Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

WIELKANOC-PRZEPISY ?

06 kwi 2012 - 09:00:46

Cytat
wikijaja
Mam fajny, prosty przepis na sernik z brzoskwiniami, taki bardziej wykwintny, powiedziałabym nawet tortowy ;) Jak będzie zainteresowanie to podam przepis ;)


No to dawaj:)

WIELKANOC-PRZEPISY ?

06 kwi 2012 - 09:15:40

A ja polecam bloga mojewypieki.blox :) I robię z niego muffinki (zamiast babeczek do koszyczka) i ciasto marchewkowe. Mniam!!

WIELKANOC-PRZEPISY ?

06 kwi 2012 - 09:17:53

Ja robie rybke po grecku ,u mnie musi byc obowiazkowo bo uwielbiam rybe :) i inne potrawy beda tradycyjne , w tym roku nie ide nigdzie bo dopadło mnie przeziebienie Zamiast mazurka czy sernika robie murzynka

WIELKANOC-PRZEPISY ?

06 kwi 2012 - 09:33:07

Zrobie ta sałatke krabową :)

WIELKANOC-PRZEPISY ?

06 kwi 2012 - 09:33:24

mazurek kajmakowy, babka cytrynowa, mazurek na waflach. żurek w chlebie, biała kiełbasa pieczona, jajka, sałatka jarzynowa, brokułowa z jajkiem, śledź w occie, śledź opiekanu w chrzanie, domowe wędzone, pieczone wędliny a na obiad kaczka z jabłkami w ananasie

WIELKANOC-PRZEPISY ?

06 kwi 2012 - 13:03:59

Brokuł gotujemy 3 min w osolonej wodzie, ser fata kroimy w kostke i łaczymy z brokułem. w kubeczku mieszamy 3 łyzki jogurtu nat. i 2 łyżki majonezu, dodajemy 2 łyżeczki przyprawy tzatziki i 2 ząbki zgniecionego czosnku. sosem polewamy brukuły. na suchej patelni prażymy 3-4 łyżki słonecznika i wykładamy na sos

WIELKANOC-PRZEPISY ?

06 kwi 2012 - 13:11:32

Jaja faszerowane się robi tak: trzeba ugotować jajka na twardo tak, żeby nie popękały, schłodzone ugotowane jajka przekroić na pół razem ze skorupkami, wydłubać jajka z polówek skorupek. Posiekać wnętrze, dodać posiekany szczypiorek, szczyptę soli i pieprzu - jak kto lubi, potem skorupki wypełnić posiekaną masą i smażyć każdą połówkę na rozgrzanym maśle. Najlepiej jeść od razu, póki ciepłe ;)

WIELKANOC-PRZEPISY ?

06 kwi 2012 - 23:24:22

Dzięki Dziewczyny za przepisy :-) może ktoś jeszcze ma jakiś fajny pomysł na jakąś sałatkę ??

WIELKANOC-PRZEPISY ?

06 kwi 2012 - 23:35:30

ja mam fajny przepis na salatke, nie wiem czy byl on tu wczesniej ale mysle ze jest to bardzo popularna i jakze smaczna salatka :) Warstwowa salatka z tunczyka, jak ktos zainteresowany to podam przepis ;)

WIELKANOC-PRZEPISY ?

06 kwi 2012 - 23:36:55

pewnie że podaj :-)

WIELKANOC-PRZEPISY ?

06 kwi 2012 - 23:46:44

No to potrzeba nam ok. 6-7 jajek, duża cebula (najlepiej fioletowa) bądź dwie średnie, dwa tuńczyki w puszce w sosie własnym, ser żółty (ja zawsze daje tak na oko więc ciężko mi powiedzieć ile) majonez, kukurydza, sól, pieprz, cukier. Na dno ścieramy na tarku o małym oczku białka, po białkach rozprowadzamy cienko majonez, dodajemy połowę uprzednio pokrojonej w drobną kostkę, odrobinę posolonej i pocukrzonej cebuli (żeby złagodzić jej smak), połowę tuńczyka(uprzednio rozdrobniony widelcem RAZEM z sosem własnym, bo inaczej sałatka będzie za sucha), cienką warstwę kukurydzy, ścieramy ser żółty na tarku o małym oczku (warstwa ma mniej więcej 2-3cm), po serze rozprowadzamy cienko majonez, dodajemy pozostałą cebulę, tuńczyka, kukurydzę, ścieramy żółtka na tarce o małym oczku, doprawiamy po wierzchu sałatkę solą i pieprzem. I voila ! :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-06 23:49 przez karenmuse.

WIELKANOC-PRZEPISY ?

07 kwi 2012 - 21:01:10

A u mnie:)
Sałatki jarzynowa, selerowa i ryżowa z kurczakiem
Indyk z farszem szpinakowym, panierowane skrzydełka, ryba po grecku, zrazy, pieczone mięcho
Sernik, izaura, rafaello

WIELKANOC-PRZEPISY ?

08 kwi 2012 - 23:33:56

Cytat
Jisoua
A u mnie:)
Sałatki jarzynowa, selerowa i ryżowa z kurczakiem
Indyk z farszem szpinakowym, panierowane skrzydełka, ryba po grecku, zrazy, pieczone mięcho
Sernik, izaura, rafaello


aaaa selerowa, to ta selerowa z szynką i serem żółtym ? :)

WIELKANOC-PRZEPISY ?

09 kwi 2012 - 19:55:26

Cytat
karenmuse
aaaa selerowa, to ta selerowa z szynką i serem żółtym ? :)

Nie, selerowa ale już bez tłustych dopalaczy :D Seler ze słoika, kukurydza, ogórki korniszone, ananas, jabłko, majonez. Wykonana w przypływie weny, ale smakowała:) Polecam:)

WIELKANOC-PRZEPISY ?

17 mar 2013 - 14:07:31

jako że swięta za pasem odświeżmy wątek ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Co na obiad, w święta?:)