Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

PIZZERINKI- WINIARY

12 lis 2011 - 11:34:27

Mi też nie smakowaly, nie mogłam zagnieść dobrze ciasta, dałam prawie dwa razy tyle mąki, co w przepisie a ciasto wciąz było za rzadkie. Po upieczeniu takie sobie. W sumie to nawet nie wiem za co się te 3 zł płaci, bo i tak wszystkie składniki trzeba dodać samemu a ten proszek do ciasta to zwykłe sproszkowane drożdże. Moja własna pizza smakuje sto razy lepiej ;)

PIZZERINKI- WINIARY

12 lis 2011 - 11:36:06

Ja tez polecam,sa pyszne:)

niezweryfikowana
Posty: 14
Ostrzeżenia: 5/5

PIZZERINKI- WINIARY

12 lis 2011 - 11:38:31

widzialam je w sklepie i myslalam i nich ale na mieszk studenckim nie mam nawrt mikrofali :(

zweryfikowana
Posty: 1.449
Ostrzeżenia: 1/5

PIZZERINKI- WINIARY

12 lis 2011 - 11:41:25

Czytałam właśnie o nich dziś na różnych forach i niestety większość opinii było negatywnych. Właśnie, że podobno ciasto ciągle się lepi, a później tylko gniot z tego wychodzi...

PIZZERINKI- WINIARY

12 lis 2011 - 11:41:40

A ja sam robię pizzę i wychodzi świetna.
Kupiłam sobie taką specjalną blaszkę z dziurkami do pizzy.
Ciasto na 1 pizzę:
1.5 szklanki mąki, 0.5 szklanki ciepłej wody, 2łyżki oleju, 1 łyżka drożdży (takich w kostce), troszkę soli i 1 łyżeczka cukru.
do wody dodać cukier i rozpuścić drożdże dodać łyżkę mąki i odstawić aż się zapienią, później zarobić ciasto. i odstawić na chwilę aż podrośnie. ja lubię na cienkim cieście więc wałkuję ciasto bardzo cienko taka porcja wystarczy na dużą blachę. Na ciasto nakładam sos, później ser i inne składniki. Piec ok 30min w 180-200 stopni.
A i robię też sos z pomidorów z puszki,
a na wierzch to na co mam ochotę i ser mozzarella oczywiście:)

PIZZERINKI- WINIARY

12 lis 2011 - 11:46:12

Cytat
mammamia1
Mi też nie smakowaly, nie mogłam zagnieść dobrze ciasta, dałam prawie dwa razy tyle mąki, co w przepisie a ciasto wciąz było za rzadkie. Po upieczeniu takie sobie. W sumie to nawet nie wiem za co się te 3 zł płaci, bo i tak wszystkie składniki trzeba dodać samemu a ten proszek do ciasta to zwykłe sproszkowane drożdże. Moja własna pizza smakuje sto razy lepiej ;)
dokładnie. Robiłam wszystko tak jak w przepisie na opakowaniu a ciasta się nie dało zagnieść. Jak dodałam mąkę to wyszło za twarde ciasto. nie polecam...

PIZZERINKI- WINIARY

12 lis 2011 - 11:50:30

ja jednak wolę bardziej "domowe" sposoby na przygotowanie jedzenia:)

PIZZERINKI- WINIARY

12 lis 2011 - 11:50:53

Mimo wszystko chyba wole iść do carrefoura, kupić gotowe ciasto za 1zł (tak!) i reszte zrobić po swojemu ;p Czyli keczup Kania z Lidla, na to kiełbasa żywiecka (tez z Lidla;p) + pieczarki + cebula + ser :D REWELACJA!!

Wychodzi taniej a jakie pyszne! Wszyscy chwalą :D

PIZZERINKI- WINIARY

12 lis 2011 - 11:56:57

Dajcie spokój, przecież to ma tyle chemii w sobie, że naprawdę lepiej zrobić samemu i przynajmniej wiadomo co tam się wrzuca.. Mi właśnie ciasto na pizze rośnie :D do tego ser, pieczarki, szynka, kawałki kurczaka w gyrosie, papryka, sos :) Następnym razem pomyślę o ananasie :D

PIZZERINKI- WINIARY

12 lis 2011 - 12:09:33

okropnie sztuczne coś...fuj...koleżanka dała mi spróbować...

PIZZERINKI- WINIARY

12 lis 2011 - 12:15:28

Mi ciasto nie wyszło. I drogo wychodzi!
W carefurze są pyszne ciasta gotowe do pizzy za 60 lub 1zł !! Wystarczy dodatki i pycha :)

PIZZERINKI- WINIARY

12 lis 2011 - 12:32:32

Nie ma to jak wydać ponad 3 zł na sproszkowane drożdże :) Lepiej kupić całą kostkę za 80 gr i samemu zrobić pizze :) I zamiast zrobić jedną pizze to zrobić kilka mniejszych i one też będą nazywały się "pizzerinki".

Z tymi "pizzerinkami" jest tak samo jak z "chrupiącymi kąskami" - kupujesz troszke panierki za ponad 3 zł, a zwykła sama panierka kosztuje ok 3 zł i starczy na 10x więcej :)

Ale marketing robi swoje :)

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

PIZZERINKI- WINIARY

12 lis 2011 - 12:36:36

Cytat
edytka86
Jenyyy, czy kobiety to juz calkiem mają dwie lewe rece i wszystko proszkowane kupuja? porazka, wspolczuje Waszymn facetom takich antytalentow kulinarnych :P

nie każdą kobieta jest kurą domową, która pół dnia spędza w kuchni
wg mnie można co jakiś czas korzystać z takich "ułatwień" - co prawda to sama chemia, ale trudno - od czasu do czasu można

i zaoszczędzony czas spędzić w jakiś miły sposób, a nie przy garach... :)

ja np. uwielbiam kebaba z knorra, ciężko jest dobrać samemu taką mieszkankę przypraw



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-12 12:39 przez xanthina.

PIZZERINKI- WINIARY

12 lis 2011 - 12:39:13

Cytat
nasty_89
Tylko po co to, jak można samemu zrobić ciasto w łatwy sposób?

Nie mogę zrozumieć tego szału na Pizzerinki z Winiary. Przecież chyba lepiej zrobić samemu zdrowe ciasto niż faszerować się chemią. Dla mnie to pójście na łatwiznę i ewidentne lenistwo.

PIZZERINKI- WINIARY

12 lis 2011 - 13:19:37

Cytat
xanthina
Cytat
edytka86
Jenyyy, czy kobiety to juz calkiem mają dwie lewe rece i wszystko proszkowane kupuja? porazka, wspolczuje Waszymn facetom takich antytalentow kulinarnych :P

nie każdą kobieta jest kurą domową, która pół dnia spędza w kuchni
wg mnie można co jakiś czas korzystać z takich "ułatwień" - co prawda to sama chemia, ale trudno - od czasu do czasu można

i zaoszczędzony czas spędzić w jakiś miły sposób, a nie przy garach... :)

ja np. uwielbiam kebaba z knorra, ciężko jest dobrać samemu taką mieszkankę przypraw

Trochę to przykre, za 10 - 20 lat większość ludzi nie będzie potrafiła gotować. Albo będzie się wstydziła, bo przyrządzenie normalnego posiłku oznaczać będzie, że jest się kurą domową..

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Rozetki foremki