Obecnie rozmawiamy o:

Angielski

gorący temat

dieta i trening

godzinę temu

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

gulasz wołowo wieprzowy pomocy

05 maj 2012 - 17:39:16

bardzo proszę o podanie mi dobrego przepisu na gulasz wołowo wieprzowy
najlepiej jak krowie na rowie- dziekuje! Dodam tylko, że będzie to gulasz na bazie fixu Knorra

gulasz wołowo wieprzowy pomocy

05 maj 2012 - 17:43:32

To może boeuf strogonoff ? Ja wprost uwielbiam :)

Składniki
1 kg polędwicy wołowej
2 łyżki mąki
2 cebule
2 szklanki bulionu wołowego
4 łyżki sklarowanego masła
2 łyżki przecieru pomidorowego
szklanka śmietany
łyżka zmielonej słodkiej papryki
sól, pieprz

Mięso pokroić na paski grubości około 1 cm i długości 4 cm. Oprószyć mąką, posypać solą i pieprzem. Cebule obrać, pokroić w talarki. Podsmażyć na łyżce masła, dodać przecier pomidorowy, wymieszać.

Pozostałe masło rozgrzać, obsmażyć mięso, stale mieszając. Dodać cebulę, wlać bulion. Dusić na wolnym ogniu kilkanaście minut. Pod koniec dodać paprykę i śmietanę, przyprawić solą i pieprzem.

Śmietana Nim dodamy śmietanę, wymieszajmy ją z kilkoma łyżkami ciepłego sosu, aby się nie zwarzyła.

Najlepszym dodatkiem są kładzione kluski, ryż lub świeża bułka.

Strogonow z polędwicy podajemy od razu; zbyt długo duszona polędwica twardnieje. Przyrządzony z rostbefu można odgrzewać.

ja dodaję też peczarki :)

przepis ze strony mojegotowanie.pl

gulasz wołowo wieprzowy pomocy

05 maj 2012 - 17:45:45

dzieki, ale to musi byc wolowo wieprzowe bo juz miecho kupilam i musze koniecznie jutro zuzyc

gulasz wołowo wieprzowy pomocy

05 maj 2012 - 17:47:40

Wymięszaj razem z tym że wołowina gotuje się dłużej

gulasz wołowo wieprzowy pomocy

05 maj 2012 - 17:48:40

no właśnie..... :/
jak to rozegrać?

gulasz wołowo wieprzowy pomocy

05 maj 2012 - 17:51:00

Podsmaż osobno na patelni z cebulą i potem gotuj samo wołowe po godzinie dożuć wieprzowe i gotuj jeszcze ze 40 -50 minut i dopraw mąką .Rozumiesz czy jeszcze nie?

gulasz wołowo wieprzowy pomocy

05 maj 2012 - 17:52:19

Cytat
dominika866
Podsmaż osobno na patelni z cebulą i potem gotuj samo wołowe po godzinie dożuć wieprzowe i gotuj jeszcze ze 40 -50 minut i dopraw mąką .Rozumiesz czy jeszcze nie?

spoko, już kapuję :)
dzieki;)

gulasz wołowo wieprzowy pomocy

05 maj 2012 - 17:54:12

http://www.wielkiezarcie.com/recipe29813.html
może zobacz ten , doczytaj też tak można ugotować

gulasz wołowo wieprzowy pomocy

05 maj 2012 - 17:57:31

Cytat
cosmogirl
To może boeuf strogonoff ? Ja wprost uwielbiam :)

Składniki
1 kg polędwicy wołowej
2 łyżki mąki
2 cebule
2 szklanki bulionu wołowego
4 łyżki sklarowanego masła
2 łyżki przecieru pomidorowego
szklanka śmietany
łyżka zmielonej słodkiej papryki
sól, pieprz

Mięso pokroić na paski grubości około 1 cm i długości 4 cm. Oprószyć mąką, posypać solą i pieprzem. Cebule obrać, pokroić w talarki. Podsmażyć na łyżce masła, dodać przecier pomidorowy, wymieszać.

Pozostałe masło rozgrzać, obsmażyć mięso, stale mieszając. Dodać cebulę, wlać bulion. Dusić na wolnym ogniu kilkanaście minut. Pod koniec dodać paprykę i śmietanę, przyprawić solą i pieprzem.

Śmietana Nim dodamy śmietanę, wymieszajmy ją z kilkoma łyżkami ciepłego sosu, aby się nie zwarzyła.

Najlepszym dodatkiem są kładzione kluski, ryż lub świeża bułka.

Strogonow z polędwicy podajemy od razu; zbyt długo duszona polędwica twardnieje. Przyrządzony z rostbefu można odgrzewać.

ja dodaję też peczarki :)

przepis ze strony mojegotowanie.pl
Też lubię ale kg polędwicy wołowej to kwestia ok. 80 zł i jakbym z tego miała robić gulasz to wolę zjeść porządny bryzol z pieczarkami.

gulasz wołowo wieprzowy pomocy

05 maj 2012 - 18:02:20

cholerka, robiłam niedawno gulasz wołowy i gotowałam chyba z pół dnia, bo dziadostwo nie chciało zmieknac, wiec chyba zrobie tylko ze świni

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

śmieszne jedzenie