Obecnie rozmawiamy o:

free spin za rejestracje

55 minut temu

srebrna biżuteria

godzinę temu

Rewelacyjne okna

dzisiaj o 11:09

e-papieros

dzisiaj o 10:45

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

BEZ mleka krowiego, mąki pszennej,

23 lis 2011 - 16:50:44

Witam.
Ostatnio miałam badania na alergie pokarmową i wyszło mi duzo istotnych produktów których nie moge jeść.
Produkty których nie mogę jeść: pszenica, Marchew,kalafior,soja,orzech włoski,wołowina, imbir,oregano, koper, mleko krowie,herbata,fruktoza( co za tym idzie bardzo w małych ilościach mogę jeść owoce), i jeszcze inne produkty ale to już są mniej istotne:)



I pytanie do Was czy znacie jakies przepisy niezawierających tych produktów ? ;)
szczególnie mi chodzi o jakieś słodkie desery bo tego mi najbardziej brakuje:)

BEZ mleka krowiego, mąki pszennej,

23 lis 2011 - 16:54:49

mój syn ma AZS i nie może jeść mleka krowiego i pochodnych mleka, wołowiny, cielęciny,drobiu i jajek, orzechów, kakao, miodu i wielu innych alergizujących produktów- już się przyzwyczaiłam i licze, że z tego wyrośnie
poszperaj w necie- jest mnóstwo przepisów dla alergików

mąkę pszenną zastąp kukurydzianą-jak możesz jajka to ciasto jakieś zrobisz na pewno :)

BEZ mleka krowiego, mąki pszennej,

23 lis 2011 - 16:55:51

Moja siostra miała alergię na praktycznie wszytsko - maka, pszenica, ziemniaki itd. Odczulana była od dziecka- jak miała chyba z 5 lat do 16 r. ż. dalej ma alergię na kurz i roztocze ale dużo mniejsza i je co chce:) skoro bez mąki to szukaj przepisów bezglutenowych - są nawet ciasta takie ale już teraz nie pamiętam dobrze żadnego przepisu:)

zweryfikowana
Posty: 1.217
Ostrzeżenia: 2/5

BEZ mleka krowiego, mąki pszennej,

23 lis 2011 - 16:57:00

hey ile kosztuja i jak wygladaja te badania??? :)) i czy mozna zbadac alergie na konkrt=etny pokarm np na ananas???

zweryfikowana
Posty: 266
Ostrzeżenia: 1/5

BEZ mleka krowiego, mąki pszennej,

23 lis 2011 - 16:58:36

mleko ogólnie jest niezdrowe i nie powinno się go spożywać.

zweryfikowana
Posty: 1.217
Ostrzeżenia: 2/5

BEZ mleka krowiego, mąki pszennej,

23 lis 2011 - 17:00:56

Cytat
Alicee1
mleko ogólnie jest niezdrowe i nie powinno się go spożywać.

popieram;p

BEZ mleka krowiego, mąki pszennej,

23 lis 2011 - 17:01:49

Cytat
Alicee1
mleko ogólnie jest niezdrowe i nie powinno się go spożywać.
wszystkie ssaki żyją w nieświadomości........

zweryfikowana
Posty: 266
Ostrzeżenia: 1/5

BEZ mleka krowiego, mąki pszennej,

23 lis 2011 - 17:08:16

Cytat
alicja70
Cytat
Alicee1
mleko ogólnie jest niezdrowe i nie powinno się go spożywać.
wszystkie ssaki żyją w nieświadomości........

no życie. szkoda, że to mleko matki, inaczej tworzone, odpowiednio do gatunku. mleko krowie.. hmm. szkoda, że krowa ma 4 żołądki i tak się to tworzy a człowiek jeden. mleko z kartonu? przetworzony syf. obejrzyj sobie filmy na yt.

BEZ mleka krowiego, mąki pszennej,

23 lis 2011 - 17:20:38

Cytat
Alicee1
Cytat
alicja70
Cytat
Alicee1
mleko ogólnie jest niezdrowe i nie powinno się go spożywać.
wszystkie ssaki żyją w nieświadomości........

no życie. szkoda, że to mleko matki, inaczej tworzone, odpowiednio do gatunku. mleko krowie.. hmm. szkoda, że krowa ma 4 żołądki i tak się to tworzy a człowiek jeden. mleko z kartonu? przetworzony syf. obejrzyj sobie filmy na yt.
Ja nie muszę. Chodzi o wypowiadanie uogólnionych wniosków. Zapewne chodzi Ci o nietolerancję białka mleka krowiego - laktozy, która to nietolerancja wiąże się z niewytwarzaniem enzymu laktazy.
Mleko jest zdrowe.
Ach, jeszcze, posiadanie 4 żołądków u przeżuwaczy nijak się ma do tematu - jest to układ pokarmowy i sposób przyswajania pokarmu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-23 17:23 przez alicja70.

BEZ mleka krowiego, mąki pszennej,

23 lis 2011 - 17:23:16

Cytat
devillek
hey ile kosztuja i jak wygladaja te badania??? :)) i czy mozna zbadac alergie na konkrt=etny pokarm np na ananas???

Takie badanie jest drogie (bardzo drogie) Ja miałam badanie na 150 alergenów.
I ja nie mam takich typowych uczuleń ze jak zjem coś to od razu mam wysypke. u mnie objawiało sie tym ze chodziłam senna, ciągle spałam, miałam zaparcia, mój brzuch wyglądał jak balon i inne różne objawy.
Po odstawieniu tych produktów po niecałym miesiącu czuje sie jak nowo narodzona:) mogę funkcjonować cały dzień, brzuch mam płaski nic mnie nie wzdyma, wypróżniam się zawsze rano.Schudłam 8 kg bez żadnych wyrzeczeń:) bo jem dużo ale tylko te produkty które mi służą.:)


A co do mleka to faktycznie nikt nie powinien tego spożywać.


Ja szukałam w necie przepisów na jakieś ciasta ale nic nie znalazłam dobrego, jedynie co jem słodkiego do murzynek z mąki żytniej:)
Bo ja nie jestem uczulona na gluten tylko na mąkę pszenną. Więc jeśli ktoś ma jakieś fajne przepisy to bardzo by mi się przydały.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-23 17:25 przez Paudarco.

BEZ mleka krowiego, mąki pszennej,

23 lis 2011 - 17:33:59

http://www.fajneprzepisy.pl/go/7bbc700f15886b918f79f51b4a952d38

poszukaj przepisów z mąką kukurydzianą i ryżową, możesz używać jogurtów i maślanki, bo są to produkty z zawartością bakterii.
Jeżeli możesz jeśc jajko a raczej białko jaja kurzego to i tak dobrze - poszukaj deserów na bazie bezów.

BEZ mleka krowiego, mąki pszennej,

23 lis 2011 - 18:01:13

dziękuje bardzo tylko nistety moja Pani dietetyk zabroniła mi dotykac mleka krowiego ( wszelkiego nabiału, czyli jogurtów serów itp)

bezy jadłam na początku ale jakos nie mogę sie do nich przekonac..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-23 18:03 przez Paudarco.

BEZ mleka krowiego, mąki pszennej,

23 lis 2011 - 18:40:41

Cytat
Paudarco
dziękuje bardzo tylko nistety moja Pani dietetyk zabroniła mi dotykac mleka krowiego ( wszelkiego nabiału, czyli jogurtów serów itp)

bezy jadłam na początku ale jakos nie mogę sie do nich przekonac..

Poradź się innego dietetyka, jogurt zawiera bakterie Lactobacillus bulgaricus i Stretococcus thermophilus, dzieki nim są łatwiej przyswajalne i nie wywołują tych samych "sensacji" co czyste mleko.
Możesz też przerzucić się na mleko w proszku - musisz poszukać odpowiedniego.
Trzeba przyzwyczaić się do mleka koziego ;)).

BEZ mleka krowiego, mąki pszennej,

23 lis 2011 - 18:46:32

Moje dziecko ma nietolerancję tych pokarmów, bo to są najczęściej spotykane alergeny, robię jej kisiel z maki ziemniaczanej, budyń z mleka sojowego, ciasteczka z mąki ryżowej, kaszy manny, takie słodkie kulki z płatków kukurydzianych. Da się żyć.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

przepisy- makówka śląska ;]