Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Kulinarny dylemat :))))

01 wrz 2011 - 12:41:31

A więc mam zamiar zrobić dziś na obiad zapiekankę ziemniaczaną, jednak w przepisie mam dodac śmietanę a nie mam w domu, poszperałam w internecie, że można dodać jogurt naturalny. Czy któraś z was robiła juz taką zamianę??? Czy może zrobić lepiej bez śmietany zamiast psuć jogurtem naturalnym??? Z góry dziękuję za odpowiedzi :)))



nie moge wyjść z domu!!! jak bym mogła to chyba bym sie nie pytała cooooo???



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-01 12:47 przez pamietnikowa.

Kulinarny dylemat :))))

01 wrz 2011 - 12:43:09

Jogurt może być.

zweryfikowana
Posty: 5.787
Ostrzeżenia: 1/5

Kulinarny dylemat :))))

01 wrz 2011 - 12:43:59

A to na takim zadupiu mieszkasz, że nie ma sklepu, żeby kupić śmietanę? Ja nie lubię zamienników bo nie wyjdzie to samo.

niezweryfikowana
Posty: 190
Ostrzeżenia: 1/5

Kulinarny dylemat :))))

01 wrz 2011 - 12:44:31

zamiast siedziec na necie i pisac takie bzdety idź do sklepu i kup tą śmietanę a nie zaśmiecaj forum ;]]]

Kulinarny dylemat :))))

01 wrz 2011 - 12:45:17

Cytat
confetti3353
A to na takim zadupiu mieszkasz, że nie ma sklepu, żeby kupić śmietanę? Ja nie lubię zamienników bo nie wyjdzie to samo.

Nie mieszkam na zadupiu tylko mój inteligentny chłopak zakluczył drzwi moimi kluczami bo swoje zostawił w samochodzie i siedzę do 15 w domu ":)))))
Cytat
wioletaaa91
zamiast siedziec na necie i pisac takie bzdety idź do sklepu i kup tą śmietanę a nie zaśmiecaj forum ;]]]

Jesli nie wiesz co to zaśmiecanie forum to się nie wypowiadaj małolato



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-01 12:46 przez pamietnikowa.

Kulinarny dylemat :))))

01 wrz 2011 - 12:46:02

a może zamiast szukać rad w internecie przejść się do sklepu po śmietanę?

Kulinarny dylemat :))))

01 wrz 2011 - 12:46:26

jogurt moze byc nie bd znaczenia bo dodaje sie to aby chybva zagescic

Kulinarny dylemat :))))

01 wrz 2011 - 12:47:12

ja więcej używam jogurtu niż śmietany w domu i nie patrzę czy to zupa, zapiekanka, mizeria. Praktycznie do wszystkiego

Kulinarny dylemat :))))

01 wrz 2011 - 12:47:40

jak dodajesz śmietanę do sosów, to jest ona trochę bardziej tłusta i inna w konsystencji, dzieki czemu nie zsiada sie podczas pieczenia. Jogurt się zsiadzie - czyli zrobią się grudki. Lepiej idź po śmietanę do zup i sosów. Polecam też do takiej śmietany dodać trochę przecieru i kawałek masła (nie margaryny). Moi uwielbiają taką zapiekankę

Kulinarny dylemat :))))

01 wrz 2011 - 12:47:50

Cytat
saba44
jogurt moze byc nie bd znaczenia bo dodaje sie to aby chybva zagescic

Dziękuję w końcu za odpowiedź na temat :):):)

Kulinarny dylemat :))))

01 wrz 2011 - 12:48:22

dlaczego dałas to zdjęcie?? :):):) zaraz zjem monitor!!! :):) a co do zamiany smietany na jogurt myślę, że możesz dodać jogurt, ma przede wszystkim mniej kalorii a jak się upiecze to nie będzie różnicy w smaku. Ale narobiłaś mi smaka, ehhhh ....

Kulinarny dylemat :))))

01 wrz 2011 - 12:48:23

Może być słodsze niż przy śmietanie

zweryfikowana
Moderator
Posty: 10.026

Kulinarny dylemat :))))

01 wrz 2011 - 12:48:23

Zależy do czego ta śmietana bo jeśli do zagotowania w niej ziemniaków aby się związały to jogurtem tego się nie zastąpi.
A jeśli tylko jako dodatek do polania to jak wg mnie w ogóle jest niepotrzebna, zrób sos beszamelowy i już.

Kulinarny dylemat :))))

01 wrz 2011 - 12:48:40

a to zapiekanka zawsze musi być ze śmietaną ?? ja zapiekanki robię z tego co mi podejdzie do głowy po przewertowaniu lodówki - często jest to zwykły sos pomidorowy jako "wodniasta ciecz" - dobre, lżejsze i mniej kaloryczne ;)

z przepisów nie kożystam - wolę eksperymentować :)

Kulinarny dylemat :))))

01 wrz 2011 - 12:48:53

ja zawsze dodaje jogurt bo ma mniej kalorii

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Gotowanie kukurydzy!