Obecnie rozmawiamy o:

regularne posiłki

31 minut temu

dieta organizacja

45 minut temu

przestrzeganie diety

godzinę temu

zalety diety pudełkowej

godzinę temu

skuteczna dieta

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

WIELKANOC-PRZEPISY ?

06 kwi 2012 - 09:00:46

Cytat
wikijaja
Mam fajny, prosty przepis na sernik z brzoskwiniami, taki bardziej wykwintny, powiedziałabym nawet tortowy ;) Jak będzie zainteresowanie to podam przepis ;)


No to dawaj:)

WIELKANOC-PRZEPISY ?

06 kwi 2012 - 09:15:40

A ja polecam bloga mojewypieki.blox :) I robię z niego muffinki (zamiast babeczek do koszyczka) i ciasto marchewkowe. Mniam!!

WIELKANOC-PRZEPISY ?

06 kwi 2012 - 09:17:53

Ja robie rybke po grecku ,u mnie musi byc obowiazkowo bo uwielbiam rybe :) i inne potrawy beda tradycyjne , w tym roku nie ide nigdzie bo dopadło mnie przeziebienie Zamiast mazurka czy sernika robie murzynka

WIELKANOC-PRZEPISY ?

06 kwi 2012 - 09:33:07

Zrobie ta sałatke krabową :)

WIELKANOC-PRZEPISY ?

06 kwi 2012 - 09:33:24

mazurek kajmakowy, babka cytrynowa, mazurek na waflach. żurek w chlebie, biała kiełbasa pieczona, jajka, sałatka jarzynowa, brokułowa z jajkiem, śledź w occie, śledź opiekanu w chrzanie, domowe wędzone, pieczone wędliny a na obiad kaczka z jabłkami w ananasie

WIELKANOC-PRZEPISY ?

06 kwi 2012 - 13:03:59

Brokuł gotujemy 3 min w osolonej wodzie, ser fata kroimy w kostke i łaczymy z brokułem. w kubeczku mieszamy 3 łyzki jogurtu nat. i 2 łyżki majonezu, dodajemy 2 łyżeczki przyprawy tzatziki i 2 ząbki zgniecionego czosnku. sosem polewamy brukuły. na suchej patelni prażymy 3-4 łyżki słonecznika i wykładamy na sos

WIELKANOC-PRZEPISY ?

06 kwi 2012 - 13:11:32

Jaja faszerowane się robi tak: trzeba ugotować jajka na twardo tak, żeby nie popękały, schłodzone ugotowane jajka przekroić na pół razem ze skorupkami, wydłubać jajka z polówek skorupek. Posiekać wnętrze, dodać posiekany szczypiorek, szczyptę soli i pieprzu - jak kto lubi, potem skorupki wypełnić posiekaną masą i smażyć każdą połówkę na rozgrzanym maśle. Najlepiej jeść od razu, póki ciepłe ;)

WIELKANOC-PRZEPISY ?

06 kwi 2012 - 23:24:22

Dzięki Dziewczyny za przepisy :-) może ktoś jeszcze ma jakiś fajny pomysł na jakąś sałatkę ??

WIELKANOC-PRZEPISY ?

06 kwi 2012 - 23:35:30

ja mam fajny przepis na salatke, nie wiem czy byl on tu wczesniej ale mysle ze jest to bardzo popularna i jakze smaczna salatka :) Warstwowa salatka z tunczyka, jak ktos zainteresowany to podam przepis ;)

WIELKANOC-PRZEPISY ?

06 kwi 2012 - 23:36:55

pewnie że podaj :-)

WIELKANOC-PRZEPISY ?

06 kwi 2012 - 23:46:44

No to potrzeba nam ok. 6-7 jajek, duża cebula (najlepiej fioletowa) bądź dwie średnie, dwa tuńczyki w puszce w sosie własnym, ser żółty (ja zawsze daje tak na oko więc ciężko mi powiedzieć ile) majonez, kukurydza, sól, pieprz, cukier. Na dno ścieramy na tarku o małym oczku białka, po białkach rozprowadzamy cienko majonez, dodajemy połowę uprzednio pokrojonej w drobną kostkę, odrobinę posolonej i pocukrzonej cebuli (żeby złagodzić jej smak), połowę tuńczyka(uprzednio rozdrobniony widelcem RAZEM z sosem własnym, bo inaczej sałatka będzie za sucha), cienką warstwę kukurydzy, ścieramy ser żółty na tarku o małym oczku (warstwa ma mniej więcej 2-3cm), po serze rozprowadzamy cienko majonez, dodajemy pozostałą cebulę, tuńczyka, kukurydzę, ścieramy żółtka na tarce o małym oczku, doprawiamy po wierzchu sałatkę solą i pieprzem. I voila ! :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-06 23:49 przez karenmuse.

WIELKANOC-PRZEPISY ?

07 kwi 2012 - 21:01:10

A u mnie:)
Sałatki jarzynowa, selerowa i ryżowa z kurczakiem
Indyk z farszem szpinakowym, panierowane skrzydełka, ryba po grecku, zrazy, pieczone mięcho
Sernik, izaura, rafaello

WIELKANOC-PRZEPISY ?

08 kwi 2012 - 23:33:56

Cytat
Jisoua
A u mnie:)
Sałatki jarzynowa, selerowa i ryżowa z kurczakiem
Indyk z farszem szpinakowym, panierowane skrzydełka, ryba po grecku, zrazy, pieczone mięcho
Sernik, izaura, rafaello


aaaa selerowa, to ta selerowa z szynką i serem żółtym ? :)

WIELKANOC-PRZEPISY ?

09 kwi 2012 - 19:55:26

Cytat
karenmuse
aaaa selerowa, to ta selerowa z szynką i serem żółtym ? :)

Nie, selerowa ale już bez tłustych dopalaczy :D Seler ze słoika, kukurydza, ogórki korniszone, ananas, jabłko, majonez. Wykonana w przypływie weny, ale smakowała:) Polecam:)

WIELKANOC-PRZEPISY ?

17 mar 2013 - 14:07:31

jako że swięta za pasem odświeżmy wątek ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Co na obiad, w święta?:)