - PRZEPYSZNE
*dwa pstragi w biedronce kosztuja 10zł, posypac je koperkiem polozyc plasterki cytryny w folie na na ruszt
*i jeszcze nie wyprobowany przeze mnie przepis: z pomidorw odcinanmy góre, zeby powstał 'kubeczek':) wyciagamy srodek, potem pomidorka owijany folia, aby tak zeby wystawala jeszcze ponad, zeby potem mozna go bylo owinac calego. Kladziemy na ruszt i w srodek wbijamy jajko, solimy i zamywamy folia, podobno trzeba piec ok 15-20 min. zeby jajco sie scielo :)
*i oczywscie jako przystawka pomidory i na to plaster mocarelli + sos vinegret

Grilll:)

08 cze 2012 - 12:19:17

Ja robiłam pomidory z fetą. To zawsze schodziło i sałatka grecka.
pomidorki robi się bardzo prosto:
kroisz je w grube plastry i układasz na półmisku. majonez mieszasz z jogurtem naturalnym pół na pół i do tego wciskasz czosnek.
Na pomidory ścierasz na tarce (grube oczka) fetę (zielona żółta-im twardsza tym lepiej) i zalewasz sosem i gotowe.
A sałatka grecka to znajdziesz w necie.
Mój kolega robi jeszcze chlebek z masełkiem czosnkowym w foli i mówi że to też zawsze zjadają na grillu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-08 12:21 przez darczuk86.

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

Grilll:)

08 cze 2012 - 12:21:57

jakaś sałatka, chipsy, koreczki

ale wg mnie i tak zostanie tego dużo :)

Grilll:)

08 cze 2012 - 12:23:44

zrób sos tzatziki (serek naturalny taki juz gotowy, ogórek drobno starty na tarce, czosnek i przyprawa tzatziki, można dodać koperku troszkę)
do szaszłyków dodaj jeszcze ogórka konserwowego i banana (przepysznie sie komponuje z mięsem i warzywami)
no i oczywiście coś beż czego nie może się u nas żaden grill obejść czyli kromki z masłem czosnkowym (kostka masła, dużo czosnku, sól, dużo oregano, do tego chleb tostowy smarujesz kromki kładziesz po grubym plasterku sera żółtego i zakrywasz drugą tez posmarowana i to na grila na krótko aż chlebek się zrumieni a ser roztopi... rewelacja)
ponadto pokroj pomidora i mozarelle i posym przyprawą do mozarelli proste a pyszne
możesz tez do miseczek powrzucać oliwki np. zielone albo papryczki czereśniowe z nadziewane serkiem (najlepsze z biedronki)

Grilll:)

08 cze 2012 - 12:25:35

zrob tez salatke z pomidorów,do miesa znika w mig,ja robie ja co imprezke:)

pomidory sparz i sciagnij skórke,pokrój na cwiartki, zrób sos czosnkowy i dodaj do niego troche koperku:) zalej pomidorki sosem, a ba wierzch zetrzyj sporo zółtego sera,wymieszaj przed samym podaniem:) cos pysznegooo

Grilll:)

08 cze 2012 - 12:25:37

Cytat
paulusia_anusia
super na grila:
*na folię kładziesz kukurydze, smarujesz maselkiem i solisz, robisz z tego malutkie woreczki i na chwile na grila zbey tylko sie zagrzalo
*majonez mieszasz ze swiezo wycisnietym czosnkiem, sola i pieprzem; na bialy chleb smarujesz ta mieszkanke , potem plaster sera zoltego znow mieszkanke i chleb, zeby wszystko sie skleilo, zawijasz w fole i na grila - PRZEPYSZNE
*dwa pstragi w biedronce kosztuja 10zł, posypac je koperkiem polozyc plasterki cytryny w folie na na ruszt
*i jeszcze nie wyprobowany przeze mnie przepis: z pomidorw odcinanmy góre, zeby powstał 'kubeczek':) wyciagamy srodek, potem pomidorka owijany folia, aby tak zeby wystawala jeszcze ponad, zeby potem mozna go bylo owinac calego. Kladziemy na ruszt i w srodek wbijamy jajko, solimy i zamywamy folia, podobno trzeba piec ok 15-20 min. zeby jajco sie scielo :)
*i oczywscie jako przystawka pomidory i na to plaster mocarelli + sos vinegret
Świetne przepisy, muszę wypróbować.

Grilll:)

08 cze 2012 - 12:25:37

Cytat
xanthina
jakaś sałatka, chipsy, koreczki

ale wg mnie i tak zostanie tego dużo :)

lepiej żeby zostało niż było za mało:)

hiu hiu hiu.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

barwniki do ciasta domowe sposoby