Obecnie rozmawiamy o:

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Sushi Sushi Sushi!!:)

22 sie 2011 - 20:29:47

Witam Was kochane!!:)
Temat skierowany do miłośniczek SUSHI!:)
Osobiście zakochałam się w tej potrawie w lutym tego roku, gdy zabrałam mego lubego do restauracji z okazji imienin. Po zjedzeniu maków biliśmy pokłony kucharzowi, gdyż uczynił nasz dzień piękniejszym!:)
Jednak taki wypad na sushi nie należy do najtańszych, a zapotrzebowanie na tą potrawę spore. Postanowiliśmy więc zakupić zestaw do robienia sushi (60 zł) i dzisiaj wypróbowaliśmy swoje kulinarne zdolności:) Zrobiliśmy łącznie 18 maków (3 liście nigiri ) z czego ja zjadłam 6, a mój M 12 więc zostało nam jeszcze z tego zestawu drugie tyle do zrobienia:) Cenowo wychodzi to bardzo opłacalnie- za 6 nigiri w restauracji zapłacilibyśmy grubo ponad 100 zł, a tutaj wydałam tylko 70, a mam 2 mega porządne obiadki/kolacje na 2 osoby. Przy czym zostało mi dużo sosu sojowego, wasabi, czarnego maku i ryżu:)
Jestem dopiero nowicjuszką w tym temacie więc apeluję do weteranek, aby odpowiedziały mi na jedno pytanko:) Opłaca się kupować taki zestaw, czy też lepiej jest kompletować składniki osobno?
A teraz podawajcie swoje ulubione zestawienia sushi! Z czym jest pyszne, a jakich składników lepiej omijać?
My dzisiaj serwowaliśmy sushi z łososiem norweskim, zielonym ogórkiem i serkiem almette. Pyyyycha!!!

Sushi Sushi Sushi!!:)

22 sie 2011 - 20:32:35

wszystko w sushi uwielbiam! :D

Sushi Sushi Sushi!!:)

22 sie 2011 - 20:34:18

Ja jeszcze nigdy Sushi nie jadłam, ale muszę to jak najszybciej nadrobić :D

Sushi Sushi Sushi!!:)

22 sie 2011 - 20:34:54

A dla mnie to najgorsze swinstwo jakie jadlam :P :)

Sushi Sushi Sushi!!:)

22 sie 2011 - 20:36:11

sushi to pychota, sama robiłam. generalnie to unikać należy nieświeżych ryb - reszta to już wedle gustu i smaku :)

Sushi Sushi Sushi!!:)

22 sie 2011 - 20:36:35

Cytat
Aglejro
A dla mnie to najgorsze swinstwo jakie jadlam :P :)
Kwestia gustu:) Ja z kolei bym mogła ołtarzyk założyć na cześć sushi xD
Cytat
Chauvin
wszystko w sushi uwielbiam! :D
Masz jakieś ulubione zestawienia, które mogłabym zgapić?:)

Jadła któraś z Was z avocado?? Bo strasznie jestem ciekawa jak to smakuje:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-22 20:37 przez swanie.

Sushi Sushi Sushi!!:)

22 sie 2011 - 20:37:02

Trochę bawię się w przygotowywanie sushi, więc mówię, że zestaw potrzebny jest tylko na pierwszy raz, głównie dla bambusowych mat do zawijania. Same produkty może do najtańszych nie należą, ale ocet ryżowy, wasabi, sos sojowy, imbir i nori można kupić w każdym większym supermarkecie - cenowo na pewno wychodzą taniej niż kolejny zestaw. Z ryżem może być ciężej, ale opłaca się raz kupić większe opakowanie, bo w mniejszych wychodzi czasem nawet 2xdrożej.

Sushi Sushi Sushi!!:)

22 sie 2011 - 20:39:40

Jadłam i najbardziej przypadło mi do gustu z kawiorem ;)

Sushi Sushi Sushi!!:)

22 sie 2011 - 20:40:26

Cytat
Kismet
Trochę bawię się w przygotowywanie sushi, więc mówię, że zestaw potrzebny jest tylko na pierwszy raz, głównie dla bambusowych mat do zawijania. Same produkty może do najtańszych nie należą, ale ocet ryżowy, wasabi, sos sojowy, imbir i nori można kupić w każdym większym supermarkecie - cenowo na pewno wychodzą taniej niż kolejny zestaw. Z ryżem może być ciężej, ale opłaca się raz kupić większe opakowanie, bo w mniejszych wychodzi czasem nawet 2xdrożej.
W sumie to już doszliśmy z moim M do wniosku, że kolejny zestaw byłby wyrzuceniem kasy w błoto bo mamy jeszcze prawie pół litra sosu sojowego, dużo pasty wasabi, ten czarny mak i matę:) Brakuje tylko ryżu i ryby w sumie!:)więc na pierwszy raz chyba nie przepłaciłam za ten zestaw?:) Zresztą nawet jeśli to warto było:D

Sushi Sushi Sushi!!:)

22 sie 2011 - 20:40:52

osobiście uwielbiam! Co więcej nawet wczoraj sama robiłam, wbrew pozorom nie jest to zbyt skomplikowane. Z zestawu do sushi - w sumie 2 paczek wyszlło nam 8 rolek. Policzyłyśmy, że lekką ręką za te osiem rolek zapłaciłybyśmy około 200 zł, a nasze sushi z pewnością tyle nie kosztowało. Używamy zawsze zesawów AB Foods, są ok, tylko troche za malo pasy wasabi. Zawsze dobrze jest miec taka paste w domu i sos sojowy i wtedy jest GIT! :)

Sushi Sushi Sushi!!:)

22 sie 2011 - 20:41:34

Powiem Ci tyle, że ryż możesz zastąpić spokojnie zwykłym długoziarnistym ryżem, wcale nie musi być specjalny... ja różnicy przynajmniej nie czuję. Zamiast pasty wasabi dawałam ostatnio chrzan wasabi (w słoiczku, ale nie pamiętam firmy, Portus chyba czy jakoś tak)...

Jeśli chodzi o składniki to polecam maki z łososiem, ogórkiem, avocado i surimi - dla mnie pycha. W ogóle uwielbiam surimi :) ale za to nienawidzę sosu sojowego więc jem z samym wasabi :) smacznego!

Sushi Sushi Sushi!!:)

22 sie 2011 - 20:41:58

Ja uwielbiam Sushi a do tego jest zdrowe. Surowa ryba w Sushi zawiera koenzym 1 który opowiada za transport składników odżywczych do centrum komórek i również wpływa na poprawę koncentracji i dobre samopoczucie :). Sushi po prostu kocham i polecam. A co do samodzielnego przygotowania to niestety nie pomogą, ale sama jestem ciekawa i podobijam wątek.

Sushi Sushi Sushi!!:)

22 sie 2011 - 20:44:49

Cytat
swanie
Cytat
Kismet
Trochę bawię się w przygotowywanie sushi, więc mówię, że zestaw potrzebny jest tylko na pierwszy raz, głównie dla bambusowych mat do zawijania. Same produkty może do najtańszych nie należą, ale ocet ryżowy, wasabi, sos sojowy, imbir i nori można kupić w każdym większym supermarkecie - cenowo na pewno wychodzą taniej niż kolejny zestaw. Z ryżem może być ciężej, ale opłaca się raz kupić większe opakowanie, bo w mniejszych wychodzi czasem nawet 2xdrożej.
W sumie to już doszliśmy z moim M do wniosku, że kolejny zestaw byłby wyrzuceniem kasy w błoto bo mamy jeszcze prawie pół litra sosu sojowego, dużo pasty wasabi, ten czarny mak i matę:) Brakuje tylko ryżu i ryby w sumie!:)więc na pierwszy raz chyba nie przepłaciłam za ten zestaw?:) Zresztą nawet jeśli to warto było:D

Nie przepłaciłaś ;) Zestaw do sushi to dobry start, z czasem nauczysz się wymyślać własne maki i nie tylko. Tym bardziej, jeśli miałaś do zestawu dołączoną instrukcję wykonania i kilka pomysłów.
Jedna wskazówka - jeśli nie lubicie intensywnego zapachu nori (ja nie znoszę), otwórzcie opakowanie na kilka dni. Zapach zniknie :)
Miłego eksperymentowania ;)

Sushi Sushi Sushi!!:)

22 sie 2011 - 20:45:32

uwielbiam sushi!:D

zweryfikowana
Posty: 4.792
Ostrzeżenia: 2/5

Sushi Sushi Sushi!!:)

22 sie 2011 - 20:46:19

Nie jadłam nigdy ale właśnie słyszałam że dobre ;p

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

filmy , wazne