Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

WIELKANOC-PRZEPISY ?

05 kwi 2012 - 10:10:25

Hej :-)
Tak sobie siedzę i myślę...za kilka dni Święta...
Jakie fajne potrawy przygotowujecie ? U mnie na stole...znów to samo będzie : sałatka śledziowa i warzywna, barszcz biały, schab pieczony, pasztet własnej roboty, wędliny... trochę nudno bo co roku to samo :P
szukam jakiegoś odświeżenia ;-) piszcie co fajnego robicie na Wielkanoc :-)

Może czymś sie zainspirujemy :-)

zweryfikowana
Posty: 334
Ostrzeżenia: 1/5

WIELKANOC-PRZEPISY ?

05 kwi 2012 - 11:03:30

Może spodoba ci się taki kolorowe mazurki kajmakowe :) robi się je bardzo prosto
przepis ze zdjęciami jak się po kolei robi takie mazurki znajdziesz na blogu panitereska.pl
są tam tez inne przepisy, mnie się tam jeszcze podoba ciasto pisanka i zajączek wielkanocny


WIELKANOC-PRZEPISY ?

05 kwi 2012 - 11:08:35

Ja zrobię kolorowe kotlety z piersi kurczaka. Nie jest to typowe danie Wielkanocne ale bardzo smaczne i na ciepło i na zimno ;) Jak ktoś zainteresowany to dam przepis - pycha ;)
Oto przepis ;)
Proporcję nie muszą być zachowane, chodzi o rodzaj dodatków nie ilość ;)
pierś z kurczaka pokroić w kosteczkę
papryka surowa - czerwona, żółta (tak po połowie), jak nie będzie żółtej może być tylko czerwona - pokroić w kosteczkę
pieczarki - 6 sztuk (zetrzeć lub pokroić cieniutko)
pęczek pietruszki drobno posiekać (może być suszona lub mrożona)
3 jajka, 3 ząbki czosnku (ja używam czosnku granulowanego w proszku)
4 łyżki mąki ziemniaczanej, doprawić vegetą, solą, magi - jak kto woli
Wszystko razem wymieszać i zostawić najlepiej na noc - czyli wieczorem przygotować a na drugi dzień smażyć na oleju jak placki.
Najlepiej smakują na ciepło ale i na zimno są super ;)
Smacznego



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-05 13:47 przez wikijaja.

WIELKANOC-PRZEPISY ?

05 kwi 2012 - 11:12:24

Ma ktoś sprawdzony i dobry przepis na jajka w majonezie lub faszerowane??? Spróbowała bym czegoś nowego :) w zamian mogę dać przepis na sałatke z porem i naleśnikami :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-05 11:14 przez nataszka24.

WIELKANOC-PRZEPISY ?

05 kwi 2012 - 11:15:17

a ja polecam szynkowe rulony z delikatna masą chrzanową.Samaczne i takie Wielkanocne:-)

WIELKANOC-PRZEPISY ?

05 kwi 2012 - 11:16:10

Ja jajka faszeruje zawsze natką pietruszki, pieczarkami z rozdrobnionym żółtkiem :) Obtaczam je w bółce tartej i smaże na masełku:)

WIELKANOC-PRZEPISY ?

05 kwi 2012 - 11:19:43

Cytat
Menia81
a ja polecam szynkowe rulony z delikatna masą chrzanową.Samaczne i takie Wielkanocne:-)

Podaj przepis :-)
Cytat
wikijaja
Ja zrobię kolorowe kotlety z piersi kurczaka. Nie jest to typowe danie Wielkanocne ale bardzo smaczne i na ciepło i na zimno ;) Jak ktoś zainteresowany to dam przepis - pycha ;)

Koniecznie podaj przepis :-)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-05 11:20 przez DOLCE-VESTITO.

WIELKANOC-PRZEPISY ?

05 kwi 2012 - 11:24:15

DODAWAJCIE PRZEPISY NA TE CUDA:) NAJBARDZIEJ CHCIALA BYM NA TE JAJKA FASZEROWANE!

WIELKANOC-PRZEPISY ?

05 kwi 2012 - 11:28:50

POPIERAM :-)

WIELKANOC-PRZEPISY ?

05 kwi 2012 - 11:29:09

Cytat
wikijaja
Ja zrobię kolorowe kotlety z piersi kurczaka. Nie jest to typowe danie Wielkanocne ale bardzo smaczne i na ciepło i na zimno ;) Jak ktoś zainteresowany to dam przepis - pycha ;)


ja bardzo chetnie poznam przepis :)

WIELKANOC-PRZEPISY ?

05 kwi 2012 - 11:30:34

tez poproszę o te przepisy

WIELKANOC-PRZEPISY ?

05 kwi 2012 - 11:34:13

My robimy sałatkę z kukurydzy,ananasa i polędwicy (moja ulubiona), sałatkę tradycyjną z warzywami i nowość,sałatkę Wielkanocną z pieczarkami, jajka faszerowane też pieczarkami chyba, jako główne danie na poniedziałek schab pieczony ze śliwką, w Wielkanoc nas nie ma :) Piekę jeszcze 3 kolorową babkę, mazurka z masą krówkowo-orzechową i szarlotkę, jeśli kogoś coś zaciekawiło chętnie podam przepis ;)

WIELKANOC-PRZEPISY ?

05 kwi 2012 - 11:49:01

Podasz przepis na sałatkę z ananasem i polędwicą ? :-)

WIELKANOC-PRZEPISY ?

05 kwi 2012 - 12:11:26

może ktoś jeszcze?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Przepis na pyszny jabłecznik.