Obecnie rozmawiamy o:

srebrna biżuteria

gorący temat

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

wakacje last minute

dzisiaj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

TORT w kształcie lalki co sądzicie

24 kwi 2012 - 15:54:36

Cytat
efcia18
50 zł ? :O za 50 zł to sobie możesz biszkopt z kremem kupić a nie taki tort!
Jak tak czytam wypowiedzi niektórych dziewczyn to śmiać mi się chce,naprawdę :D Gdzie składniki?gdzie prąd?gdzie robocizna? Ale nieeee 50 zł to już strasznie dużo zdaniem niektórych haha


Za taki tort w cukierni trzeba zapłacić ok 120 zł.

Wybrałam się ostatnio do cukierni żeby podpytać o ceny torów. W ofercie SOWY znalazłam dokładnie taką krówkę jak ja zrobiłam. Za 1 kg tego tortu trzeba zapłacić 47 zł. Reasumując krowa kosztuje ok 110-120 zł - tak mi powiedziałam Pani. Miszkam w małej miejscowości, w większych miastach jest podobno jeszcze drożej. Ceny artystycznych tortów wachają się w granicać 70-80 zł/kg. I to jedynie z płaską dekoracją! Zapytałam też o torty 3D - w ofercie była tylko lalka i to w zdecydowanie uboższej wersji niż moja (bez wielu elementów dekoracji,BEZ dolnego piętra i kosztowała 120 zł. Inne cukeirnie w moim mieście nie mają praktycznie żadnych tak pracochłonnych tortów :)

TORT w kształcie lalki co sądzicie

24 kwi 2012 - 16:46:10

sysia86 to super, nie będziesz miała konkurencji jeśli zdecydujesz się robić je na zamówienie :) A wyglądają jak profesjonalne, więc bez problemu możesz brać tyle co cukiernia.

TORT w kształcie lalki co sądzicie

24 kwi 2012 - 16:54:29

zwykły torcik w cukierni to 50 zł:) Twój jest śliczny i starannie wykonany, oceniam tak na 120-150.

TORT w kształcie lalki co sądzicie

24 kwi 2012 - 19:36:48

Cytat
kouala
Cytat
Dzwonek_Karpacki
Świetne torty. Zawsze mnie zastanawiało, jak cukiernicy oddzielają te lalki od ciasta, żeby się nie stykały... Na cenach się niestety nie znam.
Chyba raczej nie oddzielają, ciasto jest bezpośrednio na lalce. A teraz robi się takie specjalne tortowe lalki- sam korpus na szpikulcu.

Dzieciak myśli, że oprócz wypasionego tortu dostał lalę, a okazuje się, że to pół - lalka, pół - cyborg :D

Cytat
sysia86
Cytat
Dzwonek_Karpacki
Świetne torty. Zawsze mnie zastanawiało, jak cukiernicy oddzielają te lalki od ciasta, żeby się nie stykały... Na cenach się niestety nie znam.

Ja nie miałam akurat takiej specjalnej lalki bez nóg, więc użyłam normalnej barbi, którą "ubrałam" w masę a jej nogi owinęłam folią spożywczą w celu oddzielenia plastiku od ciasta. Ot cała filozofia :) Pozdrawiam

Źle się wyraziłam, powinnam napisać, że ciekawi mnie CZY cukiernicy to jakoś oddzielają. Naoglądałam się różnych zagranicznych programów o pracy w cukierni i mam wrażenie, że tam jakoś nie bardzo przejmują się oddzielaniem ciasta od niejadalnych przedmiotów w stylu rurek, drewnianych patyczków czy lalek. Trochę mnie to odstraszyło od kupowania takich tortów z niejadalnymi elementami.

Jeśli mogę zapytać, to skąd miałaś składniki do zrobienia ,,materiału'' wierzchniego tej sukienki? Tzn, można coś takiego (masa cukrowa, czekolada plastyczna?) dostać w jakimś sklepie, czy tylko przez internet?

TORT w kształcie lalki co sądzicie

25 kwi 2012 - 10:28:03

Cytat
Dzwonek_Karpacki
Cytat
kouala
Cytat
Dzwonek_Karpacki
Świetne torty. Zawsze mnie zastanawiało, jak cukiernicy oddzielają te lalki od ciasta, żeby się nie stykały... Na cenach się niestety nie znam.
Chyba raczej nie oddzielają, ciasto jest bezpośrednio na lalce. A teraz robi się takie specjalne tortowe lalki- sam korpus na szpikulcu.

Dzieciak myśli, że oprócz wypasionego tortu dostał lalę, a okazuje się, że to pół - lalka, pół - cyborg :D

Cytat
sysia86
Cytat
Dzwonek_Karpacki
Świetne torty. Zawsze mnie zastanawiało, jak cukiernicy oddzielają te lalki od ciasta, żeby się nie stykały... Na cenach się niestety nie znam.

Ja nie miałam akurat takiej specjalnej lalki bez nóg, więc użyłam normalnej barbi, którą "ubrałam" w masę a jej nogi owinęłam folią spożywczą w celu oddzielenia plastiku od ciasta. Ot cała filozofia :) Pozdrawiam

Źle się wyraziłam, powinnam napisać, że ciekawi mnie CZY cukiernicy to jakoś oddzielają. Naoglądałam się różnych zagranicznych programów o pracy w cukierni i mam wrażenie, że tam jakoś nie bardzo przejmują się oddzielaniem ciasta od niejadalnych przedmiotów w stylu rurek, drewnianych patyczków czy lalek. Trochę mnie to odstraszyło od kupowania takich tortów z niejadalnymi elementami.

Jeśli mogę zapytać, to skąd miałaś składniki do zrobienia ,,materiału'' wierzchniego tej sukienki? Tzn, można coś takiego (masa cukrowa, czekolada plastyczna?) dostać w jakimś sklepie, czy tylko przez internet?

Pisałam już o tym :) Lalka jest ubrana w masę z pianek marshalla. Przepis znajdziesz w necie. Krowa natomiast jest z lukru plastycznego na który przepis też można wygoglować :) Obie masy robiłam sama. Pozdrawiam :)

TORT w kształcie lalki co sądzicie

25 kwi 2012 - 10:31:39

wooow! masz talent! swietne sa *.*

TORT w kształcie lalki co sądzicie

25 kwi 2012 - 10:38:35

Jak byłam mała zawsze chciałam taki torcik! Cudowne są!

TORT w kształcie lalki co sądzicie

25 kwi 2012 - 10:41:51

100 zl to minimum ... :)

TORT w kształcie lalki co sądzicie

25 kwi 2012 - 12:10:37

Cytat
sysia86
Pisałam już o tym :) Lalka jest ubrana w masę z pianek marshalla. Przepis znajdziesz w necie. Krowa natomiast jest z lukru plastycznego na który przepis też można wygoglować :) Obie masy robiłam sama. Pozdrawiam :)

Musiałam przegapić. Dzięki za info, przyda się ;)

Od mojego dylematu z tego wątku minął rok.. :) Między innymi dzięki Wam uwierzyłam w siebie i mam na koncie jakieś 250 tortów! Aż sama nie dowierzam :) Wrzucam ostatnie dzieło, tak dla zobrazowania :) Chyba się czegoś nauczyłam przez ten rok :) Dzięki!





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-22 14:21 przez sysia86.

TORT w kształcie lalki co sądzicie

23 sie 2013 - 14:27:19

Przepiękny tort !!!! :) Ja ostatnio zrobiłam taki :)


TORT w kształcie lalki co sądzicie

23 sie 2013 - 14:33:03

Bardzo fajne torciki, moja córka była by zachwycona:)

Moje torty





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-23 18:53 przez agnieszka19061978.

TORT w kształcie lalki co sądzicie

16 wrz 2013 - 20:04:33

Tort prześliczny:) Mi sie wydaje że 100zł za taki tort to minimum. Sama policz składniki do ciasta, masy i dekoracje.
Teraz jest dużo różnych barwników w proszku w żelu które nie psują smaku tylko nadają kolor.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

łatwy tort